SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Książki przyrodnicze

Świat przyrody ciekawi, fascynuje i inspiruje – zarówno dorosłych, jak i dzieci. Natura urzeka swoim pięknem, ale i pokazuje groźniejsze oblicze. Dzikie zwierzęta, katastrofy naturalne, nieprzemierzone dżungle… To tematy, które Cię interesują? Jeżeli tak, jesteś w bardzo dobrym miejscu. Książki i wiedza, której szukasz, są właśnie tutaj. W tej kategorii czeka na Ciebie cała moc książek przyrodniczych. Tych, które udowodnią, że świat natury nie jest nudny i monotonny. Wręcz przeciwnie. Jego różnorodność, surowość i złożoność zachwycą i zainspirują. Odkryj wspólnie z nami, co w trawie piszczy i przekonaj się, że tajniki świata flory i fauny niejednokrotnie Cię zaszokują. Najlepsze i najnowsze wydania czekają właśnie na Ciebie. Które przyrodnicze książki zagoszczą w Twojej domowej biblioteczce? 

Książki o przyrodzie – o czym są?

Co znajdziesz w książkach o przyrodzie? Przyroda to bardzo szeroki zakres tematyczny. Książki przyrodnicze są warte przeczytania, jeśli chcesz zdobyć wiedzę o przyrodzie. Książki przyrodnicze poruszają różne tematy i badają różne obszary zainteresowania przyrodą. Mogą to być rośliny, zwierzęta, siedliska i ekosystemy. Możesz skupić się na tytułach poświęconych wyjątkowej i nietypowej roślinności. O rzadkich roślinach, które można znaleźć tylko w kilku miejscach na ziemi, lub unikalnych rodzajach kwiatów, które istnieją tylko dlatego, że ich nasiona zostały przeniesione przez wiatr w odległe miejsce, gdzie mogły rosnąć. 

Albumy przyrodnicze – rośliny

W publikacjach dotyczących rozmaitych gatunków roślin, znajdziesz nie tylko piękne ilustracje, ale także wskazówki dotyczące uprawy wybranych rodzajów. Sprawdź, co idealnie wpasuje się w możliwości Twojego mieszkania lub balkonu. A dzięki przyrodniczym książkom o egzotycznych roślinach, zdobędziesz wiedzę o wyjątkowych gatunkach kwiatów, jakie większość z nas może oglądać tylko ze stron albumów przyrodniczych. Jeśli jesteś natomiast zapalonym grzybiarzem, sięgnij po atlas przyrodniczy z różnymi rodzajami grzybów. Ułatwi Ci to zbiory i pomoże uchronić od zebrania niewłaściwych gatunków, a nawet i od poważnego zatrucia. Więcej publikacji na temat roślin, znajdziesz także w dziale książek o roślinach

Książki przyrodnicze – zwierzęta

Książki przyrodnicze to nie tylko książki poświęcone roślinom i grzybom. Ogromną część kategorii, jaką stanowi przyroda zajmują także zwierzęta, ptaki i inne, mniejsze organizmy. W dziale książek o przyrodzie znajdziesz liczne atlasy przyrodnicze poświęcone określonym gatunkom zwierząt, a nawet i konkretnym rasom! Jeśli pasjonujesz się fauną i sam posiadasz zwierzaka, sprawdź, co jest dla niego odpowiednie, jakie pożywienie i produkty pielęgnacyjne dobierać i co charakteryzuje go, pośród innych odmian tego gatunku. Atlas przyrodniczy ze zwierzętami to także źródło wiedzy na temat gatunków zamieszkujących odległe kraje, czy nawet kontynenty. Dowiedz się, jak w naturalnym środowisku żyją lwy, żyrafy czy egzotyczne gatunki ptaków. Opowiadają również fakty o pewnych typach owadów lub innych, drobniejszych organizmach w świecie przyrody. Aby dowiedzieć się więcej na temat tych organizmów, przeczytaj odpowiedni typ książki przyrodniczej, którą znajdziesz na naszej stronie oraz w dziale albumów o zwierzętach

Książki o przyrodzie dla dzieci

Książki przyrodnicze to niepowtarzalne źródło wiedzy o otaczającej nas faunie i florze. Tytuły dostosowane są do różnego wieku czytelników, dlatego znajdziesz tutaj również publikacje dla najmłodszych przyrodników. Kolorowe książki o przyrodzie dla dzieci z ilustracjami zwierząt i roślin, pomogą maluchom rozpoznać nowe gatunki i poprawnie je nazwać. Być może przyroda stanie się ich hobby i wraz z wiekiem będą pogłębiać swoją wiedzę razem z innymi książkami o przyrodzie. Tego typu książki przyrodnicze mogą być także używane przez nauczycieli w trakcie lekcji. Piękne ilustracje i ciekawostki urozmaicą każdą lekcję przyrody lub biologii i na pewno przykują wzrok uczniów. 

Książki i albumy przyrodnicze to źródło rozmaitej wiedzy na temat przeróżnych gatunków zwierząt i roślin. W dziale tym znajdziesz publikacje dostosowane zarówno do dorosłych, jak i młodszych czytelników. Teraz wszystkie tajemnice przyrody stoją przed Tobą otworem!


... ...
Zobacz więcej produktów