SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Pudełka na śniadanie     

Gdy byliśmy dziećmi, wybór pudełka na drugie śniadanie był bardzo poważną sprawą. Kanapki wkładaliśmy do opakowań z Dragon Ballem, Barbie czy Batmanem. Im fajniejszego, tym większy był prestiż na korytarzu czy boisku. W tej kwestii niewiele się zmieniło – każdy maluch chce mieć wyjątkowe opakowanie na śniadanie. Najlepiej w ulubionym kolorze, albo z motywem z najfajniejszej bajki. Jak jednak pogodzić estetykę z funkcjonalnością? Pudełka na śniadanie od Gandalfa pomogą Ci osiągnąć kompromis! W sklepie znajdziecie atrakcyjne produkty, które z pewnością przypadną do gustu Twojemu dziecku, dzięki czemu będziesz mógł skupić się przede wszystkim na zawartości pudełka.

Pudełko na drugie śniadanie – rodzaje

Najpopularniejszym rodzajem śniadaniówki są jednokomorowe pojemniki z pokrywką. Bez problemu mieszczą kanapki i małe przekąski. Coraz większą popularnością cieszą się pudełka na drugie śniadanie typu bento. Mają oddzielne przegródki, istnieje bowiem przekonanie, że dzieląc posiłek na małe elementy możecie mieć większą kontrolę nad jego wartością odżywczą. W ostatnich latach pojawiły się także opakowania na śniadanie w formie termoizolacyjnych toreb z rączką. Wykończone metaliczną folią wnętrze utrzymuje temperaturę posiłku – czy to chłodny jogurt naturalny, czy ciepłe tosty.

Nie tylko śniadaniówki – pamiętaj o napoju!

Oczywiście nie można zapomnieć, że oprócz drugiego śniadania dziecko potrzebuje także czegoś do picia. Najlepiej zapakować mu do plecaka wodę, w jednym z dostępnych w Gandalfie bidonów.  Proponujemy wygodne pojemniki na napoje z ‘dziubkiem’, o ergonomicznym kształcie. Wiele z nich zakupić możesz w zestawie z pudełkiem na śniadanie dla dzieci. Niektóre bidony wyposażone są w wygodne, regulowane paski lub gumowe uchwyty. W naszej ofercie znajdziesz produkty wolne od szkodliwego BPA.

Jakie powinno być dobre pudełko na śniadanie dla dzieci?

Przede wszystkim małe i lekkie – tak, by zmieściło się do plecaka i nawet najmłodsi uczniowie nie mieli problemu z noszeniem go. Pudełko na śniadanie dla dzieci powinno także łatwo się otwierać. Dziecko nie powinno przecież chodzić głodne tylko dlatego, że nie mogło poradzić sobie z lunch boxem, a nie miało kogo poprosić o pomoc. Ważna jest też cena – dobre opakowanie nie musi kosztować majątku. Oferta Gandalfa jest tego najlepszym przykładem!

Jak dbać o opakowanie na śniadanie?

By opakowanie na śniadanie służyło dziecku jak najdłużej, koniecznie czyść je każdego dnia. Większość plastikowych lunch boxów powinna być myta ręcznie. Zanim zapakujesz do niego kolejne drugie śniadanie upewnij się, że jest całkowicie suchy. Ideałem byłoby posiadanie dwóch takich opakowań. Przygotowując posiłek dla dziecka, sięgaj przede wszystkim po niepsujące się produkty. Śniadaniówki nie chronią żywności dłużej niż dwie godziny. Jeżeli jedzenie ma pozostać chłodne dłużej, dorzuć do pudełka na śniadanie wkłady chłodzące, albo skorzystaj z torby termicznej. Pamiętaj także, że choć pudełko z zeszłego roku z zewnątrz wciąż może wyglądać dobrze, w pęknięciach lub szczelinach lubią gromadzić się pleśń i bakterie. W wakacje wykonaj podstawowy 'test węchowy'. Jeśli pudełko na drugie śniadanie nie pachnie zbyt dobrze, lepiej ją wymienić.

Lunch box – co zapakować do środka?

Nie sztuka kupić ładne pudełko na drugie śniadanie – sztuka sprawić, by dziecko chętnie zjadło cały posiłek. Do lunch boxa możesz zapakować przede wszystkim owoce i warzywa (świeże). Dobrze sprawdzą się też jogurt (naturalny, do którego samodzielnie przygotujesz dodatki) czy budyń. Nie sposób zapomnieć oczywiście o klasycznych kanapkach, do zrobienia których możesz wykorzystać wszelkie rodzaje pieczywa, od tradycyjnego chleba, po bajgle. Nałóż na nie np. masło orzechowe, ser, wędlinę, pasty warzywne czy strączkowe, unikaj natomiast kremów czekoladowych, dżemów i miodu oraz tłustych mięs. Do pudełka na śniadanie dla dzieci mogą trafić też domowe wypieki, albo zdrowe batony, np. z daktyli.


 

 
... ...
Zobacz więcej produktów