Pod skrzydłami aniołów przez cały rok / Vela Alberto | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Pod skrzydłami aniołów przez cały rok (twarda)

książka

 • Wydawnictwo Jedność
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 768
 • Dostępność niedostępny

Pod skrzydłami aniołów przez cały rok - opis produktu:

Coraz rzadziej odwołujemy się do aniołów. Przywykliśmy bowiem uważać za prawdziwe jedynie to, co doświadczalnie sprawdzalne, namacalne, dające natychmiastowy efekt, pozwalające wytłu-maczyć każde zdarzenie i rozwiązać każdy problem. Natychmiast. Tak naprawdę jednak tymi, którzy działają natychmiast, są właśnie aniołowie. Chociaż ich nie widzimy (na ogół), stale nam towarzyszą. Za ich pośrednictwem Pan Bóg porozumiewa się z nami, acz `nie zawsze ten, kogo oświeca jego anioł, uznaje, że został oświecony` (św. Tomasz z Akwinu). Są bardzo konkretnym przejawem ojcowskiej miłości i troski o nas ze strony Bożej opatrzności. Przed nami cykl krótkich myśli oraz wspaniałych obrazów pochodzących z bazyliki św. Antoniego w Padwie. Rozważania na każdy dzień roku - uwzględniające wydarzenia kalendarza liturgicz-nego - zaczerpnięte zostały ze Starego i Nowego Testamentu, Katechizmu Kościoła katolickiego, z wypowiedzi ojców i doktorów Kościoła, świętych, znanych albo anonimowych mędrców, papieży... Niniejsza publikacja zawiera także przesłanie pochodzące z katechez poświęconych tematyce anielskiej, które w trakcie środowych audiencji generalnych wygłaszał Jan Paweł II.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Wydawnictwo: Jedność
 • Oprawa: twarda
 • Okładka: twarda
 • Wymiary: 155x170
 • Ilość stron: 768
 • ISBN: 978-83-7660-978-2
 • Wprowadzono: 26.03.2014

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -33%
Teraz albo nigdy

Szymon Hołownia

miękka
23,44 zł 34.99
 • -33%
 • -5%
Wiedźmin Tom 1-8 Komplet

Andrzej Sapkowski

pakiet
284,99 zł 300.00
 • -25%
Rumcajs

Vaclav Ctvrtek , Radek Pilar

twarda
33,79 zł 45.06
 • -20%
Pestki

Anna Ciarkowska

twarda
31,85 zł 39.81
 • -34%
Księgi Jakubowe, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

twarda
46,02 zł 69.73
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Pod skrzydłami aniołów przez cały rok
4.6/5 ( 8 ocen )
  5
  6
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

werka777

 • 4-01-2016
 • 22:24

Niespełna kilka dni temu w wielu miejscach Polski zabrzmiały słowa ?aniołowie się radują, pod niebiosy wyśpiewują??. Piękna, stara kolęda opiewająca Boże Narodzenie, wspomina o istotach, o których tak naprawdę wiemy niewiele. Kim są aniołowie? Cherubini, Serafini, Archaniołowie? Wysłannicy Boga pełniący Jego wolę, czciciele Jego Oblicza, ale i opiekunowie ludzi ? którzy towarzyszą przeznaczonej im osobie od dnia jej narodzin, aż do samej śmierci. Dlaczego ich nie widzimy? Jak wyglądają? Czy dziękujemy im za to, że nieustannie pełnią nad nami pieczę? By móc znaleźć się bliżej aniołów i poprzez słowo dotrzeć do sensu ich istnienia, należałoby poświęcić im nie godzinę, dzień lub dwa. Wydawnictwo Jedność przygotowało propozycję dla tych, którzy chcieliby powierzyć aniołom 365 dni. Zapraszam więc do zapoznania się z przepięknie wydaną książką ?Pod skrzydłami aniołów przez cały rok?.

