Muzyka relaksacyjna i relaksująca: do snu, dla dzieci |Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Muzyka relaksacyjna

Dźwięki, które pozwolą Ci się uwolnić od stresu i przyniosą ukojenie skołatanym nerwom. Z Gandalf.com.pl zanurzysz się w uspokajających tonach instrumentów całego świata. Delikatne nuty najnowszych wydawnictw muzycznych z tego gatunku, znane kompilacje utworów i wiele innych propozycji na płytach CD czeka na Ciebie właśnie tu. Szukasz muzyki do jogi lub medytacji? Idealnie trafiłeś! Płyty z muzyką relaksacyjną i muzyką do snu oferowane na Gandalf.com.pl odpowiedzą na Twoje potrzeby. 

Muzyka relaksująca

Być może masz już własną playlistę relaksującej muzyki. Włączasz ją, gdy musisz uspokoić umysł. To nie przypadek, że relaksacyjna muzyka sprawia, że czujemy się lepiej. Ma ogromny wpływ na nasz mózg, wytwarza serotoninę, która łagodzi stres i ból. Wiele eksperymentów, badań naukowych i prac teoretycznych potwierdza: muzyka, szczególnie relaksująca, z punktu widzenia neurobiologii przynosi wiele korzyści, wpływając na zdolności poznawcze czy emocjonalne. W starożytnych kulturach arabskich muzycy współpracowali z lekarzami. Grecy używali muzyki do leczenia chorób psychicznych. Po II wojnie światowej natomiast muzyków przewieziono do amerykańskich szpitali, aby pomogli w leczeniu fizycznej i emocjonalnej traumy u żołnierzy. 

Muzyka relaksacyjna, muzyka do snu – korzyści

Na pewno znasz to uczucie, gdy słuchasz ulubionej piosenki, odczuwasz natychmiastową przyjemność i masz ochotę stopą lub dłonią wystukiwać rytm. Dźwięki, w tym również muzyka relaksacyjna, muzyka do snu, mają potężny i różnorodny wpływ na ciało i umysł. Oddziałują na oddychanie i tętno, wyzwalają uwalnianie hormonów, stymulują układ odpornościowy oraz pobudzają ośrodki poznawcze i emocjonalne mózgu. Każdy człowiek na muzykę reaguje inaczej, dlatego jest ona tak wyjątkowym i potężnym narzędziem. Różne melodie, tempa i rytmy mogą wywołać różne reakcje i wspomnienia, podobnie jak piosenki z tekstem lub utwory instrumentalne. Co może zdziałać muzyka relaksacyjna do snu? Spowolnić oddech, obniżyć tętno i ciśnienie krwi, wyciszyć układ nerwowy, zmniejszyć napięcie mięśni, stres, niepokój, wyzwolić uwalnianie hormonów przyjaznych dla snu (serotoniny, oksytocyny) oraz ograniczyć uwalnianie hormonów stresu, np. kortyzolu.

Muzyka relaksacyjna do snu – jaką wybrać?

Nie każdy utwór nadaje się do słuchania przed snem. Ciało i mózg są bardzo wrażliwe, przede wszystkim na rytm i tempo. Muzyka relaksacyjna do snu powinna mieć rytm około 60-80 uderzeń na minutę. Twoje tętno powoli się do niego dostosuje, spowolni się oddech, co ułatwi zasypianie. Pamiętaj również, by sięgać raczej po utwory instrumentalne – tekst może bowiem pobudzać umysł. Zwróć także uwagę na to, jak się czujesz. Doświadczanie słuchania muzyki to bardzo indywidualna kwestia. Swoją przygodę z muzyką relaksującą możesz rozpocząć na przykład od utworów klasycznych i dźwięków natury. Jeżeli nie zadziałają, wypróbuj jazz, new age czy folk. Cokolwiek sprawi, że poczujesz się spokojny, ukojony i zrelaksowany, będzie dla Ciebie właściwym wyborem.

Muzyka relaksacyjna dla dzieci

Czasami maluchy są tak pełne energii, że nie wiadomo, jak je okiełznać. Pomocna może okazać się muzyka relaksacyjna dla dzieci. By najmłodsi mogli osiągnąć stan pełnego relaksu, warto zaangażować je podczas słuchania w zajęcia niefizyczne, np. rysowanie. Jako muzyka relaksacyjna dla dzieci świetnie sprawdzą się utwory klasyczne, między innymi Mozarta i Chopina, które charakteryzują się wolniejszym rytmem. W stan relaksu wprowadzą je też dźwięki natury, które pobudzają przy okazji wyobraźnię. Maluchom do 3 roku życia warto włączać kołysanki. Pomogą im się uspokoić i zasnąć. Muzyka relaksacyjna dla dzieci to idealne narzędzie dla rodziców, którzy szukają sposobów na „wyciszenie” swojej pociechy. Sięgnij po płyty od Gandalf.com.pl, by pomóc maluchom należycie odpocząć.  

Jak słuchać muzyki relaksującej?

Nie zapomnij stworzyć środowiska optymalnego do relaksu! Przyciemnij światła i włącz ulubioną płytę z muzyką relaksacyjną od Gandalfa. Zamknij oczy i chłoń każdy dźwięk. Możesz położyć się na kanapie lub w ulubionym fotelu, na miękkich poduszkach. Muzyka relaksująca uspokoi twoje ciało. Nie martw się już problemami, tylko skoncentruj na korzyściach zdrowotnych. Poczuj, jak zwalnia Twoje tętno, a Ty uwalniasz się od stresu.


Słuchanie ulubionej muzyki nigdy nie było tak proste. Jeśli chcesz mieć przy sobie dźwięki, które wprawiają nogę w ruch, a serce w drżenie, nic prostszego. Wśród popularnych kategorii muzycznych znajdziemy: Muzyka - relaksacyjna. Mimo udostępniania muzyki przez serwisy streamingowe, melomani dobrze wiedzą, że materialne wydania gwarantują jakość muzyki oraz wciąż są cool. W kategorii Muzyka - relaksacyjna mamy: 83 - a płyty CD oraz winylowe zdobędziesz w naprawdę przystępnych cenach. Muzyki w Gandalf.com.pl możesz słuchać ze zniżkami nawet do 58%.
z8
1 - 8 z 181 ofert