SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Operon

Gdyńskie Wydawnictwo Pedagogiczne Operon specjalizuje się w publikacjach edukacyjnych. Nie ma chyba ucznia czy nauczyciela, który nie słyszałby o podręcznikach Operon. Ich oferta skierowana jest do wszystkich poziomów nauczania szkolnego. Ponadto wydawnictwo Operon proponuje publikacje przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty oraz matury, multimedialne pomoce naukowe i filmy edukacyjne. Angażuje się również w wiele projektów społecznych oraz edukacyjnych. Co roku organizuje na przykład próbną maturę i sprawdzian kompetencji trzecioklasisty. Wartymi uwagi projektami są Ja czytam! – mający na celu rozwijanie kompetencji czytelniczych uczniów czy metoda ORTOGRAFFITI, która wspiera dzieci mające problemy z nauką czytania i pisania.

Operon – podręczniki dla szkół podstawowych


Podręczniki Operon charakteryzują się wysoką jakością i są dostosowane do wieloletniego z nich korzystania. Mają 3-letnią gwarancję. Dla najmłodszych uczniów, z klas I-III, przygotowano serię Uczymy się z Bratkiem. Podręczniki te wspierają rozwój społeczno-emocjonalny, myślenie przyczynowo-skutkowe. Bazują na neuroedukacji, wprowadzają elementy metody Ortograffiti i uczą poprzez zabawę. Operon wydaje także zeszyty ćwiczeń do podręczników MEN Nasz elementarz i Nasza szkoła. Uczniom klas IV-VIII wydawnictwo dedykuje podręczniki Operon do większości przedmiotów: wiedzy o społeczeństwie, edukacji dla bezpieczeństwa, języka polskiego, matematyki, historii, przyrody, geografii, biologii, chemii, fizyki, muzyki, plastyki, informatyki i techniki.

Operon wydawnictwo dla szkół ponadpodstawowych


Wydawnictwo Operon swoją ofertę kieruje także do uczniów liceów, techników i szkół branżowych. W Gandalfie znajdziesz podręczniki Operon do następujących przedmiotów: język polski, matematyka, historia, geografia, biologia, edukacja dla bezpieczeństwa, etyka, filozofia, fizyka, informatyka, plastyka, podstawy przedsiębiorczości, wiedza o społeczeństwie, muzyka, chemia. Książki ułatwiają przygotowanie do matury już od pierwszej klasy. Mają atrakcyjną szatę graficzną, zawierają ciekawe teksty źródłowe, cytaty, propozycje eksperymentów. Podsumowania tematów i powtórki pomagają też przygotowywać się do sprawdzianów.

Przygotowanie do egzaminów z wydawnictwem Operon


Każdego roku Operon wydawnictwo przeprowadza Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty, Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty oraz Próbną Maturę z Operonem. By przygotować się do tych ważnych testów, warto sięgnąć po odpowiednie książki z oferty Gandalfa. Ósmoklasiści mogą powtarzać materiał z serią TAK, ZDAM!. Publikacje zawierają zadania, arkusze i teorię z języka polskiego oraz matematyki. Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Operon przygotował vademeca oraz testy i arkusze maturalne z większości przedmiotów, zarówno dla zdających zakres podstawowy, jak i rozszerzony.

Operon dla nauczyciela


Wydawnictwo Operon oferuje pełne wsparcie nauczycielom, korzystającym z jego publikacji. Do każdego podręcznika dołączone są program nauczania, plan dydaktyczny i plan wynikowy. Oferta Operonu dla nauczycieli to również pomoce dydaktyczne, takie jak Multiteka (zawierająca m.in. filmy, scenariusze lekcji, prezentacje) czy generator testów, ułatwiający przygotowanie sprawdzianów. Na uwagę zasługuje również aplikacja Operon 45, dzięki której można szybko przygotować się do poprowadzenia lekcji oraz wyświetlać materiały dydaktyczne na dużym ekranie przy pomocy smartfonu. Wydawnictwo dba także o rozwój zawodowy belfrów. Wydaje dwumiesięcznik „Nauczyciel-Uczeń”, który umożliwia zgłębianie wiedzy psychologicznej, z zakresu prawa oświatowego, a także prezentuje innowacyjne podejście do edukacji i zawodu. Operon dla nauczycieli to także platforma edukacyjna, która pozwala rozszerzać kompetencje metodą e-learningu, a także serwis internetowy Oświata i prawo, który gwarantuje wsparcie w zakresie prawa oświatowego.  
... ...
Zobacz więcej produktów