SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Daria Zawiałow - biografia

Daria Zawiałow jest znaną polską piosenkarką, kompozytorką, autorką tekstów. Urodziła się w 1992 roku w Koszalinie. Jako dziecko często bywała u dziadków w Warszawie. Stolica wkrótce stała się jej wymarzonym miastem do zamieszkania. W 2016 roku wyszła za gitarzystę Tomasza Kaczmarka. Po ślubie przyjęła nazwisko męża, jednak karierę muzyczną kontynuuje pod nazwiskiem panieńskim. Na swoim koncie ma na razie trzy albumy studyjne. Nowa płyta Zawiałow wydana została w 2021 roku.

Daria Zawiałow – kim jest?


W 2008 roku Zawiałow przeprowadziła się do Warszawy, by uczęszczać do liceum na profil muzyczny. Jej pierwszą pasją był jednak taniec. Zawiałow zaczęła tańczyć w pierwszej klasie podstawówki. Zajęła nawet trzecie miejsce na mistrzostwach Europy w swojej kategorii wiekowej. W wyniku wypadku złamała trzy kręgi, co ostatecznie zakończyło taneczną karierę. Wtedy zaczęła śpiewać.

Daria Zawiałow – sukcesy


Pierwszym zwycięstwem Darii Zawiałow okazała się wygrana w 2009 roku w Szansie na sukces. Tym samym miała okazję wziąć udział w Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Wystąpiła także w programach Mam talent i X Factor. Po Szansie na sukces została chórzystką w zespole Maryli Rodowicz. Jak sama twierdzi, była to szkoła życia. W zespole z Rodowicz śpiewała dwa lata.

Daria Zawiałow – płyty


Jako D.A.R.I.A. w 2012 roku opublikowała utwór Half Way to Heaven, który miał być zapowiedzią płyty o tym samym tytule. Album jednak się nie ukazał. W 2016 roku Zawiałow ponownie wystąpiła na festiwalu w Opolu z piosenką Malinowy chruśniak, która była zapowiedzią debiutanckiej płyty A kysz!, która pojawiła się w 2017 roku. Początkowo na płycie znalazło się 11 piosenek, w tym jedna anglojęzyczna. Zawiałow napisała wszystkie teksty i była współkompozytorką każdego utworu. W październiku 2017 roku doszło do reedycji płyty, w której znalazło się pięć dodatkowych utworów. Trzy z nich miały charakter koncertowy, a w trakcie wykonywania piosenek artystce towarzyszyli Bela Komoszyńska z zespołu Sorry Boys, Gaba Kulka, Piotr Rogucki z zespołu Coma. Zapowiedź drugiego albumu Darii Zawiałow miała miejsce we wrześniu 2018 roku za sprawą utworu Helsinki. Płyta o tym samym tytule ukazała się wiosną 2019 roku. Na płycie ponownie pojawił się jeden utwór anglojęzyczny. Zarówno przy tworzeniu płyty A kysz!, jak i Helsinki towarzyszyli jej Michał Kusha i Piotr Rubik. Drugi album szybko osiągnął status platynowej płyty. Trzecia płyta Wojny i noce pojawiła się w czerwcu 2021 roku. Promowana była utworem Za krótki sen wykonywanym w duecie z Dawidem Podsiadło. Inspiracją dla najnowszej płyty stała się Japonia. Na krążku pojawia się nawet utwór wykonywany w języku japońskim.

Daria Zawiałow – nagrody


W 2014 roku Zawiałow wygrała konkurs na interpretację piosenki Marka Jackowskiego. W 2016 roku zwyciężyła w 8 edycji konkursu Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie”. Zdobywała też nagrodę publiczności. W tym samym roku zdobyła Grand Prix na VII Przeglądzie Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu. W 2018 roku wywalczyła dwa Fryderyki. Zawiałow może poszczycić się także sukcesami, jeśli chodzi o wydane płyty. A kysz! zdobyło tytuł albumu roku w muzyce alternatywnej, a także fonograficznego debiutu roku. Piosenkarka była nominowana do nagrody MTV Europe Music Awards 2019 w kategorii Najlepszy polski wykonawca. Po premierze Helsinek zdobyła kolejnego Fryderyka.

Daria Zawiałow – współpraca


Zawiałow chętnie współpracuje z kolegami z branży, czy to przy własnych, czy przy innych projektach muzycznych. Jednym z największych sukcesów okazała się jej współpraca z raperem Quebonafide. W 2020 roku weszła w skład Męskiego Grania wraz z Królem i Igo. Stworzyli razem singiel promujący edycję 2020 pt. Świt.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 15 książek, których autorem jest: Daria Zawiałow. Na książki autora Daria Zawiałow mamy rabaty sięgające do 16%.
... ...