SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Colleen Hoover - biografia

Colleen Hoover to amerykańska pisarka, która pochodzi z miasteczka Sulphur Springs w stanie Teksas. Zadebiutowała przezabawną i niewiarygodnie poruszającą Pułapką Uczuć — historią dwóch sąsiadujących ze sobą rodzin, Cohen i Cooperów, które w obliczu wyzwań codzienności, stały się sobie niesamowicie bliskie. Od momentu pierwszej publikacji, twórczość artystki zdecydowanie podbiła zarówno serca milionów czytelników, jak i światowy rynek literacki. Książki Colleen Hoover nie schodzą z pierwszych miejsc na liście bestsellerów New York Timesa, a najbardziej rozpoznawalne pozycje otrzymały prestiżowe nagrody w kategorii najlepszy romans.

Pisarka światowego formatu – Colleen Hoover


Colleen Hoover swoją oficjalną przygodę z pisaniem dla dużej publiczności rozpoczęła w 2012 roku jako artystka niezależna i od tego czasu wydała ponad 20 bestsellerowych powieści i nowel. Pisarka swój dotychczasowy książkowy dorobek zawdzięcza codziennej, wielogodzinnej pracy. Nie jest to jednak dla niej żaden problem czy obciążenie — w każdym wywiadzie Colleen Hoover zawsze podkreśla, że pisanie to jej hobby i największe pasja, a taki rodzaj pracy tylko sprawia jej ogromną przyjemność. Choć w głównej mierze tworzy książkowe pozycje z gatunku współczesnej literatury romantycznej New Adult i Young Adult, w artystycznym dorobku Colleen Hoover nie zabrakło również thrillera psychologicznego. Jak twierdzi sama pisarka, z charakteru raczej nie zalicza się do typowych romantyków, ale ogromne pokłady empatii oraz bogata wyobraźnia bardzo pomagają jej poczuciu emocji fikcyjnych bohaterów.

Colleen Hoover – utalentowana artystka o złotym sercu


Prócz zawodowego pisania książek, Colleen Hoover jest też pełnoetatową mamą, kochającą żoną i zaangażowaną działaczką charytatywną. Choć praca zajmuje naprawdę sporą część jej codzienności, autorka nigdy nie zapomina o poświęceniu czasu tylko i wyłącznie na spędzenie wspólnej chwili z mężem i trójką synów. Z wykształcenia Colleen Hoover jest pracownikiem socjalnym. Mimo że porzuciła poprzednie stanowisko pracy w ośrodku społecznym na rzecz rozwoju kariery pisarskiej, artystka bardzo sprytnie wymyśliła, jak może połączyć pomaganie ludziom z miłością do literatury. W 2015 roku założyła stronę The Bookworm Box — internetową księgarnię, która opiera się na zasadzie comiesięcznej subskrypcji. Każdego miesiąca czytelnicy otrzymują paczkę z rozmaitymi książkami od autorów pochodzących z całego świata, a cały dochód przekazywany jest różnym organizacjom charytatywnym. Działając w taki sposób, Collen Hoover podarowała potrzebującym ponad milion dolarów!

Colleen Hoover – książki, które pokochały miliony


Pomimo iż do najgłośniejszych premier Colleen Hoover należały książki pojedyncze, na przykład Ugly Love, Too Late, November 9 czy Confess, amerykańska pisarka stworzyła również trzy serie wielotomowe: seria Slammed, seria Hopeless oraz seria Maybe. Wyjątkową publikacją w artystycznym dorobku Hoover stanowi Never Never — książka, którą napisała we współpracy z bardzo dobrą znajomą, pisarką i blogerką z RPA, Tarryn Fisher. Do pozycji, które mają dla Colleen Hoover naprawdę szczególne znaczenie, zdecydowanie zalicza się również It Ends With Us. Do tej pory to książka, która jako jedyna zawiera wątki z prywatnego życia autorki — relacja głównych bohaterów, niepokornej Lily Bloom i czarującego Rylea Kincaida, została napisania w oparciu o prawdziwą historię jej rodziców.

Twórczość Collen Hoover – ebook, książka papierowa, a może filmowa adaptacja?


Fani mistrzowskiego pióra Colleen Hoover nie musieli długo czekać na filmową adaptację jej książek. W 2017 roku na wielkim ekranie zagościli główni bohaterowie uwielbianej przez czytelników pozycji Confess. Losy Auburn Reed i Rocky’iego Myersa stały się dla scenarzystów wytwórni Awestruck inspiracją do nakręcenia jednosezonowego serialu. Zainteresowany twórczością Colleen Hoover? Na Gandalf.com.pl znajdziesz pełną kolekcję książek amerykańskiej autorki zarówno w twardej, jak i miękkiej oprawie. A może chciałbyś sięgnąć po elektroniczną wersję książek Colleen Hoover? Ebooki również są dostępne na naszej stronie! Gwarantujemy, że w naszej księgarni internetowej na pewno znajdziesz coś dla siebie.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 46 książek, których autorem jest: Colleen Hoover. Dostępne formaty: miękka, pakiet.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: dla dzieci, Literatura piękna, sensacja, kryminał, nagrody dla uczniów, Dla młodzieży, nagrody literackie, pakiety, literatura piękna, Książki na prezent 🎁, bestsellery, wysyłka 24h, Znak, BookTok, nowości, Young Adult, W.A.B..

Na książki autora Colleen Hoover mamy rabaty sięgające do 28%.
... ...
Zobacz więcej produktów