Czy można chłonąć wiedzę o aniołach doszukując się informacji w licznych religijnych i teologicznych publikacjach? Można. Ale czy dla nas, przeciętnych ludzi, nie byłoby praktyczniej i łatwiej, a zarazem dogłębniej, rozważać każdego dnia po jednej sentencji wyjętej z Biblii czy ust osób świętych? Kunszt pojęcia aniołów tkwi w przemyśleniach i skupieniu, bo bierne przyjmowanie słów często ulatuje z naszej pamięci zbyt szybko, by mogło w niej zagościć na dłużej.

Każdy dzień roku ? jedna wartościowa refleksja połączona z klimatycznym, dopasowanym obrazem. W taki oto sposób aniołowie mogą towarzyszyć nam nie przez kilka godzin, ale za każdym razem, kiedy sięgniemy po kolejną stronę przedstawionej tutaj książki. Koncentrując się nad znaczeniem przekazywanych w niej cytatów dbamy o to, by wysłannicy Boga stawali się nam coraz bliżsi. Rok spędzony pod ich skrzydłami z pewnością nie okaże się zmarnowanym czasem, a owocnym w nową wiedzę i nowe doświadczenia.

?Pod skrzydłami aniołów przez cały rok? to książka inna niż wszystkie pozostałe, bo to nie lektura na dzień czy tydzień, ale na 12 miesięcy. W tym czasie należy ją mieć w zasięgu ręki, by móc w każdej chwili po nią sięgnąć. Można by powiedzieć, że swoją konstrukcją przypomina ona kalendarz, a jednak różni się od niego jedną, podstawową rzeczą. To nie my nanosimy tutaj treść, a treść wypływa stąd sama ? i to niosąca ze sobą wiele prawd i wartości.

Czy chcielibyście się dowiedzieć jak aniołów przedstawia Stary i Nowy Testament? Czy interesowałoby Was zgłębienie słów Jana Pawła II, św. Dionizego czy św. Grzegorza Wielkiego? Tutaj natraficie na cytaty tych najbardziej zasłużonych dla Kościoła, ale także na refleksje słynnych artystów, takich jak chociażby William Shakespeare czy William Blake.

Chociaż książka już sama w sobie jest cenną skarbnicą wiedzy, nie można pominąć kwestii kunsztownej oprawy graficznej, która od razu przyciąga oko i urzeka pięknem. Wydawnictwo zadbało o to, by jakość tej publikacji wyróżniała ją spośród wielu innych. Twarda oprawa, bardzo dobry gatunek papieru to jeszcze nic w porównaniu z ogromem ilustracji przedstawiających dzieła tych najwybitniejszych ? Filippo Parodiego, Bartolomea Bellano czy Achille Casanovy. Będziecie więc mieli okazję przyjrzeć się aniołom nie tylko poprzez słowo, ale i obraz, bo książka wydaje się być także ciekawym zbiorem dzieł sakralnych, co czyni ją jedyną w swoim rodzaju perełką.

Być może dzięki tej publikacji będziecie bardziej otwarci na przyjęcie wysłanników Boga do swojego życia. Może w końcu dostrzeżecie anioła siedzącego na Waszym ramieniu. Niewątpliwie jednak przeżywając rok w towarzystwie owej książki staniecie się bogatsi nie tylko w nową wiedzę, ale także zamożniejsi duchowo. ?Pod skrzydłami aniołów przez cały rok? to także dobry pomysł na prezent dla osoby wierzącej. Pokaźna ilość stron i piękno książki z pewnością przypadną do gustu każdej osobie, która ów egzemplarz będzie dzierżyła we własnej dłoni.

