Matematyka klasa 2 liceum i technikum zakres podstawowy i rozszerzony | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Matematyka liceum klasa 2

Mamy nadzieję, że Twoje doświadczenia z królową nauk po pierwszej klasie szkoły średniej są jak najbardziej pozytywne. A nawet, jeśli trochę się poróżniliście, będzie już tylko lepiej. W końcu oswoiłeś się już ze szkołą, nauczycielem i podręcznikiem. Matematyka w liceum, klasie 2, to kolejny ważny krok na drodze przygotowań do obowiązkowej matury. Szykuj się do pracy! Pomogą Ci w tym najlepsze książki od Gandalfa.

Matematyka 2 liceum podstawa

Każdego ucznia szkoły średniej czeka obowiązkowa matura z tego przedmiotu – oczywiście tylko podstawa. Matematyka 2 liceum to kontynuacja przygotowań do tego ważnego egzaminu. Będziesz uczyć się o funkcjach kwadratowych i wymiernych, wielomianach, trygonometrii i planimetrii. Sięgnij po najlepsze książki do matematyki 2 liceum podstawa, z bestsellerowych serii, np. MATeMAtyka czy Matematyka z plusem. Oferujemy też zbiory zadań i zeszyty ćwiczeń.

Matematyka klasa 2 liceum – rozszerzenie

Planujesz iść na ekonomię, finanse, architekturę, a może mechatronikę? Zapewne zdecydowałeś się zadawać maturę rozszerzoną z matematyki. Klasa 2 liceum to zatem kolejny, ważny dla Ciebie etap. Oprócz wspomnianych już przy okazji podstawy działów (które zostaną poszerzone o dodatkowe zagadnienia), dowiesz się także czym są funkcje logarytmiczna i wykładnicza. Pamiętaj, by na bieżąco wypełniać zeszyty ćwiczeń i zbiory zadań. Systematyczność to połowa sukcesu!

Matematyka klasa 2 technikum – matura

Nauka matematyki w klasie 2 technikum nie powinna ograniczać się tylko do lekcji z tego przedmiotu. Duże znaczenie ma także praca, którą wykonasz samodzielnie. Dobrą książką, z której możesz korzystać w domu, są maturalne karty pracy. Dzięki rozwiązywaniu zadań typu egzaminacyjnego, szybko oswoisz się z formułą nadchodzącego egzaminu. Ponadto będziesz na bieżąco utrwalać wiedzę – koniecznie doceń moc powtórek i nie daj się zaskoczyć na maturze!

Matematyka 2 technikum – jak skutecznie korzystać z podręcznika?

Czytanie podręcznika do matematyki do 2 technikum różni się od czytania innych rodzajów książek. Przede wszystkim koncentruj się na tym, co czytasz. Liczy się każde słowo – autorzy książek do królowej nauk często starają się unikać nadmiaru treści i powtórzeń. Dlatego staraj się nie zaczynać lektury od środka strony czy rozdziału. Bez opanowania materiału z poprzednich działów lub kartek możesz nie zrozumieć nowych zagadnień. Słowa i symbole matematyczne mają bardzo konkretne znaczenie. Jeśli nie znasz jakiegoś terminu, sprawdź go lub poproś kogoś o wyjaśnienie. Podczas czytania książki do matematyki 2 technikum koniecznie rób notatki i rozwiązuj przykłady. Wypisuj wzory, twierdzenia, terminy i symbole. Z każdym rozdziałem najlepiej zapoznać się zarówno przed lekcją, jak i po niej. Pierwsze czytanie pozwoli Ci przygotować pytania do nauczyciela, a drugie sprawi, że informacje trafią do pamięci długoterminowej.

Matematyka 2 liceum – dlaczego warto się jej uczyć?

Nawet, jeśli za nią nie przepadasz, matematyka odgrywa w życiu naprawdę ważną rolę. Przede wszystkim uczenie się jej jest dobre dla Twojego mózgu. Pomaga określać czas i dobrze zarządzać finansami. Ta dziedzina wiedzy sprawia nawet, że jesteś lepszym kucharzem! Na lekcjach matematyki w 2 liceum będziesz dalej rozwijał umiejętności myślenia analitycznego i zdolności rozumowania, które pomogą Ci rozwiązywać problemy. Niezależnie od tego, jaki zawód w przyszłości wybierzesz – każda praca jest nawet w niewielkim stopniu związana z tą dziedziną wiedzy. Po prostu – matematyka jest wszędzie wokół Ciebie i pomaga Ci lepiej zrozumieć świat.


W tej kategorii znajdziesz Matematyka klasa 2 liceum i technikum. Liczba produktów to: 24 - w bardzo korzystnych cenach! Atrakcyjne materiały dydaktyczne kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 7%. Kupisz tutaj między innymi MATeMAtyka 2. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy, MATeMAtyka 2. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony (z elementami zakresu podstawowego), Matematyka z plusem 2. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy. Nowoczesne książki napisane są przystępnym językiem i mają atrakcyjną szatę graficzną.
image

Materiały pomocnicze


z2
liceum i technikum
klasa 2 po podstawówce
matematyka
z2
Advertisement