Puzzle dla dzieci do układania | sklep z puzzlami Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Puzzle dla dzieci

Szeroki wybór puzzli dla dzieci w korzystnych cenach ✅ Wysoka jakość i szybka dostawa - sprawdź! 

Puzzle dla najmłodszych to świetne narzędzie wspierające rozwój. Już od niemowlęctwa warto zachęcać do zadań, które koncentrują się na nauce rozwiązywania problemów. Dzięki temu najmłodsi zyskają cenne doświadczenie, które pomoże im w późniejszym życiu, na przykład radzić sobie z emocjami w obliczu nowego wyzwania. Na Gandalf.com.pl znajdziesz ogromną kolekcję puzzli dla dzieci – tekturowe, drewniane, interaktywne, trójwymiarowe… Nieustannie poszerzamy ofertę o nowe produkty i nowe edycje starszych łamigłówek, dlatego regularnie warto do nas zaglądać! W deszczowy dzień, w podróży, na pikniku – nasze puzzle dla dzieci sprawdzą się w każdych okolicznościach.

Układanki dla dzieci – mali nauczyciele

Pulchne dłonie Twojego malucha chwytają dwa elementy układanki dla dzieci i próbują je połączyć. Pękasz z dumy, gdy im się to udaje. Takich chwil przeżyjesz jeszcze wiele. Za kilka miesięcy te konkretne puzzle dla malucha będą już bułką z masłem. Z łatwością rozwiąże on inny, trudniejszy zestaw. Dlaczego? Bo zmieni się jego mózg. A układanki mu w tym pomogą. Mimo pozornej prostoty, są one potężnym narzędziem do nauki wielu podstawowych umiejętności życiowych. Proste puzzle dla najmłodszych pomagają im rozwijać motorykę, wytrwałość i umiejętność rozwiązywania problemów. Podnoszenie, przesuwanie, obracanie elementów zwiększa siłę palców i poprawia koordynację ręka-oko. Zabawa tego rodzaju łamigłówkami zachęca dzieci do dokładniejszego patrzenia na obrazki, dzięki czemu uczą się dostrzegać podobieństwa i różnice. Układanki dla dzieci rozwijają pamięć, umiejętność planowania, testowania pomysłów. By dokończyć obrazek trzeba zapamiętywać kształty, kolory, pozycje. Zabawa puzzlami dla dzieci pomoże również nauczyć się podejmować wyzwania, pokonywać problemy i radzić sobie z frustracją.

Puzzle do układania dla dzieci – stopień trudności

Zastanawiasz się, jakie dobrać puzzle, by nie były dla dziecka zbyt łatwe ani zbyt trudne? Powinieneś zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Na początek sprawdź, jaki rozmiar i kształt mają elementy układanki, jaki jest stopień szczegółowości obrazu i zróżnicowanie kolorów. W przypadku puzzli do układania dla dzieci ważna jest również jakość: grubość papieru, podatność na zginanie, precyzja cięcia wszystkich kawałków i ich dopasowanie. Pod uwagę weź również wcześniejsze doświadczenie dziecka z układankami oraz jego wiek.

Małe czy duże puzzle dla dzieci?

Przyjrzyjmy się na początek tradycyjnym, tekturowym układankom, dedykowanym pociechom od 3 roku życia. W tym wieku najlepszym wyborem będą duże puzzle dla dzieci, liczące od kilku do 20 elementów. Ważne, by dobrać je do zainteresowań malucha – teraz Twoje dziecko lubi oglądać przedmioty i postacie już sobie znane. Oferujemy duże puzzle dla dzieci z bajkami, zwierzętami, pojazdami czy scenkami sytuacyjnymi. 4- i 5-latkom, które nabrały już pewnego doświadczenia, możesz wprowadzać układanki dla dzieci z nieco mniejszymi elementami i większą ich liczbą – nawet do 60 sztuk. Sześciolatki potrzebują zabawek o wyższym stopniu trudności. Zacznijcie od puzzli dla dzieci 100. Ośmiolatki, w zależności od wcześniejszego doświadczenia, powinny poradzić sobie z układanką składającą się z 260, a nawet 500 elementów.

Puzzle dla malucha

W świat układanek warto wprowadzać dziecko od najmłodszych lat, by rozwijać ważną umiejętność percepcji wzrokowej. I, co najważniejsze, wspólnie dobrze się bawić! W przypadku małych dzieci, które nie mają pojęcia, o co chodzi w układankach, najlepszym wyborem będą jednoczęściowe puzzle dla malucha oraz sortery, które pomogą nauczyć się dostrzegać kształty i dopasowywać do siebie rzeczy. Gdy Twoje dziecko zrozumie, jak działają puzzle, następnym krokiem jest wprowadzenie koncepcji dokończenia obrazka. Czas sięgnąć po proste układanki dwuczęściowe, a następnie czteroczęściowe. Po opanowaniu tego stopnia trudności, możesz przejść do 6, 9 czy 12 elementów. 

Puzzle dla najmłodszych – rodzaje

W tej kategorii czekają na Ciebie różne rodzaje puzzli dla najmłodszych. Do najpopularniejszych należą oczywiście układanki tekturowe, których elementy mają różne kształty i rozmiary, dostosowane do wieku dziecka. Ciekawą propozycją są również drewniane puzzle dla maluchów – naturalne i przyjemne dla rączek. W ofercie znajdziesz także miękkie puzzle piankowe. By jeszcze bardziej pobudzić wyobraźnię przestrzenną dziecka, sięgnij po puzzle dla najmłodszych 3D.


Układanie świata nigdy nie było tak przyjemne! Znajdziesz tutaj puzzle od 1 do 40320 elementów. Wśród nich proponujemy te o tematyce: Puzzle - dla dzieci. Tradycyjne układanki w zupełnie nowej odsłonie zapewnią dobrą zabawę przez wiele godzin. Zestawów puzzli w dziale dla dzieci jest aż: 1871. – wszystkie w maksymalnie niskich cenach! Na wiele z nich przewidujemy rabaty nawet do 98% taniej. Wśród popularnych zestawów mamy między innymi CzuCzu Puzzle obserwacyjne Las - 40 elementów, CzuCzu Puzzle obserwacyjne Kosmos 60 elementów, Puzzle Pucio Co tu pasuje? 5x5 elementów.
z347
1 - 347 z 8324 ofert