Książka i dla mnie okazuje się źródłem nowej wiedzy oraz inspiracji. Jako osoba wierząca, o aniołach mam już jakieś pojęcie, jednak chętnie zgłębię ich temat by móc dowiedzieć się czegoś więcej. Ta publikacja zaś zagości na mojej półce w widocznym miejscu nie tylko przez jeden rok, ale przez długi czas, bym mogła od czasu do czasu po nią sięgać.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Anna Nogaj

 • 21-09-2014
 • 13:35

Każdy od dziecka wie, ze ma swojego Anioła Stróża, ale nie każdy pogłębia wiedzę na temat anielskiego świata i modli się do Aniołów. A jest to ogromna łaska, że można w każdej chwili zwrócić się do swojego niebieskiego opiekuna, wiedząc że zaniesie on nasze prośby do Boga. Ostatnio dużo książek zostało poświęconych Aniołom, ich ingerencji w ludzkie życie, pomocy człowiekowi. Wiele z tych tytułów traktuje o historiach opowiedzianych, zasłyszanych, w których opisane są niekiedy cudowne wydarzenia z udziałem boskich pomocników. Są także modlitewniki, albumy książki stricte naukowe, badające różne aspekty życia i dziedziny nauki pod kątem pod kątem Aniołów. Wydawnictwo Jedność oferuje coś zupełnie innego - bardzo ciekawą książeczkę, o niedużym formacie ale za to bogatą w cenną treść. Są to sentencje na każdy dzień roku, pomagające nie tylko żyć ale także systematyzujące i wzbogacające wiedzę na temat świata Aniołów.


Twarda okładka utrzymana jest w stonowanych niebieskich barwach z wizerunkiem aniołów, najprawdopodobniej pogrążonych w modlitwie, adorujących zapewne Boga. W środku jest równie interesująco. Każda strona przynosi sentencję traktującą o aniołach, stanowiącą fragment Pisma Świętego (Starego lub Nowego Testamentu) albo Katechizmu Kościoła Katolickiego czy tekstach Ojców Kościoła. Nie brakuje także refleksji świętych, papieży, czy anonimowych pisarzy, co w sumie składa się na wyjątkową i mądrą opowieść ludzi, którzy żyli wiele wieków czy lat przed nami oraz tych co nie tak dawno przenieśli swoje myśli na papier. Wśród nich wymienić można chociażby papieży Benedykta XVI, Pawła VI czy Jana Pawła II, Św. Bazylego Wielkiego, Św. Franciszka Salezego, Św. Jana Bosko, czy Św. Jana od Krzyża. Oprócz grona świętych i błogosławionych mamy też cytaty z pism pisarzy, np. Williama Blake?a, Wiliama Shakespeare?a, Rainera Marii Rilkego, Paula Claudela czy Johna Miltona. Dużo jest też fragmentów zaczerpniętych ze źródeł franciszkańskich, z liturgii oraz pojawiają się takie perełki jak Starożytna modlitwa odmawiana w Porcjunkuli.

Teksty te są powiązane często z jakimś świętem kościelnym czy uroczystością, na co naprowadza czytelnika informacja o tym, co w danym dniu świętujemy. Jeżeli np. 28 stycznia wspominamy Św. Tomasza z Akwinu to i sentencja z tego dnia jest jego autorstwa, jeżeli mamy Zwiastowanie Pańskie to możemy wspominać to wydarzenie dzięki fragmentowi z Ewangelii wg. Św. Łukasza, o nim traktującym. Dzięki temu można odnieść wrażenie, ze czyta się poszczególne wyimki z jednej całości na którą składa się mądrość pokoleń i ludzi współczesnych. Że każdy z tych głosów staje się jednym wspólnym wołaniem do Aniołów, sławieniem ich i przede wszystkim modlitwą, która dzięki niebieskim wysłannikom, zanoszona jest każdego dnia do Boga.

Z wszystkimi perykopami, które zostały przytoczone z Biblii można spotkać się w Kościele w ciągu roku liturgicznego, ale tylko wtedy, kiedy się do nich wraca i kontempluje treść jaką ze sobą niosą, można je zapamiętać i głąbiej zapisać w sercu. Oprócz tego, refleksji sprzyja barwna ilustracja, otulająca każdą myśl zapisaną w tej książce. A jest na czym ?zawiesić oko?, bo są to obrazy z zabytkowego kompleksu bazyliki Świętego Antoniego w Padwie, arcydzieła chociażby Stefana z Ferrary, Filippo Parodiego czy Pietra Liberiego. Każda kartka przynosi więc inną arcyciekawą opowieść, składającą się ze słowa i obrazu, co sprawia że lektura uzyskuje nową jakość i bardziej przemawia. Ja osobiście bardzo się cieszę, że taka książka ukazała się na rynku wydawniczym. Do tej pory spotykałam się z mniejszymi książeczkami ?perełkami?, które owszem, są cenne ze względu an treść, ale nie niosą ze sobą takiego przekazu i są z znikomym źródłem wiedzy. Ten tytuł natomiast urzekł mnie obfitością materiału i szata graficzną, co czyni z niego małe dzieło sztuki, do którego wciąż się wraca i zawsze inspiruje.

Także warto zaopatrzyć się w tę pozycję, bo oprócz wielu mądrości można oddać się estetycznym wrażeniom i zapomnieć na chwilę o często trudnej codzienności. Można czytać ją fragmentami, codziennie jeden, albo wybiorczo, wracać do ulubionych cytatów i napełniać nadzieją płynącą z każdego fragmentu.
- See more at: http://annanogaj31.blogspot.com/#sthash.F7Fgb1q6.dpuf

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -48%
Kluseczka / Pudding

Julie Murphy

pakiet
25,88 zł 49.77
 • -36%
Salvator

Tomasz Kozłowski

miękka
14,63 zł 22.85
 • -37%
 • -36%
Kroniki Jaaru Koniec ery

Adam Faber

miękka
25,47 zł 39.81
 • -39%
Spirit Animals. Tales of the Great Beasts

Brandon Mull

twarda
24,33 zł 39.88
 • -20%
Wiedźmin Tom 1-8 (okładki z gry) Komplet

Andrzej Sapkowski

pakiet
268,13 zł 335.16
 • -21%
World of Warcraft Kronika Tom 1

Blizzard Entertainment

miękka
70,92 zł 89.76

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 39.90 zł
  29.53 zł

  Niezapomniana pierwsza scena i niespodziewany finał - kolejna powieść z inspektorem Banksem w roli głównej to... Sierżant Winsome Jackman, współpracowniczka Banksa, uczestniczy w ślubie koleżanki. Piękną ceremonię przerywa jednak seria strzałów, która trafia dziewięć osób, uśmiercając parę...

 • 36.81 zł
  32.39 zł

  Genialna powieść najmłodszej finalistki w historii Nagrody Bookera! Minęło szesnaście lat, od kiedy Gretel ostatni raz widziała matkę. To połowa jej życia; dość, aby zapomnieć spędzone nad kanałem dzieciństwo. Lecz niespodziewany telefon sprawia, że ich drogi znów się przecinają. Wspomnienia...

 • Album prezentuje życie Gruzinów w przedwojennej Polsce. Zarys historii Gruzinów, przyczyny, drogi ich przybycia do Polski i życie w Polsce opisuje wprowadzenie pióra autora tomu. Fotografie z kolei, wraz z obszernymi opisami, powiedzą bardzo wiele o przebiegu ich kariery i życia w Polsce.

 • 34.82 zł
  27.51 zł

  Najpiękniejsza miłość to ta, która zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie. Martą targały emocje. Po tym, gdy uświadomiła sobie, że związek w którym tkwi od lat nie ma szansy na przyszłość, omal nie zginęła. Jej samochód uderzył w drzewo. Ale choć otarła się o śmierć, tak naprawdę zyskała...

 • Gdzie jest powietrze, co dzieje się w wodzie, jakie są rodzaje lądów - na te i inne pytania dzieci 5 i 6-letnie znajdą odpowiedzi w proponowanej, drugiej części publikacji zatytułowanej `POD i NAD - cały ŚWIAT. Poznaję, maluję, eksperymentuję.` Obserwacja przyrody oraz występującej w niej...

 • Marty świat legł w gruzach. Gdy uświadomiła sobie, że związek, w którym tkwi od lat, nie ma szansy na przyszłość, omal nie zginęła. Jej samochód uderzył w drzewo. Ale choć otarła się o śmierć, tak naprawdę zyskała nowe życie... Między dziewczyną a strażakiem, który wyciągnął ją z wraku auta,...