SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Billie Eilish - biografia

Billie Eilish Pirate Baird O’Connell to amerykańska piosenkarka urodzona w Los Angeles w 2001 roku. Wykonuje głównie muzykę alternatywną i pop. Muzyczną karierę rozpoczęła w 2016 roku, a zasłynęła singlem Ocean Eyes. Aktualnie na swoim koncie ma siedem nagród Grammy, trzy MTV Video Music Awards, dwie MTV Europe Music Awards 2019, nagrodę Apple Music Awards 2019.

Billie Eilish – rodzina


Wychowywała się w rodzinie muzyczno-aktorskiej. Jej matka jest aktorką dubbingową (Maggie Baird), jej ojciec to Patrick O’Connell. Billie kształciła się w domu. Kiedy miała 8 lat, zaczęła uczęszczać na spotkania lokalnego chóru. W wieku 11 lat pisała już pierwsze piosenki, mocno inspirując się bratem Finneasem, który jest aktorem i muzykiem.

Billie Eilish – choroba


Medialnie słynie z niekonwencjonalnego wizerunku i stylu. Billie Eilish publikuje dziwaczne zdjęcia i propaguje niechlujny styl ubierania się. Jest weganką i walczy o ochronę środowiska. Podkreśla, że nie lubi się uśmiechać. Wyznała, że cierpi na depresję i zespół Touretta, który charakteryzuje się niekontrolowanymi tikami.

Billie Eilish – kariera muzyczna


Swoją pierwszą piosenkę wydała w wieku 14 lat. Ocean Eyes było kluczem do sukcesu. Billie umieściła singiel na platformie społecznościowej, a on zyskał ogromną popularność w sieci. Szybko podpisała kontrakt z jedną z największych wytwórni na świecie – Interscope Records. Billie Eilish wydała początkowo minialbum Don’t Smile At Me, który pojawił się w 2017 roku. W Kanadzie, Nowej Zelandii, Australii i Stanach Zjednoczonych zyskał status platynowej płyty, w Wielkiej Brytanii, Austrii i Danii zaś status złotej płyty. W 2019 roku ukazał się debiutancki album Eilish pt. When We Fall Asleep, Where Do We Go?. Wśród popularnych piosenek warto wspomnieć o Bad guy. Billie Eilish powierzyła płytę bratu, który jest producentem wykonawczym wszystkich utworów. Artystyka pisze z nim piosenki, a on je aranżuje i produkuje. Album to połączenie muzyki elektronicznej, popu i indie popu. Wykonała piosenkę do najnowszego już 25. filmu o agencie 007. Billie Eilish jest najmłodszą artystką, której powierzono wykonanie utworu tytułowego do legendarnej serii filmowej o Bondzie. Jej drugi album Happier Than Ever ukaże się pod koniec lata 2021 roku.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 9 książek, których autorem jest: Billie Eilish. Na książki autora Billie Eilish mamy rabaty sięgające do 61%.
... ...