Monopoly dla dzieci i dorosłych: gry planszowe | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Monopoly

Prawdopodobnie najbardziej kultowa i znana na całym świecie seria gier dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej dwa egzemplarze, wykonane z materiałów ognioodpornych posiada w swoich archiwach NASA. O jakiej grze mowa? Oczywiście o Monopoly – grze planszowej! Zostań właścicielem cennych nieruchomości, postaw tam bajeczne hotele, które wzbogacą zarówno miasto jak i Twój portfel… Przenieś się na ulicę, na której zbijesz niebotyczny majątek. Sukces zależy od trafnych decyzji, udanych inwestycji i mądrze przeprowadzonych transakcji. Zdobądź wszystkie nieruchomości i zostań milionerem! Zbierz znajomych i rozegrajcie dynamiczną partię gry Monopoly i zarządzanie nieruchomościami. 

Gra planszowa Monopoly – historia

Pomysł na serię Monopoly gier planszowych, narodził się w trakcie Wielkiego Kryzysu w Stanach Zjednoczonych. Początkowo nosiła ona nazwę The Landlord's Game i została opatentowana w 1904 roku. Jednak pierwsza wersja prawdziwego Monopoly, autorstwa innego twórcy ukazała się blisko 30 lat później.  Do Polski gra dotarła po II Wojnie Światowej i od tamtego momentu na stałe zagościła na półkach wszystkich miłośników planszówek. 

Na czym polega Monopoly – gra?

Gra oparta jest na koncepcji monopolu, w której gracze rywalizują o posiadanie wszystkich nieruchomości na określonym obszarze. Gra Monopoly może być odtwarzana w maksymalnie sześciu graczy, a każdy gracz jest przypisany do innego pionka. Każda edycja gry Monopoly ma swoje niepowtarzalne figurki, w różnych kształtach. Celem gry jest stanie się najbogatszym graczem i doprowadzenie do bankructwa przeciwników. Jak tego dokonać? Poprzez kupowanie nieruchomości i pobieranie czynszu, gdy inni gracze lądują na Twoich terenach oraz zmuszenie ich do sprzedaży swoich nieruchomości. Ostatni gracz, który pozostanie, wygrywa grę. Możesz również budować domy i hotele, aby jeszcze bardziej zwiększyć swoje dochody. Jeśli kiedykolwiek zabraknie Ci pieniędzy lub nieruchomości, zostaniesz wykluczony z gry. Ale nie martw się – jest wiele sposobów, aby wrócić do akcji!

Monopoly gra planszowa – wersje 

Istnieją różne wersje gry planszowej Monopoly dostępne dzisiaj, w tym wersja elektroniczna, która może być odtwarzana na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Jednak tradycyjna planszówka wciąż pozostaje popularna wśród fanów w każdym wieku. Jeśli szukasz zabawnej i wymagającej gry planszowej, w którą można grać z przyjaciółmi lub rodziną, Monopoly – gra jest najlepszym wyborem. Do wyboru masz edycje poświęcone wybranym tytułom serialowym lub filmowym, edycje miast polskich i zagranicznych, a także wersje kolekcjonerskie i wiele, wiele innych. Podstawowe zasady nadal obowiązują we wszystkich wersjach, ale mogą być pewne różnice w tym, jak gracze mogą nabywać nieruchomości i co mogą z nimi zrobić. 

Monopoly karciane

Monopoly karciane, to odpowiedź na potrzeby fanów tej popularnej planszówki, którzy chcą się nią cieszyć także poza domem. Nie znajdziemy tutaj planszy, kostki, banknotów ani pionków, tylko różne talie Monopoly kart. W tym właśnie talię kart pieniężnych. Na czym polega karciane Monopoly? Gracze korzystają z zawartych w zestawie kart nieruchomości, akcji i pieniędzy. Dzięki nim, tak jak w tradycyjnej wersji zdobywają nowe budynki, wyciągają pieniądze od innych, bogacą się i bankrutują. Gra kończy się, gdy jeden z zawodników zbierze trzy pełne zestawy nieruchomości o różnych kolorach. Zostaje on zwycięzcą. 

Monopoly dla dzieci

Dzięki edycjom gry Monopoly dla dzieci, nawet najmłodsi miłośnicy rozgrywek mogą rywalizować ze sobą, zdobywając pieniądze i kolorowe posiadłości. Do dyspozycji mają ciekawe edycje z ulubionymi bajkowymi bohaterami jak np. świnka Peppa! A także liczne edycje w stylu ulubionych gier czy znanych miejsc. Monopoly dla dzieci nauczy Twojego malucha zarządzania posiadanymi pieniędzmi. Tylko pilnuj, żeby nie stał się zbyt rozrzutny! A jeśli poszukujesz więcej tytułów familijnych planszówek, zajrzyj do działu gier dla całej rodziny!

Mając te wszystkie możliwości na wyciągnięcie ręki, co będzie dalej? To jest właśnie część ekscytacji w Monopoly grze planszowej – za każdym razem jest inaczej niż ostatnio! Jeśli chcesz ekscytującą przygodę, która łączy przyjaciół i rodzinę, to nie szukaj dalej niż ta klasyczna gra planszowa. A jeśli zrobi się zbyt intensywnie, pamiętaj, że zawsze są dostępne przyjazne pożyczki bankowe… Wybierz edycję dostosowaną do swoich upodobań i zainteresowań i zostań magnatem planszowych nieruchomości!


z7
1 - 7 z 160 ofert