Scooby-Doo - gry, zabawki, figurki, maskotki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Scooby Doo – gry, zabawki, figurki, maskotki

„Gdzie jesteś Scooby Doo? Przybądź tu, bo mamy plan szalony…” brzmią słowa piosenki wygrywanej w czołówce. U Nas nie musisz długo szukać ulubionego psiego bohatera. Sprawdź, jakie gadżety przeniosą Cię do detektywistycznego świata Scooby'ego i jego kompanów! Na Naszej stronie dostępne są różnego typu zabawki, Scooby Doo zaś okaże się wiernym towarzyszem Twoich przygód.

Ulubieńcy publiczności

Scooby Doo to franczyza obejmująca przede wszystkim animowane seriale i filmy dla dzieci. Pierwszy projekt pojawił się pod koniec lat 60. XX wieku, jednak do dziś robi furorę wśród młodszych i starszych widzów. Głównymi bohaterami serii są tytułowy dog niemiecki Scooby Doo oraz jego przyjaciele Fred, Daphne, Velma i Kudłaty. Młodzi detektywi nieustannie wplątują się w jakieś tarapaty, a ich celem jest rozwikłanie kryminalnych zagadek. Przeciwnicy, z którymi się mierzą, przebierają się z reguły za duchy, zombie i inne potwory, udając, że popełniane przestępstwa są wynikiem nadprzyrodzonych zjawisk.

Co ciekawe początkową ideą serialu miała być historia o pięcioosobowym zespole muzycznym, który w przerwach od koncertowania rozwiązywałby sprawy kryminalne. Zaproponowana konwencja była zbyt straszna dla młodych odbiorców, dlatego przez długi czas starano się doprecyzować komediową propozycję scenariusza. Inspiracją dla imienia tytułowego bohatera była piosenka Franka Sinatry, w której to muzyk śpiewa „doo-be-doo-be-doo” (chodzi oczywiście o „Strangers in the Night”).

W późniejszych latach pojawiły się pierwsze filmy z serii „Scooby Doo, gdzie jesteś?”, w XXI wieku zaś powstały filmy aktorskie. Mimo że bajka dla dzieci jest już stosunkowo stara, nie straciła na znaczeniu, dlatego wciąż powstają coraz to nowe pomysły animacji i filmów. Pojawiają się także doniesienia o oryginalnych serialach dla dorosłych, które mają być związane z konkretnymi postaciami, chociażby z Velmą.

Każdy odcinek ma stały schematyczny scenariusz, w którym to bohaterowie docierają do miejsca, terroryzowanego przez nadprzyrodzonego potwora i jako Tajemnicza Spółka postanawiają rozwiązać jego zagadkę. W tym celu zbierają poszlaki i przesłuchują świadków. Jeżdżą zaś vanem, nazywanym Wehikułem Tajemnic.

Scooby Doo ­– gry i zabawki

Mówiący pies z pewnością okazał się atrakcją dla wielu dzieci, a otoczka tajemnicy sprawiała, że przygody Scooby'ego i innych chętnie śledzili nie tylko najmłodsi, ale i starsi widzowie. Na rynek bardzo szybko dotarły zabawki różnego typu, które sprowadzały się do postaci Scooby Doo. Maskotki urzekły zwłaszcza młodocianych widzów, co oznacza, że pluszowy Scooby różnej wielkości znalazł się w pokojach największych fanów serii.

Wśród popularnych gadżetów znalazły się także figurki. Scooby Doo oczywiście jest twarzą całej serii, ale w sklepach i księgarniach możesz również dostać miniatury innych postaci. Kolekcja ich wszystkich z pewnością przeniesie Cię do detektywistycznej rzeczywistości, a jednocześnie umożliwi rozwijanie wyobraźni. Poszczególne figurki będą doskonałą opcją w przypadku spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną, podobnie jak gry. Scooby łączy na wiele sposobów – zarówno przed telewizorem, jak i w trakcie zabawy.

Unikatowy pod wieloma względami

Pomysł na stworzenie animacji o piątce detektywów okazał się strzałem w dziesiątkę. Oczywiście ekipa ludzkich przyjaciół nie istniała bez postaci Scooby Doo. Gry podkreślają bardzo dobrze istotę zespołu, zwłaszcza że w ich trakcie stawia się nacisk nie tylko na rywalizację, ale i zacieśnianie więzi oraz rozwijanie myślenia i kreatywności. A podejście do spraw rozwiązywanych przez bohaterów nie mija się z pomysłowością i logicznym argumentowaniem. Ostatnie skrzypce zaś zawsze grał lekko płochliwy Scooby Doo.

Zabawki z tej serii stały się doskonałą promocją dla jego przygód, a także uciechą dla największych fanów. Gdyby była z Nami Velma, zadałabym zapewne swoje kluczowe pytanie: „Nie czujesz tu tajemnicy?”. Kudłaty mógłby odpowiedzieć: „Niestety, czuję – bo by nas tu nie było”. U Gandalfa sprawa jest prosta: zajrzyj na stronę i odkryj produkty, które pomogą Ci rozwiązać zagadki!z4
z4