Filmy Disneya animowane, młodzieżowe | Sklep Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Historia filmów Disneya

Historia filmów Disneya rozpoczyna się na dobre w roku 1928, wraz ze stworzeniem postaci Myszki Miki. To wówczas powstały pierwsze kreskówki z jej udziałem: Szalony samolot i Galopujący Gaucho – wówczas jeszcze czarno-białe. W tym samym roku Disney wypuścił także pierwszy film dźwiękowy – Parowiec Willie, który stał się wielkim hitem. Walt nie spoczął jednak na laurach i już w 1929 stworzył serię Silly Symphonies – krótkometrażowych filmów animowanych, bez wiodącego bohatera. Jedna z tych kreskówek, Kwiaty i drzewa, zdobyła pierwszego w historii Oscara dla filmu animowanego. Pewnej nocy w 1934 roku Walt poinformował swoich pracowników, że zamierza nakręcić animowany film fabularny, a następnie opowiedział im historię Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków. Prace trwały aż trzy lata. Przełomowy film Disneya zadebiutował 21 grudnia 1937 roku i okazał się spektakularnym hitem. Królewna Śnieżka wkrótce stała się najlepiej zarabiającym filmem wszech czasów (ten rekord dwa lata później pobiło Przeminęło z wiatrem). Studio Walta Disneya utwierdziło swoją pozycję. Krótkie animacje pozwalały opłacić rachunki, ale Walt wiedział już, że ogromne zyski pochodzić będą z filmów fabularnych.  

Disney filmy animowane

Od czasów Królewny Śnieżki Walt Disney Animation Studios wyprodukowało 58 filmów fabularnych. Filmy animowane Disneya zdobywają serca kolejnych pokoleń, bawiąc i ucząc. Jeszcze w latach 40. narodziły się takie postacie, jak Pinokio, Dumbo i Bambi. Kolejna dekada to czas Kopciuszka, Alicji w Krainie Czarów, Piotrusia Pana, Zakochanego kundla czy Śpiącej Królewny. W następnych latach na ekranach pojawili się bohaterowie Księgi Dżungli, 101 Dalmatyńczyków, Robina Hooda, Kubusia Puchatka, Małej Syrenki, Pięknej i Bestii, Aladyna, Króla Lwa (któż nie uronił łzy podczas śmierci Mustafy?), Pocahontas, Dzwonnika z Notre Dame, Herkulesa, Mulan, Tarzana… Aż ciężko uwierzyć, że filmy animowane Disneya mają już tyle lat! I wciąż cieszą się ogromną popularnością. W ostatnich latach dość przełomowym okazał się rok 2013 – Disney ostatecznie zrezygnował z filmów tradycyjnie rysowanych na rzecz animacji komputerowej. Ostatnim tytułem, wykonanym starą techniką, był Kubuś i Przyjaciele. Nowa estetyka przypadła do gustu młodym widzom, od czym świadczą sukcesy takich filmów animowanych Disneya, jak Kraina Lodu, Zwierzogród i Vaiana: Skarb Oceanu.

Disney filmy Marvel

Filmy Disneya to jednak nie tylko kreskówki. Studio tworzy również produkcje live-action. Przez lata Walt Disney Company stało się właścicielem wielu znanych wytwórni, m.in. Lucasfilm, Marvel Studios czy 20th Century Studios. Dlatego portfolio filmów Disneya wzbogaciło się m.in. o produkcje z superbohaterami z komiksów Marvela. W sklepie Gandalf.com.pl znajdziesz filmy o Avengersach: Thorze, Hulku, Kapitanie Ameryce, Iron Manie, Kapitan Marvel i innych. Sięgnij po filmy Disney Marvel i przeżyj niesamowite przygody ze swoimi ulubionymi postaciami!

Filmy Disneya dla młodzieży

W ofercie Gandalf.com.pl znaleźć można również sporo filmów Disneya dla młodzieży. Gorącym tytułem ostatnich lat jest Czarownica. Rolę Diaboliny mistrzowsko wykreowała Angelina Jolie. Nastolatkom powinna przypaść do gustu również muzyczna komedia Zaczarowana. Księżniczka Giselle wiedzie bajkowe życie u boku przystojnego księcia, jednak wszystko zmienia się, gdy zła królowa postanawia wygnać ją z animowanej krainy. Wielbicielom sci-fi spodoba się młodzieżowy film Disneya Jestem numerem cztery, na podstawie powieści Pittacusa Lore pod tym samym tytułem. A żądni przygód nie będą się nudzić przy kultowych Piratach z Karaibów.   

Filmy Disneya młodzieżowe

Gandalf.com.pl oferuje również filmowe remake’i najpopularniejszych animowanych filmów Disneya. Dla młodzieży to dobra okazja, by powrócić do dzieciństwa i przypomnieć sobie ulubione bajki w nowej odsłonie. Król Lew, Kopciuszek, Aladyn, Piękna i Bestia, Dumbo, Alicja w Krainie Czarów… Filmowe odsłony kultowych animacji zachwycają grą aktorską i efektami specjalnymi.  


Chcesz obejrzeć nowości filmowe, hity oscarowe, a może najbardziej kultowe filmy ostatnich lat? W naszej ofercie znajdziesz ulubione filmy na DVD i Blu-Ray. Wśród popularnych tytułów wypatrzysz kinowe hity w kategorii: Filmy - Disney. Kinematografia w różnych językach świata i kreacjach artystycznych czeka właśnie na Ciebie. Najnowsze i klasyczne filmy w kategorii Filmy - Disney znajdziesz w ilości: 165 - a wszystkie tytuły proponujemy w niskich cenach. Popularne na całym świecie hity filmowe otrzymasz w Gandalf.com.pl z rabatem do 77%. Czy widziałeś już: Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa, Toy Story 1-4 pakiet, Kraina Lodu 2?
image

Bestsellery - Disney

z34
1 - 34 z 816 ofert