Tomek i Przyjaciele - zabawki, zestawy, gry | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Tomek i Przyjaciele – zabawki, zestawy, gry

Jeśli chcesz wejść w świat lokomotyw, nic prostszego! Na Naszej stronie poznasz Tomka i jego przyjaciół, a wraz z nimi przeżyjesz niezapomniane przygody na wyspie Sodor. Czas ucieka, nie pozwól swojej ulubionej lokomotywie czekać!

Kim jest Tomek i jego przyjaciele?

Animowany serial telewizyjny był wcześniej znany pod tytułem Parowóz Tomek i jego przyjaciele. Inspirację dla historii o losach lokomotyw zaczerpnięto z książeczek dla dzieci autorstwa Wilberta Awdry'ego. Mimo że program pierwszy raz ukazał się w latach 80., emitowany jest do dziś na różnych kanałach dla najmłodszych. Powstały także filmy pełnometrażowe.

Akcja serialu rozgrywa się w latach 50. i 60. XX wieku na fikcyjnej wyspie Sodor, znajdującej się w pobliżu wybrzeża Wielkiej Brytanii. Funkcjonuje tam kolej, którą kieruje Pan Szyneczka. Lokomotywy nazywają go Grubym Zwiadowcą. Tomek i przyjaciele to główni pracownicy kolei, a wśród nich znajdziemy nie tylko lokomotywy, ale i pojazdy drogowe, statki wodne, statki powietrzne, dźwigi oraz żurawie. Celem lokomotyw jest dobre wykonywanie swojej pracy, a prawdziwą dumę czują, gdy Gruby Zwiadowca określa je jako użyteczne.

Świat zabawek

Świat Tomka i przyjaciół, lokomotyw niezwykle wytrwałych i pracowitych, bardzo szybko przypadł do gustu najmłodszym telewizyjnym odbiorcom. Fantastyczne przygody i przekaz bajki spodobały się także rodzicom, a ogólne zainteresowanie spowodowało, że na sklepowe półki bardzo szybko trafiły różnego typu zabawki. Tomek i przyjaciele to ekipa, z którą chciałoby zadawać się każde dziecko, a dzięki różnorodnym gadżetom ma ono na to szansę.

Oczywiście nie może zabraknąć lokomotyw, które stanowią esencję całego serialu "Tomek i przyjaciele". Zestawy mają różnorodny charakter, ale z pewnością umożliwią naszym milusińskim przeniesienie się w świat kolei. Produkty wyposażone są nie tylko w figurki lokomotyw, ale i w liczne dodatki, jak chociażby tory, po których lokomotywy będą się poruszać, czy też przeszkody, które będą musiały pokonać.

Ponadczasowa historia sprawiła, że do dziś jednym z najchętniej oglądanych programów jest właśnie ten o Tomku i przyjaciołach. Zabawki zaś wzbudzają zainteresowanie najmłodszych i są doskonałą propozycją spędzania czasu wolnego również z rodzicem czy innymi dziećmi. Wśród popularnych gadżetów znajdziemy także niezastąpione puzzle, umożliwiające utrwalenie ulubionych momentów z animacji, a także wspierające rozwijanie predyspozycji manualnych i wyobraźni.

A może zagramy?

Gry stały się bardzo popularną formą rozrywki w XXI wieku, chociaż swego rodzaju rywalizację, którą możemy stosować dzięki nim, czczono już wcześniej. Aktualnie na rynku znajdziemy wiele propozycji także dla najmłodszych. Niejednokrotnie wszelkie rozgrywki są związane z ulubionymi animowanymi postaciami i ich przygodami tak jak dzieje się to w przypadku Tomka i przyjaciół. Gry mają różnorodny charakter, podejmują wiele problemów, pozwalają rozwinąć konkretne umiejętności. Ostatecznie odznaczają się także różną budową i tworzywem. Ich głównym założeniem jest umacnianie więzi, a także rozwijanie zdolności, które będą niezwykle użyteczne w życiu codziennym. Przede wszystkim należy się jednak dobrze bawić, tak jak zabawę, ale i pracę, czczą bajkowe lokomotywy. „Przyjaciół przedstawiamy Wam, wciąż coś wożą tu i tam...”, słyszymy w piosence z czołówki. A któż nie chciałby mieć wagonowych przyjaciół? Gandalf chętnie wybrałby się z nimi na wyprawę.


z20
1 - 20 z 459 ofert