SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Czarne historie

Czy trudno jest rozwiązać zagadkę: kto zabił? W serialach typu CSI sprawa wydaje się banalnie prosta, a jednak zadanie wcale nie jest takie łatwe. Najlepiej przekonasz się o tym wybierając jedną z gier Czarne historie. Pudełka z kartami wyglądają niepozornie, ale kryją mnóstwo intrygujących łamigłówek kryminalnych. Niektóre wydarzyły się naprawdę, a inne tylko mogły się wydarzyć. Rozwiązywanie Czarnych historii to niezłe wyzwanie, ale przy tym naprawdę dobra zabawa!

Czarne historie karty

Czarne historie zamknięte są w małym, poręcznym pudełku (idealnym do zabrania w podróż!), które zawiera 50 dużych kart. Są dwustronne, mają niewielką ilość tekstu po obu stronach i czarno-czerwone ilustracje. Karty Czarne historie są większe niż standardowe karty do gry i wykonane z papieru bardzo dobrej jakości. Na froncie znajdziesz krótkie wprowadzenie, a na odwrocie szczegóły zdarzenia, które pozostali gracze będą musieli odgadnąć. Czarne historie karty to gra dedukcyjna, w której może uczestniczyć dowolna liczba graczy, a zgadywanie trwać tak długo, jak tylko zechcesz. Usiądźcie wygodnie, wyłączcie urządzenia elektroniczne i przygaście światło…

Gra Czarne historie – zasady

Grę Czarne historie rozpoczyna się od wyboru mistrza tajemnic. Osoba ta odczytuje na głos treść z przedniej strony karty. Następnie po cichu zapoznaje się ze szczegółami zdarzenia, które opisano na odwrocie karty. Czas rozpocząć śledztwo! Pozostali gracze na podstawie znanego im krótkiego zarysu muszą zadawać mistrzowi pytania, które pozwolą im odgadnąć, jak doszło do danej sytuacji. Gdzie jest haczyk? Pytania do czarnych historii muszą zostać sformułowane tak, by można było udzielić wyłącznie odpowiedzi „tak” lub „nie”. Ogromną zaletą tej karcianki jest to, że nie ma w niej wygranych i przegranych. Wszyscy uczestnicy gry Czarne historie wspólnie próbują rozwikłać zagadkę, świetnie się przy tym bawiąc. A nie jest to wcale takie proste – czasem rozgrywka może trwać godzinami! Minusy? Każdą historię można niestety rozpracować wyłącznie raz.

Czarne historie gra – twórcy

Grę karcianą Czarne historie zawdzięczamy Holgerowi Böschowi. Od najmłodszych lat lubił on różne tajemnicze opowieści, za co ganili go nauczyciele. Dopiero kilkanaście lat później udało mu się tymi historiami zaciekawić przyjaciół. Zbierając jabłka w palącym słońcu, wspólnie opracowali pierwsze mroczne zagadki. Ich kolekcja stale się powiększała, aż w końcu Bösch wymyślił dla nich konkretną nazwę: Czarne historie. Chaos dzisiejszego świata stale podsuwa autorowi nowe pomysły na straszne opowieści. Karty Czarne historie nie byłyby jednak tak atrakcyjne bez grafika Bernharda Skopnika. Dzięki niemu zyskują one genialne, utrzymane w mrocznych klimatach rysunki. Do powstawania różnych edycji Czarnych historii gry przyczynili się także Andrea Köhrsen, Nicola Berger oraz Corinna Harder i Jens Schumacher.

Gra karciana Czarne historie – edycje

Dotychczas powstało już kilka edycji gry karcianej Czarne historie, a także kilka łagodniejszych jej wersji. Każda z nich zawiera 50 przerażających opowieści o morderstwach, samobójstwach, przestępstwach i tym podobnych zdarzeniach. Oprócz klasycznych kart Czarne historie można sięgnąć też po edycje limitowane: Głupia śmierć, Tajemnice zaświatów, Śmiertelne wakacje, Seks i zbrodnia oraz Boże Narodzenie. Dla młodszych, albo bardziej wrażliwych uczestników, przygotowano nieco `jaśniejsze` wersje gry Czarne historie. Fanom duchów spodobają się Białe historie, a mistycyzmu Fioletowe historie. Z wersją Srebrne historie udać można się w podróż międzygalaktyczną, a Złote historie – w przeszłość. Szczególną edycję gry karcianej Czarne historie stanowią Pamiętne historie. Na podstawie wylosowanych kart gracze muszą wymyślić własne opowiadanie!


... ...
Zobacz więcej produktów