SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Puzzle

Jednym z najstarszych i najbardziej rozwijających sposobów spędzania czasu są puzzle. Układanie zestawów pozwala na sprawdzenie swoich możliwości, pobudzenie wyobraźni oraz rozwój szarych komórek. Zarówno najprostsze puzzle z kilkudziesięcioma elementami, jak i najbardziej skomplikowane liczące ich kilka tysięcy – odpowiednio dobrane do grupy docelowej zapewnią świetną rozrywkę i rozwój. Spotkanie rodzinne, wieczór z ukochaną osobą, czy nawet integracja ze znajomymi będą o wiele przyjemniejsze, dzięki wspólnemu układaniu mozaiki składającej się z dowolnej ilości części. Tanie puzzle można kupić już za kilka złotych, dlatego też stanowią świetny pomysł na prezent czy długotrwałe hobby, które nie zrujnuje domowego portfela.

Skąd wzięły się puzzle i układanki?

Pierwsza układanka została prawdopodobnie wykonana przez londyńskiego twórcę map, Johna Spilsbury’ego w latach 60. XVIII wieku. Nakleił on na cienki kawałek drewna mapę i pociął na fragmenty – każdy kraj stanowił oddzielny element. Swoją układankę sprzedawał zamożnym i wpływowym tamtych czasów, jako narzędzie do nauczani geografii. Wkrótce puzzle przestały być tylko pomocą dydaktyczną. Zaczęły przedstawiać motywy bajkowe, statki, pociągi i stały się chętnie wybieraną formą rozrywki. Na początku XX wieku firma Parker Brothers wpadła na pomysł, by elementy układanek można było ze sobą łączyć. Wszystkie ich puzzle były wycinane ręcznie przez kobiety. Popularność tej zabawki eksplodowała w okresie Wielkiego Kryzysu. Układanki stanowiły rozrywkę, ale i sposób na zarobek. Wielu ludzi pozostawało bez pracy, zaczęli więc z pomocą pił i wyrzynarek wycinać puzzle. Sprzedawali je sąsiadom, albo wynajmowali lokalnym sklepom. Dziś układanki produkują już maszyny, ale wciąż pozostają one jedną z najpopularniejszych form rozrywki.

Dlaczego warto sięgnąć po układanki?

Puzzle i układanki to dobra metoda, by oderwać się od świata wirtualnego. Spędzić nieco czasu z rodziną lub przyjaciółmi w analogowym świecie. Układanka wymaga pełni Twojej uwagi i na tym polega jej magia. Wszyscy, od nastolatków, przez przepracowanych rodziców, po seniorów, chętnie powracają do tej spokojnej rozrywki z dzieciństwa. Puzzle ćwiczą jednocześnie lewą i prawą stronę mózgu. Traktuje je więc jako trening umysłowy, który poprawia umiejętności rozwiązywania problemów i zdolność koncentracji uwagi. Układanki poprawiają też pamięć krótkotrwałą oraz poprawiają rozumowanie wizualno-przestrzenne. Pomaga ono w prowadzeniu samochodu, korzystaniu z mapy, uczeniu się, tańcu i wielu innych. Puzzle i układanki to świetne narzędzie odstresowujące i sposób na zacieśnienie więzi rodzinnych. Z drugiej strony, można przy nich spędzić też trochę czasu w samotności.

Duże puzzle

Proponujemy duże puzzle zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Maluchom dedykowane są układanki, których elementy są proste, kolorowe i mają o wiele większy rozmiar, niż standardowe. Dzięki temu łatwiej chwycić je małymi rączkami i połączyć. Są również bezpieczniejsze, maleje bowiem ryzyko połknięcia. W ofercie mamy także duże puzzle dla dorosłych, np. z problemami ze wzrokiem lu o ograniczonej zręczności. Ich elementy łatwiej dostrzec i łączyć. Duże puzzle sprawiają, że dorośli o nieco ograniczonych możliwościach nadal mogą cieszyć się pięknymi projektami i trenować umysł.

Gdzie kupić puzzle? Sklep Gandalf to najlepszy wybór!

Wyobraź sobie to wspaniałe uczucie, gdy znajdziesz potrzebny element i umieścisz go na swoim miejscu. I satysfakcję, kiedy samodzielnie tworzysz idealny obraz kawałek po kawałku. Piękne krajobrazy, znane miasta i miejsca, dzikie zwierzęta i podwodne krajobrazy, zwierzęta, sztuka – nasz szeroki wybór rodzajów, liczby elementów i stylów zachwyca i jednoczy cały świat miłośników puzzli. Sklep Gandalf oferuje wyłącznie wysokiej jakości puzzle najlepszych marek, takich jak Ravensburger, Clementoni, Trefl czy Schmidt.

Tanie puzzle

Na Gandalf.com.pl znajdziesz najróżniejsze zestawy dla miłośników puzzli. Czekają tu na Ciebie duże puzzle dla najmłodszych złożone z kilku elementów, łamigłówki dla dzieci z ich ulubionymi postaciami z bajek, kreskówek i filmów animowanych, a także puzzle dla fanów wielogodzinnego układania. Zaczynając od puzzli z kilkudziesięcioma elementami, przez puzzle liczone w setkach, aż po puzzle składające się z tysięcy kawałków. Każda z tych kategorii zawiera tanie puzzle w specjalnych, atrakcyjnych cenach. Na Gandalf.com.pl znajdziesz także układanki trójwymiarowe, puzzle z ciekawymi grafikami, zabawnymi ilustracjami, a także puzzle świecące w ciemności, drewniane, czy w formie klocków. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą tanich puzzli i do polowania na najfajniejsze modele.


Cherry pazzi 2023

... ...
Zobacz więcej produktów