SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Biologia klasa 2 liceum

Pierwsze koty za płoty! Za Tobą pierwszy rok biologii w liceum. Klasa 2 to kolejne miesiące fascynującej przygody z ludzkim organizmem. Czego się nauczysz? Czeka Cię oczywiście dalsze poznawanie budowy i funkcjonowania Twojego ciała. Pojawią się też elementy genetyki, dotyczące m.in. ekspresji genów i zmienności organizmów, jak również biotechnologii. Czekają Cię również lekcje z zakresu edukacji prozdrowotnej. W nauce wspierać Cię będą przetestowane już w ubiegłym roku podręczniki.   

Biologia 2 liceum – podstawa

W ofercie sklepu internetowego Gandalf.com.pl znajdziesz szeroki wybór podręczników do biologii 2 liceum. Większość uczniów poznaje ten przedmiot w zakresie podstawowym, a zajęcia realizowane są 1-2 razy w tygodniu. Pomagają im w tym książki największych polskich oficyn edukacyjnych, takich jak Nowa Era czy Operon. Nowoczesne podręczniki do biologii 2 liceum ilustrowane są atrakcyjnymi infografikami, które ułatwiają zrozumienie materiału. Dzięki licznym odwołaniom do życia codziennego łatwiej zapamiętać najważniejsze wiadomości. Krótkie i konkretne podsumowania rozdziałów umożliwiają szybką powtórkę przed klasówką.

Biologia rozszerzona klasa 2 liceum

Uczęszczasz do klasy z rozszerzoną biologią? Planujesz zdawać maturę z tego przedmiotu? Przed Tobą kolejny rok wytężonej pracy i przygotowań do egzaminu. Nadal poznawać będziesz naukowe metody rozwiązywania problemów, uczyć się stawiać hipotezy i je weryfikować, analizować eksperymenty oraz o nich dyskutować. A wszystko to z pomocą podręczników oraz maturalnych kart pracy do biologii rozszerzonej klasy 2 liceum. Dzięki nim skutecznie przygotujesz się do matury. Będziesz trenować rozwiązywanie różnorodnych zadań, dzięki czemu unikniesz w przyszłości stresu na egzaminie. Regularne powtórki sprawią, że utrwalisz najważniejsze zagadnienia i nie dasz się zaskoczyć!  

Biologia 2 technikum – dlaczego trzeba się jej uczyć?

Biologia to przede wszystkim nauka o życiu. Ponadto zapewnia dogłębną wiedzę na temat interakcji wszystkich organizmów żywych i nieożywionych. Daje też wgląd w różnorodność form życia. Jest podstawą badań nad środowiskiem, ekosystemami, jakością żywności, przyczynami chorób, lekami. Dzięki lekcjom biologii w 2 technikum zrozumiesz zmiany zachodzące w ludzkim ciele. Przedmiot ten może też mieć kluczowe znaczenie dla Twojej przyszłej kariery zawodowej. Znajomość biologii jest niezbędna w pracy lekarzy, chemików, inżynierów, ekologów, pielęgniarek, psychologów, a nawet kosmetyczek. Poznanie znaczenia biologii może być również odpowiedzią na niektóre światowe problemy. Nauka ta nieustannie dostarcza każdemu ważnych informacji o istnieniu żywych organizmów na Ziemi.


... ...
liceum i technikum
klasa 2
biologia