Bob Budowniczy - zabawki i gry | Księgarnia Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Bob Budowniczy

Żółty kask, kraciasta koszula i niebieskie robocze ogrodniczki. Bob Budowniczy to charakterystyczna postać z animowanej bajki dla dzieci. Ekspert od robót budowlanych wraz z przyjaciółmi oraz sąsiadami rozwiązuje problemy mieszkańców miasteczka. Towarzyszą im również ożywione maszyny budowlane: koparka, betoniarka, spychacz, dźwig i walec. Negatywną postacią jest Strach na Wróble, który często przeszkadza w prowadzonych pracach. Charakterystycznym sloganem bajki Bob Budowniczy jest okrzyk: Damy radę? Tak, damy radę! Bohater uczy, że nie ma rzeczy niemożliwych. Animacja pokazuje też siłę pracy zespołowej.

Bob Budowniczy – postacie

Oprócz głównego bohatera, czyli Boba Budowniczego, w serialu występuje sporo innych postaci. W firmie budowlanej głównego bohatera pracuje blondynka Marta. Często pomaga mu w pracy. Para posiada kotkę Kicię o niebieskim futerku w czarne paski. Wszystkie występujące w serialu maszyny są antropomorficzne. Ich przywódczynią jest jasnożółta Koparka. W kłopoty drużynę Boba Budowniczego lubi wpędzać czerwony Spychacz. Jego najlepszym przyjacielem jest zielony Walec, który lubi… tańczyć walca. Bohater posiada także pomarańczową Betoniarkę. Jest chętna do nauki i uwielbia słuchać muzyki. Najbardziej strachliwa maszyna to niebieski Dźwig.

Bob Budowniczy zabawki

Małym fanom bajki z pewnością przypadną do gustu zabawki z ich ulubionymi bohaterami. Wygodne do trzymania małą rączką będą zabawki Bob Budowniczy figurki. Każda postać posiada dodatkowe akcesoria, np. narzędzia budowlane, a pojazdy działają na zasadzie ‘pociągnij i jedź’. Dzięki figurkom można skompletować całą drużynę Boba Budowniczego! Ciekawą propozycją są także zestawy zabawek Bob Budowniczy, które umożliwiają na przykład zbudowanie garażu bohatera wraz z otoczeniem, albo prowadzenie prac budowlanych z użyciem piasku kinetycznego. Starszym dzieciom spodobają się większe i bardziej skomplikowane zabawki. Do wyboru mamy m.in. warsztat Boba Budowniczego z kilkudziesięcioma akcesoriami, koparkę do samodzielnego złożenia czy mechaniczną wiertarko-wkrętarkę.

Bob Budowniczy gry

Gdy znudzi się zabawa figurkami, czas z ulubionymi bohaterami można spędzać też przy grach Bob Budowniczy. Całej rodzinie frajdę sprawi układanie puzzli. Kształtują one wyobraźnię i kreatywność, a także rozwijają zdolności przestrzenne. Zmuszają również do logicznego myślenia. Wspólne układanie puzzli to okazja do zacieśniania więzi i nauki pracy w grupie. Dla młodszych dzieci najlepiej wybrać puzzle gry Bob Budowniczy o małej liczbie elementów w rozmiarze maxi. Starszaki powinny bez problemu poradzić sobie z układanką składającą się już z kilkudziesięciu części. Zabawki z serii Bob Budowniczy gry dostępne w sklepie zostały wykonane z bezpiecznych materiałów.

Bob Budowniczy - wartościowa bajka i zabawki

Postać Boba Budowniczego może stanowić dla dzieci dobrą inspirację do nauki. Śledząc kolejne odcinki serialu i bawiąc się zabawkami Bob Budowniczy, maluchy zdobywają wiedzę z dziedziny fizyki, matematyki, architektury czy sztuki. Obserwując, jak pracują przyjaciele głównego bohatera, dzieci zaczynają rozumieć, jak działają tarcie czy grawitacja, a także same maszyny. Wznoszone przez Boba Budowniczego budowle mogą stanowić inspirację do tworzenia własnych konstrukcji, np. z klocków. Kreskówka uczy też orientacji przestrzennej, rozpoznawania kształtów czy liczenia. Zwraca również uwagę na kwestie bezpieczeństwa.  


z6
1 - 6 z 132 ofert