SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Geografia klasa 2 liceum

Pewnie choć raz w życiu marzyłeś o dalekich podróżach. Może podczas lektury W 80 dni dookoła świata, a może oglądając programy Martyny Wojciechowskiej. Zwiedzanie i odkrywanie świata zdecydowanie ułatwia znajomość geografii. W klasie 2 liceum uzyskasz odpowiedzi na dziesiątki pytań, dotyczących bliższych i dalszych zakątków globu. Dlaczego granice niektórych państw w Afryce to niemal linie proste? W którym kraju przychodzi na świat najwięcej dzieci? Dowiesz się na lekcjach geografii w klasie 2 liceum!

Geografia 2 klasa liceum – podręczniki

W nauce wesprą Cię oczywiście najlepsze podręczniki. Wszystkie książki oferowane przez sklep Gandalf są zgodne z nową podstawą programową. Znajdziesz u nas pozycje największych oficyn edukacyjnych, umożliwiające kształcenie na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Dzięki atrakcyjnym ilustracjom, zdjęciom, czytelnym tabelom i wykresom nauka geografii w 2 klasie liceum stanie się o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza. Nie zapomnij o atlasie! Czym byłaby ta dziedzina wiedzy bez map?

Geografia 2 klasa technikum – zakres podstawowy

Nie da się ukryć – geografia to przydatna w życiu dziedzina wiedzy. Dlatego każdy uczeń szkoły średniej musi poznać zagadnienia przewidziane w podstawie programowej dla zakresu podstawowego. Czego nauczysz się w tym roku na lekcjach geografii? W 2 klasie technikum zaznajomisz się z podziałem politycznym świata oraz zróżnicowaniem poziomu rozwoju społeczno-gospodarczego, przemianami struktur demograficznych, uwarunkowaniami rozwoju gospodarki światowej. Dowiesz się, jak funkcjonuje rolnictwo, leśnictwo i rybactwo, przemysł oraz usługi, a także jakie konflikty interesów występują na linii człowiek-środowisko.

Geografia 2 liceum zakres rozszerzony

Wybrałeś klasę o profilu rozszerzonym? Oczekuj solidnej porcji wiedzy! Będziesz musiał przyswoić nie tylko zagadnienia przewidziane dla podstawy, ale także wiele innych. Co przygotowano dla zakresu rozszerzonego? Na geografii w 2 liceum dowiesz się więcej o współpracy i konfliktach między różnymi krajami, zróżnicowaniu struktur społecznych i procesów urbanizacji, strukturze gospodarki i tendencjach rozwoju gospodarczego, zróżnicowaniu gospodarki rolnej, przemianach sektorów przemysłowego i budownictwa, a także roli tradycyjnych i nowoczesnych usług.

Geografia 2 liceum – przygotowanie do matury

Geografia to jeden z najchętniej wybieranych na maturze przedmiotów dodatkowych. Nic dziwnego – brana jest pod uwagę podczas rekrutacji na wiele kierunków studiów. By uzyskać na egzaminie jak najlepszy wynik, warto jak najwcześniej zacząć rozwiązywać zadania z geografii. 2 liceum to wręcz ostatni dzwonek! Sięgnij po maturalne karty pracy i oswajaj się z arkuszami testowymi. Dzięki temu unikniesz stresu, a sam egzamin pójdzie jak z płatka.

Geografia 2 technikum. Dlaczego nie warto lekceważyć tego przedmiotu?

Geografia łączy nauki przyrodnicze i nauki społeczne w sposób, w jaki nie robi tego żadna inna dziedzina wiedzy. Dzięki niej dowiesz się, jak działają podstawowe układy fizyczne na świecie i w jaki sposób wpływają na nasze codzienne życie. Na geografii w 2 technikum poznasz także inne kultury, miejsca ich zamieszkania oraz przekonasz się, w jaki sposób lokalizacja i klimat wpływają na ich style życia. Ta dziedzina wiedzy odegrała także ogromną rolę w naszej historii i pomogła ukształtować świat, w którym dziś żyjemy. Poznając inne kraje i ich położenie lepiej zrozumiesz również sytuację globalnej gospodarki rynkowej. Dlaczego i jak wzrosła globalna współzależność? Na sam koniec, geografia pomoże Ci także lepiej zrozumieć ograniczenia Ziemi jako naszego domu. Wiedza na temat dostępnych dziś na niej zasobów pokazuje, że warto być bardziej odpowiedzialnym i bardziej racjonalnie nimi gospodarować.


... ...
liceum i technikum
klasa 2
geografia