SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

WOS klasa 2 liceum

Pierwsza klasa za Tobą! Jednym z obowiązkowych przedmiotów, na które uczęszczałeś był WOS, interdyscyplinarna dziedzina, łącząca w sobie socjologię, nauki o polityce, prawo, administrację czy psychologię. Kolejna dawka wiedzy czeka się w klasie 2 liceum. WOS w tym roku koncentrować będzie się wokół praw człowieka i ich ochrony, prawa w Rzeczypospolitej, problemach polityki publicznej oraz współczesnych stosunkach międzynarodowych. W nauce pomogą Ci kolejne części dobrze znanych z ubiegłego roku podręczników. Wszystkie potrzebne Ci książki z pewnością znajdziesz w ofercie Gandalfa. Proponujemy podręczniki do WOS-u klasy 2 liceum takich wydawnictw, jak Operon czy Nowa Era (seria W centrum uwagi). Nowoczesne publikacje, zgodne z najnowszą podstawą programową. Pełne ciekawych zdjęć, barwnych infografik, czytelnych tabel i wykresów, które ułatwiają naukę. Przykłady „z życia wzięte” i krótkie podsumowania rozdziałów sprawiają, że uczniowie szybko przyswajają wiedzę. Kształtują również takie umiejętności, jak analiza tekstów naukowych i publicystycznych, danych statystycznych, przekazów medialnych oraz prowadzenie dyskusji.  

WOS rozszerzony 2 liceum

Uczęszczasz do klasy, gdzie prowadzony jest WOS rozszerzony? 2 liceum będzie kolejnym rokiem intensywnej nauki, szczególnie jeśli zdecydowałeś się zdawać ten przedmiot na maturze. Wśród omawianych tematów znajdą się demokratyzacja, myśl polityczna, państwo czy rywalizacja o władzę. Uczniowie, którzy wybrali WOS rozszerzony, w 2 liceum powinni pracować nie tylko z podręcznikiem, ale też maturalnymi kartami pracy. Uczą one wykorzystywać teksty źródłowe i dane statystyczne. Oswajają z formą egzaminu: poleceniami i zadaniami, dzięki czemu na maturze o wiele łatwiej opanować stres i uporać się z arkuszem. W utrwalaniu wiadomości pomagają przykładowe testy z kluczem odpowiedzi. Maturalne karty pracy wspomagają też w zapoznawaniu się z bieżącymi wiadomościami z życia politycznego i społecznego.

Co da Ci nauka WOS-u w klasie 2 liceum?

Każdy z nas powinien starać się być aktywnie zaangażowanym obywatelem. Jak? Tego właśnie dowiadujesz się na lekcjach WOS-u. Edukacja w tym zakresie nie ogranicza się jedynie do uczestnictwa w życiu politycznym i społecznym, obejmuje również uczestnictwo w różnego rodzaju grupach i organizacjach. Na WOS-ie w klasie 2 liceum uczniowie poznają też różnego rodzaju praktyki obywatelskie, takie jak głosowanie czy wolontariat. Przedmiot ten sprawi, że będziesz dobrze poinformowanym, aktywnym obywatelek, który ma możliwość zmieniać otaczający go świat. Wyposaży Cię w wiedzę na temat ustroju naszego państwa i Konstytucji. Jako obywatel jesteś też zobowiązany do przestrzegania prawa, które również poznasz na lekcjach WOS-u.


... ...
liceum i technikum
klasa 2
wiedza o społeczeństwie