Człowiek w obliczu pandemii - Tomasz Zaleśkiewicz - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Człowiek w obliczu pandemii (miękka)

Psychologiczne i społeczne uwarunkowania zachowań w warunkach kryzysu zdrowotnego

  • Promocja
    image-promocja

książka

Człowiek w obliczu pandemii, Psychologiczne i społeczne uwarunkowania zachowań w warunkach kryzysu zdrowotnego - opis produktu:

Stan pandemii to niezwykle trudna sytuacja, w której trzeba podejmować niełatwe decyzje, i to na różnych szczeblach. To sytuacja dużej niepewności, więc zdarza się również, że panuje inercja decyzyjna. Na skutek owych decyzji ludzie poddają się (lub nie) przeróżnym zaleceniom medycznym i rygorom sanitarnym, są przy tym mniej lub bardziej skłonni do podejmowania ryzyka (bądź do jego unikania), a pośród rozmaitych emocji nierzadko doświadczają silnego lęku i depresji. O wszystkich tych kwestiach sporo do powiedzenia mają nauki behawioralne, w których od lat prowadzi się badania empiryczne na ten temat.
Sytuacja pandemii COVID-19, z którą obecnie mamy do czynienia, nie może być rozpatrywana wyłącznie jako problem medyczny. Od podejmowanych decyzji - a także od sposobu ich komunikowania - zależy bowiem zarówno ludzkie zdrowie i życie, jak i to, jak szybko uda się opanować kryzys.
Czworo znakomitych psychologów, reprezentujących różne subdyscypliny, przygotowało wieloaspektowe opracowanie dotyczące stanu pandemii, analizowanego właśnie z perspektywy pozamedycznej. Praca ta jest przeglądem tego zagadnienia, dokonanym z uwzględnieniem zarówno klasycznych już koncepcji teoretycznych, jak i wyników najnowszych ujęć oraz badań empirycznych. Autorzy omawiają między innymi takie kwestie, jak podmiotowość człowieka znajdującego się w niejasnej i niepewnej sytuacji, rola lęku w podejmowaniu decyzji i szacowaniu ryzyka, zaufanie do innych ludzi oraz do instytucji, tożsamość grupowa i poczucie wspólnotowości, znaczenie kapitału społecznego czy zautomatyzowane lub w pełni świadome rytuały indywidualne i społeczne.
Rozważania autorów zostały uzupełnione wprowadzeniem, które z perspektywy biologicznej wyjaśnia, czym jest pandemia, a także omówieniem różnic kulturowych i rozmaitych reakcji poszczególnych państw na kryzys pandemiczny.

Książka Człowiek w obliczu pandemii Psychologiczne i społeczne uwarunkowania zachowań w warunkach kryzysu zdrowotnego, pochodzi z wydawnictwa Smak Słowa. Autorami książki są Tomasz Zaleśkiewicz, Szymon Wichary, Magorzata Kossowska. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, psychologia. Książka Człowiek w obliczu pandemii liczy 270 stron. Jej wymiary to 166x235. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Tomasz Zaleśkiewicz, Szymon Wichary, Magorzata Kossowska - przeczytaj też

RECENZJE - Książka - Człowiek w obliczu pandemii, Psychologiczne i społeczne uwarunkowania zachowań w warunkach kryzysu zdrowotnego

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: