SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Język polski klasa 2 liceum

Romantyzm i pozytywizm – oto, co czeka Cię na języku polskim w klasie 2 liceum. Poznasz narodowych wieszczów: Mickiewicza, Słowackiego i Krasickiego, dowiesz się też, co zaszło między bohaterami Lalki, Izabelą Łęcką i Stanisławem Wokulskim. Oswojony z podręcznikami i formułą zajęć, swobodniej przystąpisz do pracy. Pamiętaj, obowiązkowa matura coraz bliżej!

Język polski liceum klasa 2 – podręczniki

W ofercie księgarni Gandalf znajdziesz wiele podręczników do języka polskiego dla liceum, klasy 2. Większość z nich podzielona jest na dwie części, z których jedna skupia się na romantyzmie, a druga na pozytywizmie. Proponujemy bestsellerowe serie Ponad słowami, Oblicza epok, Sztuka wyrazu czy Przeszłość i dziś. To książki przygotowane przez największe polskie wydawnictwa: WSiP, Operon, Nowa Era, GWO. Podręczniki do języka polskiego w liceum, klasie 2 umożliwiają, kształcenie na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Język polski klasa 2 technikum – przygotowanie do matury

Każdy uczeń szkoły średniej zobowiązany jest do zdawania podstawowej matury z języka polskiego. Klasa 2 technikum to już niemal ostatni dzwonek, by rozpocząć przygotowania do tego ważnego egzaminu. Pomogą Ci w tym maturalne karty pracy. Poćwiczysz pracę z różnymi typami tekstów źródłowych, tworzenie różnego rodzaju wypowiedzi, a także rozwiniesz kompetencje językowe. Z maturalnymi kartami pracy do j. polskiego klasy 2 technikum niestraszne będą Ci także lektury – skrupulatna powtórka sprawi, że z pewnością zapamiętasz bohaterów i najważniejsze motywy.

J polski klasa 2 liceum – czego się nauczysz?

W tym roku czeka Cię 120 (na poziomie podstawowym) lub 180 (na poziomie rozszerzonym) godzin zajęć j polskiego. Klasa 2 liceum upłynie na poznawaniu dwóch epok: romantyzmu i pozytywizmu. Poznasz utwory takich poetów, jak Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Cyprian Kamil Norwid, Adam Asnyk, William Wordsworth. Czeka Cię lektura m.in. Dziadów części III, Kordiana, Nie-Boskiej komedii, Lalki, Zbrodni i kary, Glorii victis czy Potopu.

Język polski 2 technikum – dlaczego to tak ważny przedmiot?

Literatura od wieków stanowi ważny element systemów edukacji. Umożliwia kolejnym pokoleniom początkujących intelektualistów czerpanie z mądrości ich przodków. Dlatego język polski w 2 technikum, i nie tylko, ma tak ogromną wartość. Oferuje cenne lekcje, których nie odbierzesz na innych przedmiotach, na przykład matematyce. Dzięki literaturze możesz uzyskać odpowiedzi na wiele najważniejszych życiowych pytań. Ponadto nauczysz się analizować poezję lub tworzyć narrację. Umiejętności te stanowią niezbędny fundament życia.

Język polski 2 liceum – cenna życiowa lekcja

Lekcje i wiadomości przekazywane na zajęciach z języka polskiego w 2 liceum obejmują krytyczne myślenie, umiejętności analityczne i wiedzę twórczą. Żaden inny przedmiot nie zapewnia uczniom tak szerokiego i potężnego zakresu umiejętności, które przydadzą się w przyszłości bez względu na to, na jaką karierę się zdecydujesz. Dlatego język polski ma tak kluczowe znaczenie. Podczas dyskusji nad lekturami nabierzesz więcej pewności siebie i doświadczenia w wystąpieniach publicznych. Rozwiną się Twoje umiejętności językowe i poszerzy zakres słownictwa. Na języku polskim 2 liceum poznasz różne punkty widzenia, zdobędziesz wiedzę o przeszłych czasach, odbierzesz kluczowe lekcje na przyszłość, a także zostaniesz zainspirowany do działania. Czego chcieć więcej?


... ...
liceum i technikum
klasa 2
język polski