Podręczniki klasa 3 szkoły podstawowej | tanie książki w księgarni Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Podręczniki do 3 klasy szkoły podstawowej

Za naszymi już nie takimi maluchami (i za nami) pierwsze dwa lata nauki szkolnej. O ile pierwszy rok dla wielu był trudny, w drugim dzieci rozluźniły się już na tyle, by zawiązywać pierwsze przyjaźnie. Część z nich przetrwa zapewne do końca ich życia, dlatego warto je pielęgnować. Dzieci zapraszają się nawzajem do domów, razem się bawią, grają i wychodzą na spacery ze swoimi zwierzakami. Te z nich, które lubią się uczyć, wymieniają się czasem nawet książkami i rozmawiają o tym, co czeka je w przyszłym roku szkolnym. A rodzice ponownie, jak w każde wakacje, powoli zabierają się do zakupu nowych książek i wyprawek szkolnych.

Książki do 3 klasy szkoły podstawowej

Podręczniki do 3 klasy szkoły podstawowej to już naprawdę poważny nabytek. Mają one przygotować Twoją pociechę do przyszłej, prawie nastoletniej już roli czwartoklasisty. Dlatego program w nich zawarty nie tylko podsumowuje to, czego dzieci nauczyły się w dwóch pierwszych latach w szkole, ale przede wszystkim – poszerza ich wiedzę o nowe umiejętności.

Jakie są książki do 3 klasy podstawowej?

Podręczniki klasa 3 uczą nie tylko podstawowych zagadnień, jak liczenie, czytanie i pisanie, ale coraz więcej jest w nich poświęcane umiejętności samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków oraz wykorzystywania nabytej wiedzy w codziennym życiu. Po co to wszystko? Na przykład po to, by dziecko umiało policzyć, czy 35 zł wystarczy mu na kupno piórnika, i ile kasjerka wyda mu reszty. By umiało poznać, że w drodze do babci musi pokonać dwa skrzyżowania i skręcić w lewo. By wiedziało, jak bezpiecznie dotrzeć do jej mieszkania i co zrobić, gdy po drodze ktoś je zatrzyma i zapyta, czy chce cukierka. Wiadomo, że najlepiej zapamiętuje się różne rzeczy właśnie przez doświadczenie, a nie suchą teorię. I właśnie to proponują dzieciakom książki do 3 klasy szkoły podstawowej.

Podręcznik klasa 3 – dla każdego coś miłego

Kreatywne myślenie, rozumowanie przyczynowo-skutkowe, samodzielne dochodzenie do wiedzy, praca w zespołach, doskonalenie sprawności manualnej i pamięciowej… To tylko kilka cech charakteryzujących książki do 3 klasy podstawowej. W tej klasie dzieci coraz więcej czytają, dlatego warto uzupełnić ich biblioteczki o obowiązkowe dla tego wieku lektury. Czytanie naturalnie pomoże im w nauce ortografii i jest najprostszym sposobem na rozróżnienie kawki od Kafki. Jeśli jednak Twój 9-latek nie garnie się do książek, możesz zaproponować mu kolorowe ćwiczenia ortograficzne, w których zawiłości polskiej ortografii są wytłumaczone na najprostszych możliwych przykładach. Przecież w nauce o to chodzi, żeby było przyjemnie!

Książki do trzeciej klasy podstawowej – bo razem poznajemy świat

Klasa 3 szkoła podstawowa to również rozwijanie umiejętności społecznych i interpersonalnych Twojej pociechy. Dziecko musi zrozumieć, że nie jest już maluchem i nie wszystkie psoty może usprawiedliwiać swoim wiekiem. Razem z przyjaciółmi, którymi książki do 3 klasy szkoły podstawowej, jako bohaterami, są przepełnione, uczy się zachowania w wielu, często trudnych sytuacjach. Nabywanie wiedzy o tym, że świat nie jest tak piękny i bezpieczny, jak mu się wcześniej wydawało, to bolesny, aczkolwiek niezwykle istotny element rozwoju. Jeśli dziecko wie, czego musi się bać, paradoksalnie jego życie staje się bezpieczniejsze.

Podręczniki do 3 klasy szkoły podstawowej

Kluczowy jest jednak sposób przekazania tej wiedzy i w tej kwestii książki do trzeciej klasy podstawowej również nie zawiodły. Czytając i przeglądając je razem z dzieckiem, Ty sam również wchodzisz w jego świat i uczysz się, jak rozmawiać ze swoim, niedługo już, nastolatkiem. Niestety, czas szybko biegnie, dlatego nie trwoń go na sprawy, które nie są dla Ciebie najważniejsze.


W tej kategorii znajdziesz Podręczniki do 3 klasy szkoły podstawowej. Liczba produktów to: 460 - w bardzo korzystnych cenach! Atrakcyjne materiały dydaktyczne kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 12%. Nowoczesne książki napisane są przystępnym językiem i mają atrakcyjną szatę graficzną.
image

Zintegrowane

image

Język angielski klasa 3 szkoła podstawowa

z44
szkoła podstawowa
klasa 3
1 - 44 z 1055 ofert