Gry i Zabawki - Everdell | sklep z zabawkami Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Seria gier Everdell – co to takiego?

Wersja podstawowa i dodatki z cyklu gier Everdell składają się na całość popularnych planszówek typu worker placement. Podczas rozgrywki staramy się umiejętnie zagrywać swoje karty i postacie, budując wioskę w przeuroczej, bajkowej krainie. O zwycięstwie bądź przegranej decyduje liczba punktów, jaką zdobędziemy w trakcie partii.

Popularność planszówek z serii Everdell

Co zapewnia popularność serii gier Everdell? Przede wszystkim jest to przystępność. Gra dostarczy zabawy zarówno nowym graczom, jak i zaawansowanym planszówkowiczom. Everdell gra stanowi idealną propozycję na pierwszy kontakt z „poważnymi” planszówkami – choć bajkowy klimat sprawia, że grę trudno nazwać poważną. Tytułowe Everdell to piękna kraina, gdzie walutą są jagody, a budulcem liście i trawa – lecz niech nikogo nie zwiedzie baśniowa aura. Podczas rozgrywki przydadzą się zaawansowane umiejętności planowania.

Dodatki do gry Everdell

Dla spragnionych nowych wrażeń z bajkowej krainy, Rebel wydał także serię dodatków. Trzy duże rozszerzenia – Święto Lata, Zimowy Szczyt i Perłowy Potok rozszerzają świat o nowe tereny i tło fabularne, dzięki czemu jeszcze lepiej można poznać świat Everdell. Najlepszy dodatek? Trudno powiedzieć – każdy wnosi do gry coś innego. Według opinii wielu serwisów i fanów jest to zdecydowanie Zimowy Szczyt.

Ponadto wśród planszówek z serii Everdell możemy znaleźć trzy nieduże dodatki z dodatkowymi kartami i nowymi komponentami.

Seria gier Everdell uwodzi bajkowym, uroczym klimatem i pięknymi grafikami. Sprawdź Naszą ofertę dla świata Everdell na Gandalf.com.pl. Polecane każdemu!


z1
1 - 1 z 16 ofert