Karty do gry: pokerowe, dla dzieci | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Gry w karty

Gry karciane są w czołówce najstarszych gier świata. Aktualnie obierają one różną formę, ale wciąż nie tracą na popularności. Na Naszej stronie znajdziesz wiele produktów, które wpiszą się w kategorię: karty do gry. Wybierz idealną rozrywkę dla siebie!

Karty do gry – powstanie

Karty tego typu to popularny dodatek do gier karcianych. Mają formę papierową lub plastikową. Ich powstanie datuje się na X wiek w Chinach. Ich stworzenie to natomiast efekt przeniesienia na papier notacji, których używano w czasie gry w kości. W Europie karty pojawiły się mniej więcej w XIV wieku, a szczególnie popularne stały się po wynalezieniu druku przez Gutenberga. Karty do gry tworzy się z kilku warstw papieru. Są powlekane cienką warstwą plastiku, by zapobiec szybkiemu zniszczeniu.

Karty pokerowe

Poker to gra z długoletnią tradycją. Mimo że mechanika pokerowych rozgrywek jest dość prosta, wymagają opracowania taktyki, która umożliwi wygraną. Zwycięża ten, kto ma najlepiej punktowany układ kart pokera. Warto wybierać karty do gry w pokera wykonane z materiałów dobrych jakościowo, które będą odporne na uszkodzenia mechaniczne. By chronić produkty przed zniszczeniem, karty bardzo często są powleczone specjalną warstwą plastiku lub są z niego w całości wyprodukowane.

Pamiętaj o tym, że w pokerze musisz odpowiednio zatajać posiadany układ kart, dlatego, jeśli wybierzesz karty pokerowe tworzone z niskiej jakości materiałów, bardzo szybko ulegną one uszkodzeniu. Wytarcia i zagięcia rewersów sprawią, że będą one bezużyteczne w grze, zwłaszcza jeśli przeciwnik będzie miał świadomość, które elementy talii ulegają rozpadowi.

Gry karciane

Pamiętaj, że wybierając tego typu gry, karty stanowią ich najważniejszą część. Warto wziąć pod uwagę ich estetykę, ponieważ wpływa to na przyjemność, która płynie z gry. Dobrym przykładem na to są piękne ilustracje tworzone na kartach do gry w Dixit. Zachwycają one zarówno młodszych, jak i starszych użytkowników.

Gry karciane mają różną formę i nie sprowadzają się jedynie do tradycyjnych gier w karty jak poker czy brydż. Możemy tu mówić także o quizach, grach edukacyjnych i grach rozwijających wyobraźnię. Tworzone karty są eleganckie i często mają określony motyw, co z pewnością spodoba się kolekcjonerom.

Karty do gry dla dzieci

Oczywiście w sprzedaży znajdziemy wiele kart do gry przeznaczonych dla dorosłych, ale nie oznacza to, że w tej kategorii brakuje produktów dla młodszych użytkowników. Gry w karty dla dzieci bardzo często zawierają wizerunek ulubionych postaci z bajek i filmów animowanych, a także filmów o superbohaterach.

W ofercie znajdziemy także stylizowane talie kart, które zdobione są motywami popularnych seriali i filmów. Znajdziemy je także w ofercie dla dorosłych.

Karty tarota

Jeśli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, mamy dla Ciebie karty tarota. Najstarsze talie pochodzą z XV wieku. W tarocie ważne jest nie tylko wyjaśnienie poszczególnych elementów, znajdujących się na karcie, ale również kolejność, rozłożenie i wzajemne relacje elementów.

Na półkach stacjonarnych i internetowych sklepów znajdziemy różnego rodzaju karty do tarota, które mogą mieć artystyczny, historyczny, kulturowy wydźwięk.  Bardzo często drukowane są na ekskluzywnym papierze.

Sztuka tworzenia

W sprzedaży dostępne są bardzo często karty pięknie zdobione, zachowujące elementy sztuki wiktoriańskiej, a także artystyczny estetyzm. Karty do gry służą do rozgrywek różnego typu, dlatego są dostosowywane do idei zabawy. Na rynku znajdziesz piękne karty pokerowe, jak i karty, które są elementem rozgrywek edukacyjnych, familijnych czy też quizów. Sprawdź ofertę na Gandalf.com.pl i wybierz idealny pomysł na spędzanie czasu dla siebie i Twoich bliskich.


Rozgrywki planszowe i karciane mogą mieć różną formę i temat. Jedne z najciekawszych pozycji znajdziesz w grupie: GRY - karty. Sprawdź, jak wiele rozgrywek czeka właśnie na Ciebie i Twoich bliskich! W dziale GRY – karty znajdziesz: 368 spośród wszystkich produktów. Wśród nich wiele okazji w super cenie. Zarówno najnowsze, jak i tradycyjne modele możesz zdobyć w Gandalf.com.pl z rabatem do 89%.
z45
1 - 45 z 1070 ofert