Egzamin ósmoklasisty | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Egzamin ósmoklasisty 2022

Egzamin ósmoklasisty 2022 napawa Cię przerażeniem? Spokojnie – na pewno zdasz! Po kilku latach nauki wystarczy, że po prostu powtórzysz najważniejsze zagadnienia. Na Gandalf.com.pl znajdziesz wiele kompleksowych materiałów, które ułatwiają przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty. Pozwolą ci szybko i w przystępny sposób utrwalić zdobytą wiedzę. Do wybory masz próbne arkusze egzaminu ósmoklasisty, repetytoria, ćwiczenia, opracowania lektur czy tablice. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, egzamin ósmoklasisty 2022 pójdzie jak z płatka.

Egzamin ósmoklasisty: język polski

Z językiem polskim ósmoklasiści muszą zmierzyć się pierwszego dnia. Egzamin trwa 120 minut. Arkusz egzaminacyjny zawierać będzie zadania zamknięte i otwarte. Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego 2022 sprawdzi, czy uczniowie potrafią argumentować, wnioskować i formułować opinie. By udzielić poprawnej odpowiedzi, ósmoklasista powinien posiadać kompetencje literackie, kulturowe czy językowe. Trzeba też wykazać się znajomością lektur. W sklepie Gandalf.com.pl znajdziesz wiele materiałów, które pomogą Ci dokonać powtórki do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Polecamy:

- próbne arkusze ósmoklasisty, np. Egzamin ósmoklasisty. Język polski,

- repetytorium ósmoklasisty, np. Teraz egzamin ósmoklasisty. Język polski,

- opracowania lektur, np. Opracowania lektur dla klas 7-8.

Egzamin ósmoklasisty: matematyka

Najwięcej kłopotów sprawia uczniom zwykle matematyka. Egzamin ósmoklasisty z tego przedmiotu odbywać się będzie drugiego dnia i potrwa 100 minut. W tym przypadku arkusz również zawierać będzie zadania zamknięte i otwarte. W tych ostatnich uczeń musi zobrazować swój tok rozumowania, przedstawić rachunki, przekształcenia i wnioski. Niektóre zadania na egzaminie ósmoklasisty z matematyki będzie można rozwiązać klasycznym sposobem, a inne wymagać będą niestandardowych metod. Test sprawdzi, czy uczniowie posiadają sprawność rachunkową, umieją wykorzystywać i tworzyć informacje, wykorzystywać i interpretować reprezentacje, a także rozumować i argumentować. Do przygotowania do egzaminu ósmoklasisty z matematyki możesz wykorzystać:

- próbne arkusze, np. Egzamin ósmoklasisty. Matematyka,

- repetytorium ósmoklasisty, np. Repetytorium. Matematyka. Klasy 7-8,

- zestawy zadań, np. Egzamin 8-klasisty z Tutorem. Zestawy zadań z matematyki.

Egzamin ósmoklasisty: język obcy nowożytny

Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych przystępują także do egzaminu ósmoklasisty z języka obcego: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Test odbywać się będzie trzeciego dnia i potrwa 90 minut. Na egzaminie ósmoklasisty z języka obcego znów pojawią się zadania otwarte i zamknięte. Arkusz będzie składał się z kilku części: rozumienia ze słuchu, znajomości funkcji językowych, rozumienia tekstów pisanych, znajomości środków językowych i wypowiedzi pisemnej. Do dobrej powtórki przed egzaminem ósmoklasisty z języka angielskiego przydadzą się:

- próbne arkusze, np. Testy ósmoklasisty. Język angielski,

- repetytorium ósmoklasisty, np. Język angielski. Korepetycje ósmoklasisty,

- książki z ćwiczeniami, np. Język angielski. Egzamin ósmoklasisty – ćwiczenia.

Jeżeli jesteś w trakcie przygotowań do egzaminu ósmoklasisty z języka niemieckiego, powtórz materiał z pomocą:

- fiszek, np. Szkolny niezbędnik. Fiszki ósmoklasisty. Język niemiecki 1,

- repetytoriów ósmoklasisty, np. Organizer ósmoklasisty. Język niemiecki. Repetytorium,

- próbnych arkuszy egzaminacyjnych, np. Organizer ósmoklasisty. Język niemiecki. Arkusze egzaminacyjne + CD.


z9
egzamin ósmoklasisty
1 - 9 z 203 ofert