Książki ezoteryczne. Literatura, czasopisma i produkty | księgarnia Gandalf
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Książki ezoteryczne

Otaczający nas świat wykracza poza to, co widzialne i doświadczalne zmysłowo. Świat duchów, magii, wróżb, astrologii, Tarota, uzdrawiania duchowego… Jeśli i Ciebie fascynuje to, co poza ‘zasłoną świata’ i pragniesz odkryć to, co czai się za horyzontem rzeczywistości – jesteś w dobrym miejscu. Świat ezoteryki możesz poznawać wspólnie z Gandalfem. Począwszy od jogi i wędrówek w głąb własnej duszy, przez świat duchów i zaświatów, aż po magię, astrologię i przepowiadanie przyszłości czy uzdrawianie… Sięgnij po książki ezoteryczne i przekonaj się, jak wiele aspektów ma otaczający nas wszystkich wszechświat. A czy (u)wierzysz? To już Twoja decyzja!

Czytaj dalej
z135
1 - 135 z 3226 ofert

Czym jest ezoteryka?

Ezoteryka to wielodyscyplinarna dziedzina wiedzy duchowej, która wiąże się z magią i mistycyzmem. Bez względu na religię (chrześcijaństwo, islam, hinduizm itp.), wszystkie ścieżki duchowe mają aspekt ezoteryczny, który koncentruje się na relacjach między ludźmi a Bogiem, Duchem, Boskością itp. W gruncie rzeczy każda religia ma dwa aspekty: egzoteryczny i ezoteryczny. Pierwszy to publiczny wymiar praktyki duchowej: wspólnota, rytuały i praktyki liturgiczne. Strona ezoteryczna dotyczy świata wewnętrznego, elementów bardziej intymnych i tajemnych. Wiedza ezoteryczna traktowana jest jako wiedza dostępna tylko dla wąskiego kręgu ‘oświeconych’, ‘wtajemniczonych’ czy wysoko wykształconych. W dużej mierze wiąże się z elementem inicjacji.

Ezoteryka książki

Ezoteryka przenikała różne formy zachodniej filozofii, religii, pseudonauki, sztuki, literatury i muzyki. Nadal wywiera wpływ na idee intelektualne i kulturę popularną. W książkach ezoterycznych przeczytasz o alternatywnych wersjach świata, ukrytych możliwościach człowieka, a także moralnych zasadach istnienia, relacjach między człowiekiem a wszechświatem. Do tradycji ezoterycznej odwołują się liczne szkoły, doktryny czy nurty filozoficzne: antropozofia, astrologia, buddyzm, ezoteryczne chrześcijaństwo, masoneria, Czwarta droga, gnostycyzm, hermetyzm, iluminaci, kabaliści, nazistowski mistycyzm, okultyzm, Zakon Świątyni Wschodu, różokrzyżowcy, szamanizm, sufizm, joga, Thelema, teozofia, tradycjonalizm, Wadżrajana, Wicca.

Czego dowiesz się z książek ezoterycznych?

Dzięki publikacjom z kategorii Ezoteryka książki możesz głębiej poznać samego siebie, zrozumieć, co czyni Cię silniejszym, mądrzejszym i szczęśliwszym. Odkryć słabości, nad którymi warto popracować. Ezoteryka przekonuje, że szczęścia nie można mierzyć ulotnymi przyjemnościami, jest ono bowiem obecne w pozornie zwyczajnych rzeczach: promieniach słońca, pięknie przyrody, muzyce, uśmiechu dziecka. Dzięki licznym szkołom, reprezentowanym w książkach ezoterycznych, ludzie uczą się 'być sobą'. Wiedzę tę osiągają poprzez medytację, ćwiczenia oddechowe i inne. W rezultacie możliwe jest osiągnięcie oświecenia, wyjście poza wyobrażalne ramy i granice. Ponadto publikacje z kategorii Ezoteryka książki pomagają rozwijać i ulepszać różnorodne talenty. Istnieje też gałęź ezoteryki, która pomaga człowiekowi wpływać na istniejącą rzeczywistość – zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Ezoteryka zyskuje obecnie coraz więcej zwolenników. Nawet niektórzy lekarze zaczynają mówić o korzyściach płynących z pozytywnego myślenia i biopola. Wierzyć im, czy nie? Zdecyduj sam z książkami ezoterycznymi od Gandalfa!