Terraformacja Marsa - gry planszowe | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Terraformacja Marsa: gry planszowe - sprawdź dostępność na stronie internetowej Gandalf.com.pl!

Szukasz nowej oraz wciągającej gry planszowej dla całej rodziny? Właśnie ją znalazłeś! Stań za sterami potężnej korporacji w tej klimatycznej (żart sytuacyjny) grze planszowej Terraformacja Marsa! Aby wygrać, będziesz musiał budować nie tylko miasta, ale również i badać technologię. Gracz, który najbardziej efektywnie przyczyni się do wysiłku zmiany powierzchni planety, wygrywa grę! Terraformacja marsa: gra jest to idealny sposób, aby uzyskać ciekawe informacje na temat badania kosmosu, jednocześnie wspaniale się przy tym bawiąc! Na co więc czekasz? Sprawdź dostępność gier Terraformacja Marsa na stronie internetowej Gandalf.com.pl!

Terraformacja Marsa - Zasady

Przygotuj się na trochę marsjańskiej akcji i zbuduj swoją własną kolonię na tej czerwonej planecie! Zanim jednak to nastąpi, przed pierwszą rozgrywką warto zapoznać się z jej ogólnymi zasadami. Jedna tura, a raczej jedno ‘pokolenie’ w Terraformacji Marsa: grze planszowej dzieli się na kilka etapów. Początkowym z nich jest Faza kolejności, w której to zmieniamy pierwszego gracza. Następnie, w drugiej fazie, rozpoczynamy badania naukowe. W grze planszowej Mars Terraformacja dobieramy je za pomocą draftu. To właśnie tutaj musimy podjąć nasz pierwszy strategiczny wybór - czy lepiej zainwestować w coś drogiego, ale dającego więcej zasobów, czy może jednak taniego, ale o mniejszej ilości korzyści? Jak widać, Terraformacja Marsa: gra planszowa mimo swojej prostoty posiada znaczną głębię strategiczną.

Kolejnym etapem w turze jest faza Akcji. Każdy z graczy podczas ‘pokolenia’ może wykonać od jednego do dwóch działań. W trakcie trwania tej fazy wykonujemy Wielki Projekt, który często łączy się ze zmianą powierzchni czerwonej planety. W Terraformacji Marsa: grze istnieje także czwarty, ostatni etap ‘pokolenia’ -  a więc faza produkcji. To właśnie wtedy produkujemy różne zasoby, które będziemy mogli wykorzystać później. Jeżeli lubisz gry ze zbieraniem różnych towarów, to z pewnością spodobają Ci się Osadnicy z Catanu! Jak widać, gra Terraformacja Marsa daje dużo możliwości. Istnieje wiele korporacji specjalizujących się w różnych dziedzinach, takich jak budowa miast, elektrowni… a nawet sprowadzania słodkich zwierzątek! Pozycja ta to zabawa na długie godziny dla całej rodziny!

Terraformacja Marsa - dla kogo?

Jeżeli uwielbiasz klimaty science fiction, a także chciałbyś spróbować czegoś bardziej skomplikowanego niż nieśmiertelne już Monopoly, to Terraformacja Marsa: gra z pewnością Cię zainteresuje! Gra jest wykonana elegancko oraz porządnie, poszczególne kafelki cieszą oko, a prostota zasad sprawi, że każdy w mgnieniu oka zrozumie wszystkie rządzące grą zasady! Jeżeli uwielbiasz karcianki, to z pewnością także polubisz grę Terraformacja Marsa! W zestawie znajduje się prawie 200 różnych kart - nie znajdziesz tam aspektów losowości ani żadnych kości do gry, tak więc zwycięstwo zależy tylko i wyłącznie od umiejętności poszczególnych graczy!

W grze planszowej Mars Terraformacja brak jest znaczącej interakcji pomiędzy graczami. Nie oznacza to jednak, że możesz zignorować swoich przeciwników! Musisz wiedzieć, w jaki sposób się oni rozwijają, aby móc wykorzystać ich słabości… albo od czasu do czasu zdeorbitować na jeden z ich sektorów mieszkalnych asteroidę! Dzięki dużej ilości korporacji z unikalnymi efektami w Terraformacja Marsa: grze planszowej każdy będzie mógł grać, tak, jak chce!

Gra Terraformacja Marsa - dodatki

Terraformacja Marsa - gra planszowa osiągnęła ogólnoświatowy sukces. Nic dziwnego więc, że zaraz po jej wydaniu zaczęły pojawiać się kolejne dodatki, w znaczący sposób rozszerzające podstawową grę. Dzięki dodatkowi ‘Kolonie’ będziemy mogli pobierać zasoby z innych planet i księżyców układu słonecznego. ‘Niepokoje’ natomiast wprowadzają do gry marsjański parlament, który może przegłosowywać ustawy, które w znaczący sposób zmieniają przebieg gry. Jeszcze innym dodatkiem do gry Terraformacja Marsa jest ‘Wenus’, który pozwala na terraformację to właśnie tej tytułowej planety! Jeżeli natomiast wolisz gry z większą ilością interakcji między graczami, to sprawdź dostępne na naszej stronie gry strategiczne!

Gra planszowa Mars Terraformacja to wciągająca gra dla wszystkich grup wiekowych. Wstań w walce o przyszłość gatunku ludzkiego i spraw, że to właśnie nazwa Twojej korporacji będzie znana potomnym na wieki! Na co więc jeszcze czekasz? Sprawdź dostępność Terraformacja Marsa gier planszowych na stronie internetowej Gandalf.com.pl!


z1