SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Fizyka 2 klasa liceum

Pierwszy rok nauki fizyki w szkole średniej za Tobą! Masz coraz większe pojęcie o zjawiskach i procesach, które towarzyszą Ci każdego dnia. Kolejne z nich poznasz na fizyce w 2 klasie liceum. Czekają na Ciebie nowe, fascynujące zagadnienia i ciekawe eksperymenty. W nauce pomogą Ci oczywiście najlepsze podręczniki od Gandalfa.

Fizyka klasa 2 liceum – podręczniki

W ofercie Gandalfa znajdziesz nowoczesne podręczniki, zgodne z obowiązującą podstawą programową. Proponujemy tytuły największych oficyn edukacyjnych, takich jak Nowa Era, Operon, WSiP czy PWN. Książki do fizyki dla klasy 2 liceum umożliwiają kształcenie zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Przedstawiają najważniejsze zagadnienia w sposób zwięzły i zrozumiały. Wzbogacone są o kolorowe infografiki, ciekawe zdjęcia i opisy doświadczeń. Dzięki licznym odwołaniom do życia codziennego nauka fizyki staje się przyjemnością! W utrwalaniu wiedzy pomogą zbiory zadań.

Fizyka 2 liceum – zakres podstawowy

Każdy uczeń szkoły średniej musi uczęszczać na lekcje fizyki w 2 liceum. Niezależnie od tego, jaki profil ma Twoja klasa, obowiązuje Cię zakres podstawowy. Matura z tego przedmiotu nie jest jednak obowiązkowa, tak jak w przypadku matematyki. Czego nauczysz się w tym roku? Poznasz zagadnienia dotyczące m.in. termodynamiki i drgań. Dzięki fizyce w 2 liceum znów nieco inaczej spojrzysz na otaczający Cię świat.

Fizyka rozszerzona 2 liceum

Zdecydowałeś się na klasę o profilu z rozszerzoną fizyką? Zapewne planujesz zdawać maturę z tego przedmiotu. Czeka Cię zatem kolejny rok intensywnej pracy. W 2 liceum na fizyce rozszerzonej będziesz uczyć się o hydrostatyce i zjawiskach cieplnych, termodynamice, drganiach, falach mechanicznych. Nie zapominaj o rozwiązywaniu ćwiczeń ze zbioru zadań, a także maturalnych kart pracy. Trening czyni mistrza i pozwoli Ci uniknąć stresu na egzaminie. A regularne powtarzanie i utrwalanie zdobytej wiedzy z pewnością przełożą się na bardzo dobry wynik.

Fizyka 2 technikum – na jakie studia?

O przyszłej karierze zawodowej zdecydowanie warto myśleć już w 2 technikum. Fizyka brana jest pod uwagę podczas rekrutacji na wiele kierunków studiów. Automatyka i robotyka, elektronika, budownictwo, informatyka, mechanika… Wybór jest dość szeroki – przede wszystkim na uczelniach technicznych. By podjąć wymarzone studia, koniecznie przykładaj się do nauki fizyki w 2 technikum. Jeśli chcesz dobrze opanować ten przedmiot, musisz także poświęcać więcej czasu matematyce. Ze względu na ścisłe powiązanie tych dwóch dziedzin, Twoje umiejętności w obu z nich powinny być na podobnym poziomie.

Fizyka technikum klasa 2 – dlaczego warto się jej uczyć?

Nauka fizyki w technikum, klasie 2, przyniesie Ci wiele korzyści. Przede wszystkim uzyskasz odpowiedzi na wiele ważnych pytań: dlaczego niebo jest niebieskie? Dlaczego świat się kręci? Uczy ona także krytycznego myślenia, a co za tym idzie rozwiązywania problemów. Nauka ta czyni rzeczy po prostu… możliwymi. Bez niej nie byłoby laserowych skanerów w sklepach spożywczych, żarówek, ani rakiet kosmicznych. Dzięki fizyce będziesz mógł podjąć studia na kierunku technicznym, co otworzy Ci drzwi do kariery w wielu sektorach. Zdobędziesz też umiejętności cenne dla pracodawców: rozwiązywania problemów i analityczne, badawcze, a także komunikacji i prezentacji.


... ...
liceum i technikum
klasa 2
fizyka