Puzzle kosmos, układ słoneczny | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Puzzle o kosmosie

Czy wiedziałeś, że wielkimi fanami puzzli są królowa Elżbieta II, Bill Gates i George Bush? Elementy, które można składać w całość, zachwycają naukowców, polityków… dzieci i ich rodziców. Zajrzyj na stronę Gandalf.com.pl i sprawdź, co mamy w ofercie. Zwróć uwagę na kategorię: puzzle kosmos.

Puzzle, czyli ponadczasowy fenomen

Puzzle mają długą historię, bowiem powstały już w XVII wieku. Ich twórcą był londyński kartograf i grawer John Spilsbury. By ułatwić naukę geografii, Spilsbury naklejał drukowane mapy na cienkie deski z mahoniu, a następnie rozcinał je wzdłuż granic państw. Wkrótce zaczęto tworzyć układanki dla dzieci i dla dorosłych i już wtedy różniły się one tematyką. Z czasem puzzle stawały się coraz bardziej innowacyjne, obierały różne formy, kształty, konstruowane były z różnych tworzyw. Wpływało to na trudność w ułożeniu, wydłużenie zabawy, zdobywanie nowych kompetencji.

Coraz popularniejsze stają się puzzle z kosmosem. Na Naszej stronie znajdziesz zarówno puzzle, które mają 7 elementów, jak i takie, których ilość sięga nawet tysiąca puzzli. Kosmos to popularny motyw, który spodoba się zwłaszcza osobom zafascynowanym gwiazdami, Układem Słonecznym, ogólnie pojmowaną kosmonautyką. Jeśli więc Twoje dziecko interesuje się prawami przyrody lub marzy o karierze kosmonauty, to idealny prezent właśnie dla niego. Motyw kosmosu spodoba się także fanom Interstellar i Marsjanina, a nawet Star Wars.

Kosmiczna układanka

Musimy przyznać, że wśród popularnych zabawek i gier, największą furorę robią LEGO i puzzle. Układ Słoneczny to świetny pomysł na zafascynowanie dziecka fizyką i kosmosem. W ofercie znajdziesz proste i bardziej zagmatwane zestawy, urozmaicające popołudnia fanów logicznego myślenia. Nie obiecujemy, że nie dojdzie do objawów irytacji, ale efekt z pewnością będzie zachwycająco kosmiczny. Co najważniejsze puzzle coraz częściej stają się elementem ozdobnym wnętrz – wiele osób po ułożeniu konkretnych zestawów umieszcza je na przykład w antyramach, co stanowi świetne dopełnienie domowego zacisza.

Puzzle dla najmłodszych oraz puzzle dla dorosłych to podział ze względu na ilość elementów i trudność w układaniu. Czy wiesz, że istnieją techniki układania puzzli? Zazwyczaj zachęca się, by zacząć od ułożenia ramy tworzonego obrazu. W naszym przypadku będzie to zapewne kosmos. Puzzle następnie należy pogrupować kolorystycznie, co z pewnością ułatwi tworzenie konkretnych obrazów. Podczas układania warto robić sobie przerwy, dzięki czemu być może zmniejszy się Twoje zniecierpliwienie i poczucie bezradności w przypadku, kiedy początkowo nie można znaleźć miejsca na dany element.

Idealny prezent nie istnieje?

Oczywiście nie wszyscy kochają puzzle, jednak na pewno znajdą się Ci, którzy są ich ogromnymi fanami. Mają one walory edukacyjne, zwłaszcza że rozwijają także myślenie przestrzenne. Jeśli chodzi o motyw kosmosu, zdecydowanie przeważa Układ Słoneczny. Puzzle bardziej skomplikowane mogą mieć nawet wiele tysięcy elementów.

Wielu mogłoby stwierdzić, że puzzle są dla masochistów. Wbrew pozorom logiczne układanki wspomagają koncentrację i uczą spostrzegawczości i cierpliwości. Mają więc także charakter terapeutyczny. To doskonały pomysł dla dużych i małych. Puzzle bardzo często wybierane są na prezent dla dzieci. Oczywiście należy je dostosowywać do ich wieku, biorąc pod uwagę tematykę i poziom trudności.

Puzzle z kosmosem pozwolą zarówno dorosłym, jak i dzieciom odtworzyć Układ Słoneczny, a jednocześnie przyjrzeć się naturze kosmosu. Być może okaże się to nieocenioną inspiracją dla tych, którzy szukają pomysłu na siebie lub dopiero precyzują zainteresowania.

Zajrzyj na Naszą stronę i sprawdź, jak wygląda nasza oferta w kategorii: Układ Słoneczny puzzle. Kosmiczna zabawa gwarantowana.


Układanie świata nigdy nie było tak przyjemne! Znajdziesz tutaj puzzle od 7 do 5000 elementów. Wśród nich proponujemy te o tematyce: Puzzle - kosmos. Tradycyjne układanki w zupełnie nowej odsłonie zapewnią dobrą zabawę przez wiele godzin. Zestawów puzzli w dziale kosmos jest aż: 47. – wszystkie w maksymalnie niskich cenach! Na wiele z nich przewidujemy rabaty nawet do 44% taniej. Wśród popularnych zestawów mamy między innymi CzuCzu Puzzle obserwacyjne Kosmos 60 elementów, Puzzle Spiral Układ Słoneczny 1040 elementów, Puzzle Kosmos 1000 elementów.
z4
1 - 4 z 75 ofert