Gry kościane - profesjonalne kości do gry | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Gry kościane

Kostki zostały rzucone na Gandalf.com.pl! Chwyć kości do gry w dłoń lub wrzuć je do kubka, potrząśnij i… (wszyscy wstrzymują oddech). Witaj w świecie, w którym o zwycięstwie i przegranej decyduje przede wszystkim ślepy los. Po stresującym tygodniu pracy nie ma nic lepszego niż relaksujący wieczór  gier. Pora uwolnić się od smartfona i telewizora. Kluczem jest wybór odpowiedniej planszówki dla Twojej grupy przyjaciół lub rodziny. Na szczęście najlepsze gry w kości są zabawne, łatwe do zrozumienia i można grać w nie w niemal każdych warunkach.

Gry w kości – wybór dla każdego

W Naszym sklepie znajdziesz wiele niesamowitych gier planszowych. Jednym z najlepszych wyborów są właśnie gry kościane. Po pierwsze, większość z nich jest kompaktowa i składa się z niewielu elementów, co ułatwia zabranie ich ze sobą np. w podróż. Kości do gry wystarczy zamknąć w wygodnej puszce lub pudełku i wrzucić do torby czy plecaka. Ponadto gry w kości angażują i promują rywalizację, współpracę, tworzenie więzi grupowy oraz rozwijają umiejętności poznawcze. To propozycja dla każdej grupy wiekowej: dzieci, nastolatków i dorosłych. Wisienką na torcie jest cena kości – to jedne z najtańszych planszówek na rynku!

Rodzaje gier z kośćmi

Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych typów gier z kośćmi. By dokonać właściwego wyboru, musisz wziąć pod uwagę zainteresowania i predyspozycje swoje oraz grupy, z którą grasz. Wiele gier w kości opiera się na logice i wymaga szybkiego myślenia, a także zapewnia sporą dawkę matematyki. Jeżeli stresuje Cię szybkie tempo albo grasz z najmłodszymi, rozważ raczej przygodowe lub fantastyczne gry z kośćmi. Oferują one niesamowite historie o wciągającej fabule.
Przy tak wielu opcjach znalezienie najlepszej gry na pewno nie będzie trudne.

Kości – gra z najdłuższą historią

Kości i ich poprzednicy to najstarsze narzędzia do gry znane człowiekowi. Liczne znaleziska archeologiczne dowodzą, że były używane w wielu kulturach pierwotnych. Zanim jednak zaczęto wykorzystywać kości do gry, miały one inne zastosowanie. Nasi przodkowie używali ich do przewidywania przeszłości. Jeden rzut kośćmi mógł zadecydować o czyimś losie…

Kości do gry

Prawdopodobnymi bezpośrednimi prekursorami kości były kłykcie, czyli małe kostki owiec, bawołów lub innych zwierząt, czasami z oznaczeniami na czterech ścianach. W późniejszych czasach, greckich i rzymskich, większość kości do gry wykonywano z kości słoniowej, brązu, agatu, kryształu górskiego, onyksu, alabastru, marmuru, bursztynu, porcelany i innych materiałów. Sześcienne kostki z oznaczeniami praktycznie odpowiadającymi tym, które znajdują się na współczesnych kościach, znaleziono podczas wykopalisk w Chinach, datowanych na 600 rok p.n.e. oraz w egipskich grobowcach z 2000 roku p.n.e. Dopiero w XVI wieku gra kości została poddana analizie matematycznej i powstały koncepcje losowości i prawdopodobieństwa. Do tamtej pory dominowało przekonanie, że kości i podobne przedmioty upadają tak, jak upadły, z powodu pośredniego działania bogów lub sił nadprzyrodzonych.

Profesjonalne kości do gry

Na Gandalf.com.pl znajdziesz współczesne profesjonalne kości do gry, wykonywane przede wszystkim z wytrzymałych tworzyw sztucznych, które pozwolą Ci cieszyć się grą przez wiele lat. Większość kostek ma znany Ci zapewne sześcienny kształt o zaokrąglonych rogach i oznaczenia cyfr od 1 do 6. Liczby zastępowane są niekiedy przez litery, kolory czy obrazki (jak np. w Story Cubes). W naszej ofercie nie mogło zabraknąć również profesjonalnych kości do gry wielościennych, wykorzystywanych m.in. w grach fabularnych i bitewnych. Te niemal zawsze oznaczone są nie oczkami, a numerami. Fanom fantastyki szczególnej uwadze polecamy kostki zdobione elfimi czy krasnoludzkimi runami.


Rozgrywki planszowe i karciane mogą mieć różną formę i temat. Jedne z najciekawszych pozycji znajdziesz w grupie: GRY - kościane. Sprawdź, jak wiele rozgrywek czeka właśnie na Ciebie i Twoich bliskich! W dziale GRY – kościane znajdziesz: 64 spośród wszystkich produktów. Wśród nich wiele okazji w super cenie. Zarówno najnowsze, jak i tradycyjne modele możesz zdobyć w Gandalf.com.pl z rabatem do 74%.
z7
1 - 7 z 151 ofert