Poezja śpiewana: polska, dla dzieci, o miłości |Sklep Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Poezja śpiewana

Głębokie treści, wyjątkowe aranżacje i hipnotyzujące wykonania – to i wiele, wiele więcej czeka na Ciebie na Gandalf.com.pl. W naszej ofercie znajdziesz najlepsze albumy muzyczne z poezją śpiewaną, wykonywaną przez największych artystów wszechczasów i wyjątkowo utalentowanych debiutantów. Odkryjesz utwory takich gwiazd, jak Marek Dyjak, Jacek Kaczmarski, Marek Grechuta czy Magda Umer oraz oryginalne kompilacje, ciekawe wykonania klasyków tego gatunku i gorące jeszcze nowości. Poruszające, niezwykle refleksyjne i pełne emocji płyty poezji śpiewanej, w których trudno się nie zasłuchać. Doskonałe do odtwarzania podczas relaksacyjnego wieczoru we dwoje lub jako prezent dla największych fanów takich albumów muzycznych.

Poezja śpiewana płyty

Poezja śpiewana to dość szeroki i nieprecyzyjny gatunek muzyczny, rozpowszechniony w krajach europejskich. Utwory składają się z wiersza i specjalnie do niego napisanej muzyki (najczęściej mają charakter ballady). Na płytach z poezją śpiewaną znajdziesz kompozycje o delikatnych liniach melodycznych, wykonywanych zwykle na gitarze lub fortepianie. Niektórzy wykonawcy poezji śpiewanej tworzą utwory samodzielnie, inni wykorzystują powszechnie znane wiersze lub współpracują ze współczesnymi autorami. Coraz częściej płyty z poezją śpiewaną nagrywają aktorzy sceniczni.

Poezja śpiewana o miłości

Miłosne piosenki to jeden z najbardziej romantycznych sposobów wyrażania uczuć wobec ukochanych osób. Szczególnie piękna jest oczywiście poezja śpiewana o miłości. Niepewność, pożądanie, rozstanie i pozostanie razem na zawsze – wszystkie odcienie tego największego na Ziemi uczucia najbardziej trafnie uchwycili lirycy. Sięgnij po płyty z poezją śpiewaną o miłości i zaskocz bliską Ci osobę. Umów się z nią na dziewiątą i przekonaj się, że ‘kochać’… Jak to łatwo powiedzieć!

Poezja śpiewana dla dzieci

Z liryką warto oswajać również najmłodszych. Wiersze pozwalają rozwijać u nich wyobraźnię i abstrakcyjne myślenie. Poezja śpiewana dla dzieci będzie świetnym rozwiązaniem, bo dzięki muzyce utwory liryczne stają się bardziej przystępne. Poznając wiersze, maluchy uczą się patrzeć na świat z nieco innej perspektywy. Poezja śpiewana dla dzieci sprawi, że staną się bardziej wrażliwe i empatyczne.

Polska poezja śpiewana

Gatunek ten jest silnie zakorzeniony w naszej kulturze. To, co nazywamy w Polsce poezją śpiewaną, w innych krajach uznawane jest za folk czy folk-rock (np. twórczość Leonarda Cohena i Boba Dylana). W Gandalfie czekają na Ciebie płyty z aranżacjami najlepszych wykonawców, zarówno tych znanych przed laty, jak i współcześnie. Wiersze Agnieszki Osieckiej, Edwarda Stachury, Juliana Tuwima, Adama Mickiewicza czy Rafała Wojaczka dzięki aranżacjom muzycznym zyskują zupełnie inny wymiar. Polska poezja śpiewana uderzy w najczulsze struny Twojej duszy. Nie zastanawiaj się dłużej i wyrusz w podróż do krainy łagodności.


Słuchanie ulubionej muzyki nigdy nie było tak proste. Jeśli chcesz mieć przy sobie dźwięki, które wprawiają nogę w ruch, a serce w drżenie, nic prostszego. Wśród popularnych kategorii muzycznych znajdziemy: Muzyka - poezja śpiewana. Mimo udostępniania muzyki przez serwisy streamingowe, melomani dobrze wiedzą, że materialne wydania gwarantują jakość muzyki oraz wciąż są cool. W kategorii Muzyka - poezja śpiewana mamy: 314 - a płyty CD oraz winylowe zdobędziesz w naprawdę przystępnych cenach. Muzyki w Gandalf.com.pl możesz słuchać ze zniżkami nawet do 85%. Sprawdź zwłaszcza: Świecie nasz (Box), Piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Laboratorium.
z36
1 - 36 z 853 ofert