Puzzle ludzie, piłkarze, postacie | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Puzzle ludzie, piłkarze, postacie. Zawsze na czasie

Puzzle to jedna z najpopularniejszych rozrywek XXI wieku, mimo że powstały już w XVIII wieku. Zajrzyj na Naszą stronę i sprawdź, jak wygląda oferta układanek obrazkowych w kategorii: popularne postacie.

Puzzle

Mimo że tradycyjne puzzle są już naprawdę stare, wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Za ich twórcę uznaje się londyńskiego grawera i kartografa Johna Spilsburga. Pomysł powstał, gdy Spilsburg próbował ułatwić naukę geografii poprzez naklejanie drukowanych map na cienkie deski z mahoniu. Następnie rozcinał je wzdłuż granic państw. Pomysł spodobał się tak bardzo, że już wkrótce wykorzystywano go w trakcie nauczania innych przedmiotów. Bardzo szybko wprowadzono także puzzle dla dorosłych, które przedstawiały wydarzenia lub sławy tamtych czasów. Wkrótce zaczęto ciąć obrazki na elementy o wymyślnych kształtach, co sprawiało, że puzzle były trudniejsze do ułożenia. Tego typu formę rozrywki spopularyzowano na dobre w XX wieku, mimo że poza Anglię zaczęła wykraczać już w połowie XIX wieku.

W latach 80. XX wieku w Stanach Zjednoczonych powstały pierwsze puzzle złożone z trzydziestu elementów, które wykonano na bazie powierzonego zdjęcia. Wraz z rozwojem technologii puzzle personalizowane stawały się coraz popularniejsze. Już wkrótce przedstawiały nie tylko filmowe i sportowe gwiazdy, ale także zwykłych ludzi i ich codzienność.

Puzzle z ludźmi

Jak widzisz, wizerunek ludzi na puzzlach zaczął się pojawiać niemal od samego początku ich powstania. Teraz coraz częściej w ofercie znajdujemy propozycje z naszymi ulubionymi bohaterami.  Dla miłośników sportu powstały, chociażby puzzle z piłkarzami, wśród których znajdują się obrazy całych reprezentacji. Dla fana piłki nożnej to wręcz idealny pomysł na prezent, a puzzle układać można rodzinnie, co z pewnością łączy równie mocno jak wspólne oglądanie meczu.

Wiele osób jest zdania, że jedną z podstawowych, a wręcz ponadczasowych towarzyskich rozgrywek są puzzle, postacie zaś, które są na nich umieszczane, odnoszą się do ludzkich fascynacji i upodobań. Nie brakuje podobizn współczesnych idolów nastolatek, wśród których wyróżnić można zwłaszcza bohaterów seriali emitowanych przez Disney Channel. Dla fanów sztuki znajdziemy coś z malarskich portretów i autoportretów, dla miłośników muzyki zaś obrazy kultowych piosenkarzy, na przykład Elvisa Presleya.

Coraz częściej pojawiają się także kolekcjonerskie zestawy puzzli odnoszących się do ulubionych filmów, seriali, gier, a nawet książek. Powstały już całe serie z bohaterami Star Wars czy Harry'ego Pottera.

Zabawa

Poszczególne propozycje układanek są zróżnicowane pod względem ilości. Dla młodszych konsumentów zazwyczaj jest mało cząstek puzzli, ludzie jednak bardzo często wybierają opcje rozszerzone pod względem elementów. Jak wiadomo, największe seryjnie produkowane puzzle miały ich aż 51 300. My proponujemy mniejsze pod względem fragmentów puzzle, piłkarzy ułożymy zarówno w setkach, jak i w tysiącu elementów.

Puzzle uznaje się za doskonałą propozycję spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Wiele osób uważa także, że mają one charakter terapeutyczny, zwłaszcza że pozwalają skupić się na konkretnym zadaniu, co niejednokrotnie prowadzi do uspokojenia myśli, a w efekcie do wyciszenia. Popularna zabawa znalazła wielu zwolenników, którzy lubią łamigłówki, a także szukają wewnętrznego i zewnętrznego porządku. Nie ma to, jak ułożyć puzzle, a potem życie! Wasz Gandalf chętnie w tym pomoże.


Układanie świata nigdy nie było tak przyjemne! Znajdziesz tutaj puzzle od 15 do 8000 elementów. Wśród nich proponujemy te o tematyce: Puzzle - ludzie. Tradycyjne układanki w zupełnie nowej odsłonie zapewnią dobrą zabawę przez wiele godzin. Zestawów puzzli w dziale ludzie jest aż: 85. – wszystkie w maksymalnie niskich cenach! Na wiele z nich przewidujemy rabaty nawet do 82% taniej. Wśród popularnych zestawów mamy między innymi Puzzle Mona Lisa i kot Mruczek 500 elementów.
z29
1 - 29 z 688 ofert