SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Historia klasa 2 liceum

W minionym roku szkolnym poznałeś dwie interesujące epoki: starożytność i średniowiecze. Wiesz już co nieco o świecie starożytnych Greków i Rzymian, Bizancjum, krucjatach czy rozbiciu dzielnicowym. Ale na tym nie koniec Twojej przygody z historią. Klasa 2 liceum zaserwuje Ci kolejną porcję wiedzy. By nauka była przyjemna i efektywna, przyda Ci się dobry podręcznik.

Historia 2 klasa liceum – podręczniki

Ciekawe ilustracje, kolorowe infografiki, niezwykłe fotografie, czytelne osie czasu – to wszystko znajdziesz w podręcznikach do historii 2 klasy liceum. Wszystkie dostępne w Gandalfie książki zgodne są z najnowszą podstawą programową i zawierają aktualne treści. Umożliwiają kształcenie na poziomie podstawowym i rozszerzonym. W ofercie znajdziesz podręczniki historia 2 klasa liceum takich wydawnictw, jak Operon, Nowa Era czy WSiP. Wszystkie w bardzo korzystnych cenach!

Historia liceum klasa 2 – czego się nauczysz?

Historia jest nauczycielką życia, dlatego to przedmiot obowiązkowy dla wszystkich uczniów szkół średnich. Większość z nich uczęszcza na zajęcia na poziomie podstawowym. Zastanawiasz się, o czym będziesz uczyć się na historii w liceum, klasie 2? Czeka na Ciebie epoka nowożytna. Wielkie odkrycia geograficzne i europejski kolonializm. Renesans i reformacja. Przemiany w państwie polsko-litewskim za czasów ostatnich Jagiellonów, powstanie Rzeczpospolitej Obojga Narodów i pierwsze wolne elekcje. Największe konflikty XVII wieku i rewolucje XVIII. Na historii w liceum, klasie 2, dowiesz się, jak doszło do stworzenia Konstytucji 3 maja, a później rozbiorów Polski. Wraz z Napoleonem wyruszysz na podbój Europy, a na sam koniec poznasz postanowienia kongresu wiedeńskiego.

Historia rozszerzona 2 liceum

Zdecydowałeś się na historię rozszerzoną? 2 liceum zapowiada się zatem równie pracowicie, jak pierwsza. Będziesz musiał opanować wszystkie zagadnienia z poziomu podstawowego, uzupełnione o dodatkowe informacje. To również najwyższy czas, by zacząć przygotowania do matury. By utrwalać wiedzę i ćwiczyć pracę z tekstami źródłowymi, a także tworzenie wypowiedzi pisemnych, warto sięgnąć po maturalne karty pracy. Systematyczność to klucz do sukcesu!

Historia 2 technikum – atlasy

Do nauki historii w 2 technikum z pewnością przyda się też atlas. Różni się on nieco od tego, którego używasz na lekcjach geografii. Prezentowane w nim mapy dotyczą zagadnień gospodarczych, politycznych, społecznych, kulturowych na przestrzeni dziejów, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Wszystkie uporządkowane są chronologicznie. Na lekcji historii 2 technikum możesz w atlasie śledzić przebieg bitew czy oglądać plany miast. Dzięki temu nauczysz się lokalizować zdarzenia i procesy w czasie i przestrzeni.

Historia 2 liceum – nie zaniedbuj tego przedmiotu!

Jaki jest pożytek z nauki historii? Dlaczego to, co wydarzyło się dawno temu ma jakiekolwiek znaczenie? Odpowiedź brzmi: bo historia jest nieunikniona. Jest daleka od bycia „martwym” tematem – pokazuje, jak rzeczy łączą się w czasie i przestrzeni. Wszyscy ludzie i narody są żywymi historiami. Społeczności mówią językami odziedziczonymi po przodkach. Żyją w społeczeństwach o złożonych kulturach, tradycjach i religiach, które nie powstały pod wpływem chwili. Ludzie używają technologii, których sami nie wymyślili. I każda osoba rodzi się z osobistym wariantem genomu, który ewoluował przez cały czas trwania gatunku ludzkiego. Dlatego warto przykładać się do nauki historii w 2 liceum – zrozumienie powiązań między przeszłością a teraźniejszością jest absolutnie kluczowe, aby zrozumieć sam fakt bycia człowiekiem. Historia jest nie tylko „użyteczna”, jest po prostu niezbędna.  


... ...
liceum i technikum
klasa 2
historia