SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

NOWA ERA

Nowa Era powstała w 1992 roku w Krakowie. Jest liderem wśród wydawców edukacyjnych – w ofercie ma obecnie ponad 3 tys. publikacji. Wydaje głównie podręczniki szkolne, zeszyty ćwiczeń i książki nauczyciela. W portfolio wydawnictwa znajdziemy też znane czasopismo dla dzieci Świerszczyk.

Podręczniki Nowa Era dla przedszkoli


Wydawnictwo Nowa Era oferuje książki zarówno dla przedszkoli, jaki i szkół podstawowych oraz liceów. Dla przedszkolaków, w wieku 3-6 lat, przygotowano serie Entliczek, Kolekcja Przedszkolaka oraz Dzieciaki w akcji, a także Elementarz sześciolatka. Najmłodsi mogą również uczyć się angielskiego z pomocą kursów English Play Box oraz My World Starter. Nowa Era oferuje również edukacyjny program multimedialny Tyci Tukan i przedszkolaki.

Podręczniki Nowa Era dla szkół podstawowych


Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych mogą zdobywać wiedzę z pomocą serii Elementarz odkrywców (podręczniki i zeszyty ćwiczeń). Sporą część oferty podręczników Nowa Era stanowią publikacje dla klas 4-8: Słowa na start do języka polskiego, Matematyka z kluczem, Tajemnice przyrody, Puls życia do biologii, Chemia Nowej Ery, Spotkania z fizyką i To jest fizyka, Planeta Nowa do geografii, Wczoraj i dziś do historii, Dziś i jutro do WOS, Lekcja muzyki, Do dzieła! do plastyki, Lubię to! do informatyki, Jak to działa? do techniki oraz Żyję i działam bezpiecznie do edukacji dla bezpieczeństwa. Wydawnictwo Nowa Era przygotowało także książki do nauki języków: serie Hello, Junior i Teen Explorer do angielskiego oraz Meine Deutschtour i Das ist Deutsch! KOMPAKT do niemieckiego.

Podręczniki Nowa Era dla szkół ponadpodstawowych


Nowaera publikuje również podręczniki dla najstarszych uczniów. Serie: Ponad słowami oraz To się czyta! to propozycje do nauki języka polskiego. W przyswajaniu wiedzy matematycznej pomagają z kolei MATeMAtyka i To się liczy! W portfolio dla tej grupy wiekowej znajdziemy także podręczniki Biologia na czasie, To jest chemia, Odkryć fizykę, Zrozumieć fizykę, Oblicza geografii, Poznać przeszłość, Zrozumieć przeszłość, W centrum uwagi, Informatyka na czasie, Żyję i działam bezpiecznie, Spotkania ze sztuką, Spotkania z filozofią i Krok w przedsiębiorczość. Do nauki języków wydawnictwo Nowa Era dedykuje książki My Perspectives (angielski) oraz Welttour Deutsch i #trends (niemiecki).

Wydawnictwo Nowa Era – przygotowanie do egzaminów


Z podręcznikami Nowej Ery możesz także przygotowywać się do egzaminu ósmoklasisty i matury. Dla młodszych uczniów wydano serię Teraz egzamin ósmoklasisty, na którą składają się repetytoria oraz arkusze z polskiego, matematyki i angielskiego. Maturzyści mogą natomiast utrwalić zdobytą wiedzę z polskiego, matematyki, historii, chemii, geografii, biologii, fizyki, wiedzy o społeczeństwie, angielskiego i niemieckiego z serią Teraz matura.

Nowa Era dla nauczycieli


Wydawnictwo Nowa Era oferuje oczywiście pełne wsparcie nauczycielom korzystającym z ich podręczników. Każdy ma dostęp do obszernej dokumentacji: programów nauczania, podstaw programowych, planów wynikowych i pracy, rozkładów materiału, wymagań edukacyjnych, zapisów do dziennika, przedmiotowych systemów oceniania i tym podobnych. Wsparcie metodyczne stanowią książki/podręczniki nauczyciela, scenariusze zajęć i lekcji, karty pracy czy artykuły. Nowa Era dla nauczycieli udostępnia także wzory klasówek i kartkówek, klucze odpowiedzi, materiały prezentacyjne. W ofercie wydawnictwa znalazł się również system diagnoz, dzięki któremu badać można gotowość szkolną, postępy uczniów, realizację podstawy programowej czy przeprowadzać próbne egzaminy.

Nowa Era i jej e-rozwiązania


Oprócz tradycyjnych podręczników, Nowa Era proponuje także wiele rozwiązań cyfrowych. Do najciekawszych należy Wirtualne Laboratorium, wyposażone w gogle VR. Umożliwia ono przeprowadzanie doświadczeń chemicznych w innowacyjny sposób. Cyfrowym wsparciem Nowej Ery dla nauczycieli są również multiteki i multibooki, generator testów czy liczne programy multimedialne poświęcone specjalnym potrzebom edukacyjnym. Uczniowie mogą z kolei korzystać z gier edukacyjnych, quizów, e-booków, filmów i animacji.
... ...
Zobacz więcej produktów