BTS płyty CD | muzyka na Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

BTS - biografia

BTS to światowy fenomen muzyczny – siedmioosobowy boysband z Korei Południowej, który został wyłoniony w trakcie castingów przez wytwórnię Big Hit Entertainment. Są przedstawicielami k-popu, który aktualnie jest jednym z najpopularniejszych gatunków muzycznych.

Cała prawda o BTS


Międzynarodowa nazwa BTS to Beyond The Scene, ale BTS rozwija się także jako Bangtan Boys (ang. kuloodporni skauci) oraz Bangtan Sonyeondan. Członkowie, tłumacząc nazwę zespołu, stwierdzili, że oznacza ona walkę z uprzedzeniami wobec młodzieży oraz walkę o muzykę i pokolenia. „Bangtan” w tłumaczeniu to „bronić przed czymś”. Koreański boysband zadebiutował na scenie w 2013 roku piosenką No More Dream. Pierwsi członkowie zespołu zostali zrekrutowani przez wytwórnię już w 2010 i 2011 roku. Oryginalny skład przeszedł kilka zmian, a uformował się ostatecznie w 2012 roku. Pół roku przed swoim debiutem artyści zaczęli tworzyć nazwę i relację z fanami przez media społecznościowe, blogi wideo, fanowskie kafejki, publikowanie coverów. Zespół tworzą: RM, Jin, Suga, J-Hope, V, Jimin, Jungkook.

BTS – ciekawostki


Drugi album BTS pt. Wings, wydany w 2016 roku, pojawił się na liście Billboard 200 i został albumem, który zdobył najwyższą pozycję w rankingu, jeśli chodzi o k-pop’owy album w historii. BTS trzy razy znalazł się na szczycie listy Billboard Hot 100 tylko w 2020 roku. Grupa otrzymała tytuł Entertainer of the Year” 2020 magazynu „Time”. Zespół BTS został nominowany do 63 nagród Grammy w kategorii „Najlepszy występ w duecie/grupie” i został wyróżniony licznymi prestiżowymi nagrodami, takimi jak Billboard Music Awards, American Music Awards i MTV Video Music Awards. Członkowie BTS działają na rzecz różnych kampanii – m.in. LOVE MYSELF, a ich przemówienie w ONZ pt. „Speak Yourself” zmobilizowało miliony fanów na całym świecie do walki o własne dobro. Fani BTS tworzą ugrupowania A.R.M.YAdorable Representative M.C for Youth, czyli z ang. „Zachwycający Reprezentatywny M.C dla Młodości”, oraz I-A.R.M.Y – International A.R.M.Y  (nazwa fandomu zagranicznego).
z1
1 - 1 z 28 ofert