Gry językowe: angielski, niemiecki, polski, dla dzieci | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Gry językowe

Zapewne większość z nas uczyła się lub wciąż się uczy języków obcych.  Jak wiadomo, przyswojenie nowego języka nie jest prostą sprawą. Kluczem do opanowania języka obcego jest jak najczęstszy z nim kontakt. W tym celu możesz wybrać gry językowe, by ćwiczyć język nawet podczas zabawy z przyjaciółmi. Sprawdź Naszą ofertę na Gandalf.com.pl.

Gry językowe – niemiecki i angielski

Nauka języka obcego nie sprowadza się tylko do mówienia. Żeby wypowiadać słowa, najpierw należy je poznać. Nauka bywa ciężka, żmudna, powtarzanie słówek zaczyna śnić się po nocach, zawiłości gramatyczne są trudniejsze w zrozumieniu niż zagadki Sfinksa. Właśnie dlatego proces uczenia się warto sobie urozmaicać. Dobrym pomysłem jest na przykład oglądanie filmów w języku, który chcemy poznać. Czytanie książek i artykułów również bardzo pomaga w oswajaniu się z językiem, a do tego usuwa z procesu nauki sztampowość i nudę, ponieważ zawsze możemy dowiedzieć się czegoś nowego – rzeczy niekoniecznie związanej z lingwistyką.

Innowacyjnym pomysłem na efektywną i ciekawą naukę języków obcych są gry językowe. Niemiecki, angielski i inne języki w rozgrywkach przestają być straszne, a ich powtarzanie sprawia frajdę.  Gry językowe są pomysłem skierowanym głównie dla dzieci lub osób początkujących – ale nie tylko. Zawierają zazwyczaj zestawy tematycznie posegregowanych zbiorów słów, fraz, rozmówek, idiomów, form gramatycznych i tym podobne. Co takiego sprawia, że są doskonałym pomysłem na urozmaicanie nauki języka obcego?

Gry językowe, czyli nauka poprzez zabawę

Bądźmy szczerzy – czasy, w których symbolem nauczania były kreda, tablica i wielki zeszyt odeszły w niepamięć i prawdopodobnie już nie wrócą. Ustąpiły miejsca własnym doświadczeniom, kształtowaniu umiejętności samodzielnego wyciągania wniosków i robienia użytku z przyswojonych informacji. Gry językowe są jednym z najlepszych sposobów na zastosowanie nowo nabytych umiejętności w praktyce, używając ich w odgrywanych dialogach. 

Gry językowe dla dzieci

Wielu nauczycieli i lingwistów stwierdza, że metody nauki nowego języka dają najefektywniejsze rezultaty, gdy są oparte na współpracy i kontakcie z innymi osobami. Szczególnie pośród dzieci  kontakt z innymi od początków nauki języka w szkole przełamuje bariery i zapewnia większą swobodę w komunikacji. Taka interakcja jest nieodłącznym elementem wielu gier – w tym gier językowych dla dzieci. Odgrywanie rozmówek, wypowiadanie nowych słów najlepiej ćwiczyć w kooperacji.

Efekty „uboczne” gier językowych

Tak jak obcojęzyczne książki czy artykuły poszerzają naszą wiedzę o dodatkowe fakty czy informacje, niekoniecznie związane z językiem, gry językowe mogą nieść ze sobą dodatkowe korzyści. Powszechnie wiadomo, że wartościowe gry towarzyskie – w tym językowe – stanowią świetny trening umysłu, spostrzegawczości i koncentracji. Warto również wspomnieć o czasie, jaki przyjemnie i produktywnie spędzamy przy danej grze.

Gry językowe – polski

Zabawy ze słownictwem i gramatyką możemy szukać również w kontekście naszego języka ojczystego, który można trenować – a przy tym dobrze się bawić – z grami językowymi. Polski, bądź co bądź, znajduje się w czołówce najtrudniejszych języków świata. Okazuje się, że nawet osoby znające go od urodzenia popełniają wiele błędów składniowych, gramatycznych i leksykalnych. Warto zatem ćwiczyć swoją wiedzę o języku, a także dykcję. Czy nie będzie to przyjemne podczas rozgrywek z przyjaciółmi i rodziną?

Sprawdź Gandalf.com.pl i wybierz gry językowe dla dzieci i dorosłych na poziomie podstawowym i zaawansowanym. Trenujcie języki obce z grami językowymi! Angielski dla dzieci to będzie przyjemność, niemiecki okaże się niestraszny, a wyćwiczony polski pozwoli Ci na tytuł grammarnazi!


Rozgrywki planszowe i karciane mogą mieć różną formę i temat. Jedne z najciekawszych pozycji znajdziesz w grupie: GRY - językowe. Sprawdź, jak wiele rozgrywek czeka właśnie na Ciebie i Twoich bliskich! W dziale GRY – językowe znajdziesz: 35 spośród wszystkich produktów. Wśród nich wiele okazji w super cenie. Zarówno najnowsze, jak i tradycyjne modele możesz zdobyć w Gandalf.com.pl z rabatem do 37%. Nie zabraknie popularnych i lubianych produktów takich jak Gra Scrabble Original.
z6
1 - 6 z 127 ofert