Puzzle 3D (trójwymiarowe): dla dzieci, drewniane, przestrzenne – Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Puzzle 3D

Słowo ‘puzzle’ kojarzy się zwykle z dzieciństwem i deszczowymi dniami. Niewątpliwie są one rodzajem sztuki i wymagają nieco sprytu. Klasyczne puzzle są zupełnie płaskie, jednak prawdziwi miłośnicy łamigłówek wiedzą, że istnieje także mnóstwo puzzli trójwymiarowych. Wykonane z drewna, tektury, plastiku, a nawet tkanin, oszałamiają umysł i zapewniają rozkosz zmysłom.

Puzzle trójwymiarowe i ich wynalazca

Pierwsze puzzle 3D stworzył francusko-kanadyjski wynalazca Paul Gallant w 1989 roku. Wykonał je z pianki polietylenowej, pokrytej malowanym papierem. Kawałki tego materiału były lekkie i tworzyły wystarczająco ciasne połączenia, aby wykonywane z nich konstrukcje – nawet te wysokie – nie rozpadały się. Powstawały z nich dokładne modele średniowiecznych zamków, alpejskich wiosek i setki innych dzieł. Firma Gallanta, założona w 1991 roku, odniosła ogromny sukces. Jego fabryka produkowała dziennie 30 tysięcy przestrzennych puzzli, aby sprostać popytowi, szczególnie w okresie wakacyjnym.

Puzzle przestrzenne – dlaczego warto?

Układanie puzzli przestrzennych to ciekawa i stymulująca intelektualnie klasyczna rozrywka. Niektórzy traktują ją jako hobby i zbierają różne tematyczne układanki, a dla innych to po prostu kreatywny sposób na nudę. W Gandalfie oferujemy układanki zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Dla każdego, kto chce zadbać o to, by jego umysł był sprawny. Puzzle 3D są odpowiednie dla osób z każdej grupy wiekowej. Możesz układać je w zaciszu własnego domu, a także na imprezie z grupą znajomych. Satysfakcja gwarantowana!

Puzzle 3D dla dzieci

W przeciwieństwie do tradycyjnych, płaskich układanek, puzzle 3D dla dzieci są o wiele ciekawsze. Każdy maluch, który pokochał już tradycyjne łamigłówki, powinien podjąć nowe wyzwanie i spróbować swoich sił z wariantem przestrzennym. Dzięki puzzlom 3D dla dzieci można stworzyć oszałamiające obiekty – bez użycia kleju. W sklepie Gandalf znajdziesz mnóstwo rodzajów łamigłówek przestrzennych. Jako puzzle 3D dla dzieci polecamy domki dla lalek, zwierzęta, bajkowe postacie (takie jak Garfield czy Snoopy), przyborniki na biurko, czy kuferki na skarby.

Puzzle drewniane 3D

Znaczną część oferty Gandalfa stanowią drewniane puzzle 3D. To naturalny i przyjemny w dotyku materiał. Drewniane puzzle 3D możesz nie tylko złożyć, ale również pomalować! Niektóre elementy trzeba jednak wcześniej wygładzić papierem ściernym. Zanim przystąpisz do pracy z drewnianymi puzzlami 3D, upewnij się, czy takowy dołączono do zestawu. 

Puzzle 3D Crystal

Puzzle twójwymiarowe Crystal składają się z przezroczystych, wzajemnie się blokujących plastikowych elementów. Gotowa figurka przypomina kryształową i będzie świetnym elementem kolekcji każdego fana układanek. Puzzle 3D Crystal składają się zwykle z około 50 elementów, ale niech nie zwiedzie Cię ta niewielka liczba. Niektóre stanowią naprawdę spore wyzwanie!

Tekturowe puzzle 3D

Puzzle przestrzenne z tektury to najpopularniejszy rodzaj układanki. W naszym sklepie możesz wybierać spośród wielu ciekawych zestawów i odtworzyć z ich pomocą najpopularniejsze budowle świata. Złożone tekturowe puzzle 3D warto spryskać specjalnym środkiem konserwującym, który nabłyszczy je i zabezpieczy przed wodą.

Puzzle 3D dla dorosłych – poziomy trudności

Zanim zdecydujesz się na zakup puzzli trójwymiarowych, warto zwrócić uwagę na poziom trudności układanki. Pod uwagę trzeba wziąć trzy czynniki: liczbę elementów, rodzaj układanki i design. Niektóre puzzle 3D dla dorosłych składają się z tysięcy elementów, a ich złożenie może potrwać tygodnie lub nawet miesiące. Wymagają sporo doświadczenia. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z przestrzennymi układankami, sięgnij po te składające się ze 100 lub mniej elementów. Najłatwiejsze będą puzzle drewniane. Zwróć również uwagę na design puzzli 3D dla dorosłych. Prawie jednokolorowa łamigłówka będzie trudniejsza do złożenia niż ta, która mieni się całą paletą barw.


Układanie świata nigdy nie było tak przyjemne! Znajdziesz tutaj puzzle od 5 do 1000 elementów. Wśród nich proponujemy te o tematyce: Puzzle - trójwymiarowe. Tradycyjne układanki w zupełnie nowej odsłonie zapewnią dobrą zabawę przez wiele godzin. Zestawów puzzli w dziale trójwymiarowe jest aż: 241. – wszystkie w maksymalnie niskich cenach! Na wiele z nich przewidujemy rabaty nawet do 76% taniej.

z37
z37