Transformers - zabawki, gry, figurki | Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Jak powstały zabawki Transformers?

Wszystko zaczęło się w 1982 roku, gdy japońska marka Takara stworzyła Car Robots. Zabawki te były samochodami, które z łatwością można było przekształcić w roboty. Zaledwie rok później prawa do wyjątkowych gadżetów trafiły w ręce amerykańskiej marki Hasbro. Nazwę pojazdów zmieniono i tak powstały zabawki Transformers. Stworzono również specjalny świat przedstawiony, w którym je osadzono. Po raz pierwszy historię Transformers przedstawiono w komiksie wydanym przez Marvel Comics. Istoty te przybyły na Ziemię z planety Cybertron. Podzielone są na dwie frakcje: Autobotów i Decepticonów, pogrążonych w wojnie domowej. Przedstawiciele pierwszej potrafią zmieniać się w samochody i ciężarówki, a drugiej w samoloty odrzutowe i broń. Transformers zabawki cieszą się od lat niesłabnącą popularnością.

Transformers figurki

Od 1984 roku powstało już kilkanaście edycji zabawek Transformers. Najpopularniejsze figurki Transformers to Optimus Prime, przywódca Autobotów oraz Megatron, przywódca Decepticonów. Przez lata wyprodukowano wiele wersji obu zabawek. Optimus Prime zmienia się zwykle w ciężarówkę i zawiera dodatkowo pojazd zwiadowczy oraz stację bojową w naczepie. Z kolei Megatron miał już kilka form alternatywnych trybów, m.in. czołg, samochód i odrzutowiec. W 2006 firma Hasbro wypuściła na rynek figurkę Classics Voyager Megatron, którą można przekształcić w replikę wyrzutni Maverick REV-6. Transformers figurki to również wiele innych ciekawych robotów, należących do obu frakcji. Występują one zarówno w wersji kieszonkowej, jak i pełnowymiarowej. Ponadto do sprzedaży trafiły m.in. BotBots, czyli zmieniające się w roboty przedmioty codziennego użytku oraz Rescue Bots, które ratują ludzi przed wypadkami. Zabawki Transformers umożliwiają prowadzenie walk między dobrem i złem przez długie godziny.

Gry Transformers

Na miłośników mechanicznych istot czekają nie tylko figurki, ale także inne zabawki Transformers. Dobrym treningiem umysłu – nie tylko dziecka – będzie układanie puzzli. Tego rodzaju gry Transformers rozwijają funkcje poznawcze, ćwiczą koncentrację i pamięć wzrokową. Dzieci, które bawią się układankami o wiele lepiej radzą sobie także z zadaniami matematycznymi i przestrzennymi. Wspólna zabawa z rodzicami czy rówieśnikami grą Transformers puzzle uczy również pracy w zespole. Małe elementy pomagają też rozwijać umiejętności manualne i uczą cierpliwości. By zabawa była udana i bezpieczna, warto wybrać puzzle wykonane z materiałów ekologicznych i pokryte papierem eliminującym odbijanie światła. Gotową układankę z ulubionymi postaciami Transformers można oprawić w antyramę i powiesić na ścianie.z27
z27