Polacy są najlepsi - mobi, epub , eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ebook Polacy są najlepsi mobi,epub mobi,epub

Wspomnienia kanadyjczyka z Dywizjonu 303

Raz kupujesz, pobierasz w wielu formatach.
Kupując wybrany plik otrzymujesz możliwość pobrania go w kilku aktualnie dostępnych formatach. Informacja o tym, jakie formaty przyporządkowane są do danego pliku, podana jest za tytułem oraz w ikonce multiformat.
 • mobi
 • epub

 • Promocja
  image-promocja

Polacy są najlepsi - mobi, epub, Wspomnienia kanadyjczyka z Dywizjonu 303 - opis produktu:

Johnny Kentowski - as myśliwski, który został Polakiem. Kiedy dostał skierowanie do Dywizjonu 303, prychnął z pogardą: O polskim lotnictwie wiedziałem tylko tyle, że przetrwało jakieś trzy dni w starciu z Luftwaffe. Nie spodziewał się zbyt wiele po tej bandzie dzikusów - przymusowo uziemieni, zamiast Niemców podbijali Brytyjki i lokalne puby, nie przejmując się nieznajomością angielskiego. Gdy wreszcie pozwolono im latać - pierwsze zestrzelenie było efektem samowolnego wyłamania z szyku. Rozwalają wszystko, co wejdzie im w drogę. Uwielbiają strzelać do szkopów i traktują to jako świetny ubaw  - przyznał osłupiały Kentowski. Zachwycony polską brawurą zaczął uczyć się języka polskiego, przyjął jako osobisty emblemat polskiego orła na tle kanadyjskiego klonowego liścia, a brytyjskiego oficera, który nie wstał do polskiego hymnu, położył jednym uderzeniem pięści. 21 lat w lotnictwie wojskowym miało swoją cenę. Nieudane związki z kobietami, trudne relacje z dziećmi oraz alkohol, pozwalający oswoić  powracające koszmary. Dopiero po śmierci John Kent mógł wrócić tam, gdzie czuł się najlepiej, do swoich Polaków - jego prochy rozsypano nad bazą myśliwską RAF w Northolt.

eBook, multiformat: mobi, epub Polacy są najlepsi - mobi, epub Wspomnienia kanadyjczyka z Dywizjonu 303, pochodzi z wydawnictwa Bellona. Autorem książki jest Johnny Kent. Należy do gatunków: biografie, wspomnienia, wspomnienia, historia, II wojna światowa, powszechna XX wiek. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

eBookowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - eBook, multiformat: mobi, epub - Polacy są najlepsi - mobi, epub, Wspomnienia kanadyjczyka z Dywizjonu 303

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 11 ocen )
 • 5
  8
 • 4
  2
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

T.R.

ilość recenzji:1

brak oceny 12-10-2017 14:17

Interesująca książka o człowieku, którego całym niemal życiem było latanie. A przynajmniej tak można to odebrać z części, którą sam napisał. Świetne spojrzenie na 30 lat rozwoju lotnictwa z perspektywy brytyjskiej, oczami aktywnego uczestnika.
Do tego sporo innego, ciekawego światła na postać rzuca wstęp i posłowie napisane przez córkę. Czyni z Kenta człowieka z krwi i kości, nie spiżowego bohatera. To nie umniejsza jego czynów, a nadaje postaci głębi. Dowiadujemy się, że swoją miłość do lotnictwa i doświadczenia wojenne przypłacił problemami rodzinnymi i alkoholizmem. Żył w czasach, gdy w RAF raczej nie zajmowano się na poważnie syndromem PTSD.
Do tego wszystkiego bardzo ciekawy wątek polski - w końcu to nie Kent, tylko Kentowski... Ciekawie pokazane są brytyjskie stosunki społeczne i mentalność, które czyniły z niego outsidera, a Polakom (pośrednio) odebrały udział w Defiladzie Zwycięcstwa w 1945.
Zdecydowanie polecam, nie tylko miłośnikom tematyki.

Czy recenzja była pomocna?