Audiobooki MP3, CD dla dorosłych i dzieci. Książki audio | księgarnia Gandalf
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Audiobooki dla dzieci i młodzieży – opowieści warte wysłuchania

Audiobooki dla dzieci i młodzieży stanowią idealną propozycję dla najmłodszych pasjonatów literatury. To przede wszystkim ciekawe, wciągające historie. Zabierające nasze pociechy w podróż wyobraźni, którą dzięki temu trenują i rozwijają. Zresztą, korzyści, które dają dzieciom audiobooki, można by długo wymieniać. Zacznijmy od tego, że – wbrew temu, co mogłoby się wydawać – korzystanie przez dziecko z audiobooków, nie jest gorsze od samodzielnego czytania. To po prostu inny rodzaj obcowania z utworem. Lektor, w profesjonalny sposób czyta historię – interpretuje ją. Oddaje charaktery postaci, ich stany emocjonalne. Ułatwia to zanurzenie się w świecie przedstawionym w książce. Dla wielu dzieci jest to też prostsza forma poznawania treści. Jeśli twoja pociecha jest słuchowcem, to lepiej rozumie i zapamiętuje słowa mówione od pisanych. Zamiast zmuszać ją do ślęczenia nad stronicami, może warto zaproponować jej audiobooka z bajkami dla dzieci albo o innej, wybranej tematyce?

Audiobooki dla dzieci – jakie mają zalety?

Nie ma wątpliwości, że słuchanie audiobooków dla dzieci uczy koncentracji, a także uważności, co przy powszechnym dziś przebodźcowaniu jest niezwykle cenne i potrzebne. Umiejętność skupienia uwagi na jednej czynności przez dłuższy czas zaowocuje lepszymi osiągnięciami w trakcie nauki szkolnej i w późniejszym dorosłym życiu. Kontakt z opowieścią stymuluje też wewnętrzny świat dziecka, pomaga w formowaniu jego zmysłów, empatii, a także zdolności do refleksji. Ponadto, warto podkreślić, że audiobooki dla młodzieży i młodszych wzmacniają kompetencje językowe i komunikacyjne najmłodszych. Nie zapominajmy też, że audiobooki dla dzieci mp3 zapewniają rozrywkę. Ale w przeciwieństwie do urządzeń z podświetlanymi ekranami pomagają zrelaksować się, wyciszyć i zmniejszyć poziom pobudzenia dzieci. Dlatego właśnie, audiobooki dobrze sprawdzają się przed snem, na dobranoc. W wielu przypadkach audiobooki niosą ze sobą wartościowe, edukacyjne treści. Na klasykach literatury dziecięcej wychowały się przecież liczne pokolenia, właśnie z tego powodu są one tak polecane przez pedagogów oraz psychologów.

Audiobooki dla dzieci – gdzie można je znaleźć?

Audiobooki dla dzieci i młodzieży, to nie tylko forma spędzania czasu w domowym zaciszu. Doskonale sprawdzają się też, na spacerze, w podróży – samochodem, pociągiem czy samolotem oraz na wakacjach. Do słuchania książek wystarcza telefon lub komputer podłączony do internetu. Bardzo dużo audiobooków dostępnych jest online – w aplikacjach, czy na stronach www. Na szczęście, aby czerpać przyjemność z lektury, nie musimy być online. Dość często strony oferują możliwość ściągania plików w formie audiobooków dla dzieci mp3. Ceny audiobooków dla dzieci online są porównywalne, do cen książek papierowych. Często jednak można kupić je w wyraźnie niższej cenie, albowiem powszechnie organizowane są promocje i przeceny.

Audiobooki dla dzieci i młodzieży

W jaki sposób zachęcić dziecko do słuchania audiobooków? Od jakiej książki zacząć? Na te pytania nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Wybór trzeba dopasować do charakteru, upodobań, a także wieku dziecka. Chyba wszystkie dzieci lubią bajki, ale przecież i bajki są bardzo różnorodne pod względem historii, nastroju i przesłania. W przypadku książek dla młodzieży spektrum tematyczne jest chyba jeszcze większe. Niektórzy młodzi czytelnicy lubią fantastyczne, wymyślone światy, inni historie z życia rówieśników albo biografie swych idoli. Na szczęście wybór audiobooków dla dzieci i młodzieży jest bardzo szeroki. Wystarczy chwilę poszukać, by znaleźć wartościowe i pochłaniające zajęcie na długie godziny.


W tej kategorii znajdziesz audiobooki o tematyce: Audiobooki - dla dzieci i młodzieży. Oferujemy szeroki wybór i łatwe zamawianie. Liczba produktów to: 1285 - każdy w atrakcyjnej cenie! Książki audio kupisz w Gandalf.com.pl ze zniżkami nawet do 87%. Znajdziesz u nas m.in. Mistrz i Małgorzata Audiobook CD Audio, Opowieści z Narnii Lew, Czarownica i stara szafa Audiobook CD MP3, Kubuś Puchatek Audiobook CD Audio.
z102
1 - 102 z 2443 ofert