Ciekawi świata. Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik Zakres rozszerzony szkoły ponadgimnazjalne - Maciej Batorski Operon - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Ciekawi świata. Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik Zakres rozszerzony szkoły ponadgimnazjalne

 • Promocja
  image-promocja

podręcznik

Ciekawi świata. Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik Zakres rozszerzony szkoły ponadgimnazjalne - opis produktu:

  Drugi tom podręcznika realizuje treści w zakresie rozszerzonym zawarte w podstawie programowej do IV etapu edukacyjnego. Zawiera zagadnienia dotyczące ustroju RP oraz prawa.
  Podręcznik uwzględnia oczekiwania uczniów, którzy będą przygotowywać się do egzaminu maturalnego w zakresie rozszerzonym. Zamieszczone w nim lekcje zostały skonstruowane w taki sposób, aby z jednej strony stworzyć uczniowi możliwość szczegółowego opanowania materiału faktograficznego, a z drugiej strony - wykształcić u niego te umiejętności, które są potrzebne w życiu codziennym oraz pomagają w rozwiązywaniu arkuszy maturalnych. Materiał faktograficzny został uzupełniony ilustracjami, schematami, wykresami oraz tekstami źródłowymi. W podręczniku pojawiają się też nowoczesne formy przekazu informacji (np. infografiki), które ułatwiają przyswajanie wiedzy przez uczniów skuteczniej niż dotychczas stosowane metody. Szczególny nacisk położono na wykształcenie umiejętności pisania esejów maturalnych i analizy tekstów źródłowych. W podręczniku na końcu każdego działu umieszczono bloki ćwiczeniowe skonstruowane na wzór arkuszy maturalnych. Dzięki temu uczniowie mogą przyzwyczaić się do tej formy sprawdzania ich wiedzy i umiejętności.
  Przystępny język podręcznika jednocześnie oswaja z fachową nomenklaturą prawniczą, dzięki czemu ułatwia start na studiach o podobnym profilu. Na końcu podręcznika znajdują się opisane i przystępnie omówione wzory pism, które można zastosować w życiu codziennym.

Ciekawi świata. Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik Zakres rozszerzony szkoły ponadgimnazjalne pochodzi z wydawnictwa Operon. Dedykowany jest do: Liceum i technikum / Klasa 1 po podstawówce / Wiedza o społeczeństwie. Ciekawi świata. Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik Zakres rozszerzony szkoły ponadgimnazjalne jest częścią serii Ciekawi świata. Numer dopuszczenia podręcznika to: 577/2/2013/2016. Ciekawi świata. Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik Zakres rozszerzony szkoły ponadgimnazjalne jest zgodny z nową podstawą programową.
S
Szczegóły

RECENZJE - Podręcznik - Ciekawi świata. Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik Zakres rozszerzony szkoły ponadgimnazjalne

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 31 ocen )
 • 5
  23
 • 4
  3
 • 3
  2
 • 2
  2
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: