Puzzle 2, 3, 5 elementów | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Puzzle 2 elementy

Pierwsze puzzle dla najmłodszych dzieci ✅ Idealne dla małych rączek ✅ Zamów w najniższych cenach!

Puzzle to fantastyczny sposób na naukę i rozwój. Na to, by podarować maluchowi taką zabawkę nigdy nie jest za wcześnie. Na Gandalf.com.pl znajdziesz kolorowe, bezpieczne i gwarantujące świetną zabawę układanki dla małych dzieci i niemowląt. Zacznij od puzzli 2 elementy, aby z czasem przejść do puzzli 3, 4 i 5 elementów, gdy dziecko zacznie lepiej rozumieć koncepcję łączenia kawałków i scen. Oferujemy układanki najwyższej jakości, w sam raz dla małych rączek. To świetne wprowadzenie do magicznego świata łamigłówek!

Puzzle 3 elementy – wyjątkowa zabawka

Czasy, gdy zaczniesz układać wraz z dzieckiem 1000-elementowe puzzle są wciąż bardzo odległe, ale po pierwsze, proste układanki, np. puzzle 3 elementy, możesz sięgnąć już teraz. Kiedy niemowlęta i małe dzieci zaczynają manipulować zabawkami i innymi przedmiotami, aby dopasować je do określonej przestrzeni, rozwijają się ich mózgi i ciała. Chwytanie, wskazywanie, ściskanie trenują zdolności motoryczne oraz koordynację ręka-oko. Umysły maluchów czerpią ogromne korzyści z zajęć, które polegają na ustalaniu, jak dopasować elementy. Uczą się obracać przedmioty oraz przewidywać, które kształty mogą pasować do odkreślonej przestrzeni. Puzzle 4 elementy świetnie budują pamięć krótkotrwałą i sprawiają, że w mózgu dziecka tworzą się nowe połączenia nerwowe. Dzięki układankom najmłodsi uczą się również wytrwałości, radzenia sobie z frustracją, pracy w grupie, a nawet poznają pojęcia matematyczne, takie jak część całości i symetria.

Puzzle 4 elementy czy puzzle 5 elementów? Dopasuj do etapu rozwoju

Pamiętaj, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie i może mieć inne upodobania. Daj mu czas na eksperymentowanie, zabawę i odkrywanie – nawet, jeśli nie jest to ‘właściwy’ sposób układania puzzli 2, 3, 4, 5 elementów. Z prostymi, jednoczęściowymi układankami mogą pracować już niemowlęta w wieku 6-8 miesięcy. Między 13 a 15 miesiącem możesz sięgnąć już po te wieloczęściowe. Z Twoimi wskazówkami maluch zacznie zauważać, które kawałki pasują, a które nie do określonej przestrzeni. Na początek najlepsze będą układanki z kółek. Inne formy puzzli 3 elementy możesz wprowadzać około 18 miesiąca. Niezależnie od tego, czy będą to figury geometryczne czy zwierzęta, dziecko na pewno zauważy, że różne kształty pasują do różnych miejsc. Gdy maluch skończy 2 lata, możesz zacząć oswajać go z puzzlami 5 elementów o klasycznym, ‘puzzlowym’ kształcie. Będą świetnym wstępem do bardziej złożonych układanek.

Puzzle 5 elementów – o tym musisz pamiętać

Oferowane przez Gandalf.com.pl łamigłówki dla dzieci są najwyższej jakości. Nie musisz martwić się o to, że wykonano je z toksycznych, szkodliwych materiałów. Pamiętaj jednak o tym, by regularnie sprawdzać, czy uchwyty na elementach puzzli 2, 3, 4, 5 są dobrze zamocowane. Jeżeli odpadną, mogą spowodować zadławienie. Weź również pod uwagę, że choć niektóre maluchy z radością spędzają całe popołudnia na układaniu łamigłówek, inne taka zabawa po prostu nudzi. Nie ma to nic wspólnego z inteligencją – raczej temperamentem i poziomem energii. Pozwól dziecku bawić się tym, co go interesuje, a może z czasem chętnie powróci do puzzli 5 elementów.


z36
1 - 36 z 844 ofert