Exploits 1. Podręcznik do nauki języka francuskiego dla liceum i technikum / A. Bello, C. Poirey, M. Supryn-Klepcarz, R. Boutégege PWN | Podręczniki w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Exploits 1. Podręcznik do nauki języka francuskiego dla liceum i technikum

po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

podręcznik

 • Wydawnictwo PWN
 •  

 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Exploits 1. Podręcznik do nauki języka francuskiego dla liceum i technikum, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum - opis produktu:

Podręcznik Exploits 1 został przygotowany specjalnie z myślą o pierwszym roczniku uczniów kończących ośmioklasową szkołę podstawową. Umożliwia pracę w grupach początkujących oraz kontynuujących naukę języka francuskiego na bazie 7 i 8 klasy szkoły podstawowej (podstawa programowa III.2.0 i III.2) - także w grupach o zróżnicowanym poziomie.
Pierwszy tom kursu Exploits zapewnia optymalne dostosowanie do obu wariantów podstawy programowej. Zawiera specjalne treści dla uczniów początkujących:
Unite 0 - rozdział 0
Depart - starter na początku każdego rozdziału

Rozdział zerowy (Unite 0) to wprowadzenie uczniów w świat języka francuskiego - przygotowany z myślą o uczniach początkujących, realizujących wariant podstawy programowej III.2.0. Dla uczniów kontynuujących naukę języka francuskiego po klasie 8 (podstawa programowa III.2) rozdział ten może służyć jako powtórzenie i szybkie przypomnienie podstawowych zagadnień.
Sekcja Depart to 2 strony na początku każdego rozdziału. Jest to rozgrzewka językowa, która zachęca do mówienia, wprowadza w tematykę oraz przygotowuje do pracy z zasadniczą częścią rozdziału.
Natomiast uczniowie kontynuujący naukę znajdą materiały i zadania oznaczone piktogramem z plusem (+) - są to zadania o podwyższonym stopniu trudności.

Największe atuty podręcznika
Przygotowuje uczniów do komunikacji w różnych sytuacjach życia codziennego dzięki autentycznym tekstom i w kontekście ciekawym dla młodzieży, np. komunikacja smsowa, forum internetowe, e-mail.
Wprowadza gramatykę w przystępny sposób i zawiera dodatkowe objaśnienia zagadnień gramatycznych i fonetycznych sprawiających trudności polskim uczniom.

Zawiera bogaty wybór metod i form pracy:
podejście zadaniowe (TBLT),
metoda odwróconej klasy (classe inversee),
metoda projektu,
metoda audiowizualna.

Materiały do metody odwróconej klasy to filmy realioznawcze oraz ćwiczenia, które znajdują się w zeszycie ćwiczeń. Do pierwszego tomu są dostępne 4 filmy kulturoznawcze na temat francuskich miast Lyon, Lille, Bourges, Paris - Rive droite oraz karty pracy w zeszycie ćwiczeń.

Kompleksowa praca nad wszystkimi elementami komunikacji
Exploits kładzie duży nacisk na rozwój sprawności mówienia.
Liczne dialogi i scenki sytuacyjne pomagają uczniom utrwalić nowe słownictwo w atrakcyjny i naturalny sposób.
Podręcznik konsekwentnie rozwija umiejętność mediacji językowej.
Przybliża uczniom obyczaje i kulturę Francji i umożliwia rozwój kompetencji interkulturowej.

Podręcznik Exploits 1 składa się z:
rozdziału 0 przeznaczonego dla uczniów poczatkujących
czterech rozdziałów o stałej budowie
dwóch testów semestralnych do autoewaluacji
transkrypcji
słowniczka francusko-polskiego
indeksu haseł gramatycznych.

Stałe sekcje i rubryki w każdym rozdziale:
Communication et lexique - gotowe wyrażenia, zwroty, słownictwo oraz ćwiczenia leksykalne - do konkretnych sytuacji komunikacyjnych wprowadzonych w danym rozdziale. Grammaire - wwyjaśnienia gramatyczne, przykłady i cała gama ćwiczeń automatyzujących - porządkuje wiedzę gramatyczną i podkreśla zagadnienia, które sprawiają trudności polskim uczniom.
Culture - praktycznie i ciekawe dla uczniów ćwiczenia z zakresu realioznawstwa - wprowadzają w życie codzienne, kulturę i historię Francji.
Tâche authentique - scenariusz projektu edukacyjnego rozpisany krok po kroku - rozwija kluczowe kompetencje XXI wieku poprzez metodę podejścia zadaniowego (TBLT).
Mes competences - uświadamia uczniom nabywane kompetencje i rozwija strategie uczenia się.
Le saviez-vous ? - przekazuje uczniom ciekawostki językowe i kulturowe w języku polskim. Phonetique - kształtuje poprawną wymowę ze szczególnym uwzględnieniem tych aspektów, które sprawiają trudności polskim uczniom.
Mot a mot - wyjaśnia trudniejsze słowa potrzebne do zrozumienia tekstów w formie minisłowniczka.

Nowa Podstawa Programowa: 976/1/2019
Stara Podstawa Programowa: 977/1/2019
S
Szczegóły
 • RRecenzje
 • Podręcznik
 • Exploits 1. Podręcznik do nauki języka francuskiego dla liceum i technikum, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum
0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Podręcznik do nauki języka niemieckiego ze słuchu jest przeznaczony dla osób uczących się języka niemieckiego na poziomie od B1+ do C1 według Europejskiego systemu opisu kształcenia językowego. Powstał on z myślą o maturzystach chcących pisać maturę na poziomie rozszerzonym, studentach filologii...

 • Zeszyt ćwiczeń Exploits 1 zawiera bogaty wybór ćwiczeń utrwalających materiał leksykalny i struktury gramatyczne, wprowadzone w podręczniku. Zeszyt ćwiczeń podobnie jak podręcznik zapewnia optymalne dostosowanie do dwóch wariantów podstawy programowej (III.2.0 i III.2). Zawiera specjalne...

 • Embark on a journey beyond the traditional boundaries between exam preparation and real-world language with Open World Preliminary. Each unit in the Student`s Book explores a different topic, allowing students to build up their confidence as they acquire the language and skills needed for everyday...

 • Embark on a journey beyond the traditional boundaries between exam preparation and real-world language with Open World Preliminary. A unique exam journey in the Student`s Book maximises students` performance. Exam Training tasks build confidence allowing them to progress to full task practice in...

 • Podręcznik przeznaczony dla uczniów liceum, studentów filologii klasycznej, teologii i innych kierunków humanistycznych. Pomaga w nauce dialektu attyckiego, ale również wprowadza czytelnika w świat tekstów napisanych w innych dialektach, w języku koine i w grece biblijnej. Od pierwszej lekcji...

 •   Hello 1. Podręcznik, to druga w kolejnośći z serii czterech książek do nauki języka angielskiego dla dzieci uczacych się w zerówkach i w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Jest to zarazem kontynuacja podręcznika Hello Starter przeznaczonego do nauki języka angielskiego w zerówkach.   Podręcznik...