Muzyka chillout: składanki, polska |Sklep Internetowa Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Muzyka chillout

Doskonałe propozycje na długą podróż samochodem, romantyczny wieczór we dwoje lub leniwe popołudnie z dobrą książką w ręku. Na Gandalf.com.pl znajdziesz najlepsze albumy muzyczne z gatunku chillout. Spokojne dźwięki, które koją zmysły – świetne jako tło, gdy wykonujesz codzienne obowiązki, pracujesz lub pijesz ulubioną, popołudniową kawę. Najciekawsze składanki chillout, albumy muzyczne znanych i cenionych na całym świecie twórców, kolekcje w kilku częściach oraz nowości z gorącą jeszcze okładką. Albumy muzyczne z gatunku chillout, dzięki którym wyruszysz w fascynującą podróż po dźwiękach do najróżniejszych zakątków całego globu!

Czym charakteryzuje się chillout?

Chillout to dość luźno zdefiniowana forma muzyki popularnej. Charakteryzuje się przede wszystkim powolnym tempem i relaksującym nastrojem. Gatunek ten ewoluował przez dziesięciolecia i dziś odnosi się właściwie do wszystkich utworów, które można określić jako „lekkie”. Muzyka chillout powiązana jest z takimi gatunkami, jak downtempo, muzyka klasyczna, taneczna, ludowa, jazz, hip-hop, pop, lounge i ambient.

Chillout – muzyka do relaksu

Pierwotnie muzyka chillout związana była ściśle z ambient house’em. Narodziła się w klubie nocnym Heaven w Londynie, w 1989 roku. Tamtejsi DJ-e grali ambientowe miksy utworów takich artystów, jak Brian Eno czy Pink Floyd, aby tancerze mogli odpocząć od szybkiej muzyki z głównego parkietu. Ambient house stał się bardzo popularny w ciągu następnej dekady, aż zainteresowanie nim osłabło  z powodu przesycenia rynku. Na początku XXI wieku nowe ambientowe miksy zaczęli tworzyć DJ-e z Ibizy. Czerpali inspiracje z jazzu, muzyki klasycznej, latino i New Age. Popularność tych utworów znacząco wzrosła, zaczęły powstawać tematyczne stacje radiowe, festiwale i składanki chillout. Muzyka chillout stała się wreszcie odrębnym gatunkiem.

Składanka chillout

Sklep Gandalf.com.pl oferuje wiele składanek chillout. Z pewnością znajdziesz wśród nich ulubiony album, który będzie wprawiał Cię w przyjemny trans i sprawiał, że poczujesz się, jakbyś osiągnął zen. W czasach wszechobecnego pędu warto jak najczęściej się relaksować i odcinać od hałasu. Wybraliśmy dla Ciebie najlepsze składanki chillout, których możesz słuchać zawsze, gdy potrzebujesz chwili spokoju.

Polski chillout

W ofercie Gandalfa znajdziesz między innymi płyty wydane przez polską chilloutową stację radiową – Chilli Zet. Cudowny relaks i odpoczynek przy genialnych kawałkach gwarantowany! Odpowiednio dobrana muzyka chillout z pewnością rozbudzi Twoje zmysły. Proponujemy również składanki z chilloutem polskiego dziennikarza Marcina Kydryńskiego, prowadzącego audycje w radiowej Trójce. Bestsellerowa seria pod tytułem Siesta to jedna z najpopularniejszych autorskich kompilacji. Od lat zachwyca słuchaczy wyjątkowym doborem nagrań muzyki chillout z przeróżnych zakątków świata.

Dlaczego warto słuchać muzyki chillout?

Słuchanie chilloutowej muzyki ma wiele zalet. Przede wszystkim zmniejsza ona poziom stresu. Łagodna i uspokajająca muzyka oczyszcza umysł i pomaga skupić się na oddychaniu. Słuchanie chilloutu ułatwia również zasypianie i wysypianie się. Gatunek ten polecany jest osobom, które medytują, a także rodzicom, którzy muszą uspokoić małe dziecko. Składanki chillout wspomagają koncentrowanie się na zadaniach i uczenie się. Taką płytę warto włączyć również z samego rana, by pozytywnie nastawić się na nadchodzący dzień.


Słuchanie ulubionej muzyki nigdy nie było tak proste. Jeśli chcesz mieć przy sobie dźwięki, które wprawiają nogę w ruch, a serce w drżenie, nic prostszego. Wśród popularnych kategorii muzycznych znajdziemy: Muzyka - chillout. Mimo udostępniania muzyki przez serwisy streamingowe, melomani dobrze wiedzą, że materialne wydania gwarantują jakość muzyki oraz wciąż są cool. W kategorii Muzyka - chillout mamy: 16 - a płyty CD oraz winylowe zdobędziesz w naprawdę przystępnych cenach. Muzyki w Gandalf.com.pl możesz słuchać ze zniżkami nawet do 68%.
z8
1 - 8 z 184 ofert