SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Chemia klasa 2 liceum

Nauka ta ma coś wspólnego z magią. Wiele reakcji chemicznych potrafi wprawić w osłupienie. Ty masz szansę odkryć ich sekrety na lekcjach chemii. Klasa 2 liceum to kolejny etap wtajemniczenia. Poznasz na przykład reakcje jonowe czy utleniania-redukcji, właściwości metali i niemetali, a także węglowodory. Naukę usprawnią nowoczesne podręczniki. W Gandalfie znajdziesz liczne książki do chemii klasy 2 liceum. Oferujemy przede wszystkim nowoczesne podręczniki, zgodne z najnowszą podstawą programową. Publikacje takich wydawnictw, jak Operon, Nowa Era, Oficyna Edukacyjna Pazdro, WSiP. Książki pełne barwnych zdjęć, kolorowych infografik, szczegółowych opisów doświadczeń, przejrzystych tabel i wykresów, które ułatwiają naukę. Odwołania do sytuacji z życia codziennego sprawiają, że wiedza wręcz sama wchodzi do głowy. Wszystkie podręczniki kupisz u nas w bardzo korzystnych cenach.

2 klasa liceum chemia rozszerzona

Dla osób, które planują zdawać maturę z chemii rozszerzonej, 2 klasa liceum to kolejny rok wytężonej pracy i przygotowań do egzaminu. Tym razem czeka Cię potężna dawka wiedzy na temat m.in. szybkości reakcji chemicznych, ich efektach energetycznych i stanach równowagi, związkach nieorganicznych, utlenianiu i redukcji, metalach bloków s, p i d, niemetalach oraz procesach elektrochemicznych. W nauce pomogą Ci wysokiej jakości podręczniki od Gandalfa. Sięgnij także po maturalne karty pracy dla 2 klasy liceum z chemii rozszerzonej, dzięki którym poznasz i oswoisz się z zadaniami, które pojawiają się na egzaminie. Nauczysz się opisywać, projektować i prezentować wyniki doświadczeń. Dzięki regularnemu treningowi unikniesz stresu na maturze, a regularne powtórki sprawią, że utrwalisz wiedzę i nie dasz się zaskoczyć.

Co da Ci nauka chemii w klasie 2 liceum?

Chemia to nauka o materii i energii oraz o wzajemnym oddziaływaniu między nimi. Istnieje wiele powodów, dla których warto uczyć się tego przedmiotu. Chemia jest przecież wszędzie wokół Ciebie. W jedzeniu, ubraniach, wodzie, lekarstwach, powietrzu, środkach czyszczących. Łączy w sobie inne nauki, takie jak biologia, fizyka, geologia. Pomaga zrozumieć otaczający Cię świat – na przykład rozpoznawać składniki na etykietach produktów. Albo przygotowywać wspaniałe potrawy. Nauka chemii w klasie 2 liceum sprawi też, że będziesz bardziej ostrożny. Dowiesz się, których domowych chemikaliów lepiej ze sobą nie mieszać, by uniknąć wypadku. Nauczysz się, jak być obiektywnym, rozumować i rozwiązywać problemy. Chemia otwiera też różne możliwości kariery. Ma zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu i sferach życia. Jest po prostu fajna!


... ...
liceum i technikum
klasa 2
chemia
Zobacz więcej produktów