Kajś Opowieść o Górnym Śląsku - Audiobook mp3 , eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Kajś Opowieść o Górnym Śląsku - Audiobook mp3

  • mp3

  • Promocja
    image-promocja
odsłuchaj fragment przeczytaj fragment przeczytaj fragment przeczytaj fragment

audiobook mp3 do pobrania

Kajś Opowieść o Górnym Śląsku - Audiobook mp3 - opis produktu:

Przez większość życia uważałem Ślązaków za jaskiniowców z kilofem i roladą. Swoją śląskość wypierałem. W podstawówce pani Chmiel grała nam na akordeonie Rotę, a ja nie miałem pojęcia, że ów plujący w twarz Niemiec z pieśni był moim przodkiem.

O swoich korzeniach wiedziałem mało. Nie wierzyłem, że na Śląsku przed wojną odbyła się jakakolwiek historia. Moi antenaci byli jakby z innej planety, nosili jakieś niemożliwe imiona: Urban, Reinhold, Liselotte.

Później była ta nazistowska burdelmama, major z Kaukazu, pradziadek na `delegacjach` w Polsce we wrześniu 1939, nagrobek z zeskrobanym nazwiskiem przy kompoście. Coś pękało. Pojąłem, że za płotem wydarzyła się alternatywna historia, dzieje odwrócone na lewą stronę. Postanowiłem pokręcić się po okolicy, spróbować złożyć to w całość. I czego tam nie znalazłem: blisko milion ludzi deklarujących `nieistniejącąâ` narodowość, katastrofę ekologiczną nieznanych rozmiarów, opowieści o polskiej kolonii, o separatyzmach i ludzi kibicujących nie tej reprezentacji co trzeba. Oto nasza silezjogonia.

Zbigniew Rokita

eBook mp3 Kajś Opowieść o Górnym Śląsku - Audiobook mp3 pochodzi z wydawnictwa Czarne. Autorem książki jest Zbigniew Rokita. Należy do gatunków: eseje, felietony i publicystyka. Kajś Opowieść o Górnym Śląsku - Audiobook mp3 jest częścią serii Sulina. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

eBookowe bestsellery z tych samych kategorii

Zbigniew Rokita - przeczytaj też

produkt cyfrowy
-19% Bestseller Kajś Opowieść o Górnym Śląsku - mobi, epub

RECENZJE - eBook mp3 - Kajś Opowieść o Górnym Śląsku - Audiobook mp3

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: