SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Jennette McCurdy - biografia

Jennette McCurdy to amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, reżyserka i była aktorka. Największą popularność przyniosła jej rola Samanthy Puckett w serialu iCarly, wyprodukowanym przez stację Nickelodeon. Jennette McCurdy została wielokrotnie nagrodzona za tę rolę między innymi czterema nagrodami Nickelodeon Kid’s Choice Awards. W postać Samanthy wcieliła się ponownie w serialu Sam&Cat. Jannette McCurdy wystąpiła także w takich serialach jak: Zoey 101, Zwariowany świat Malcolma, Will & Grace, Życie przede wszystkim, True Jackson czy Potyczki Amy. Osiągała również liczne sukcesy jako wokalistka. Jej najpopularniejszy singiel osiągnął 44 miejsce na liście Billboard Hot Country Songs. 9 sierpnia 2022 roku Jennette McCurdy wydała swój pamiętnik w formie książki pod tytułem Cieszę się, że moja mama umarła, w którym opowiada o dramatycznej relacji z matką. 

Wczesne życie Jennette McCurdy


Jennette McCurdy urodziła się 26 czerwca 1992 roku. Wychowała się w Garden Grove w Kaliforni, w biednej rodzinie Mormonów, sama jednak porzuciła religię, wchodząc w dorosłość. Kiedy Jenette miała około dwóch lat u jej matki – Debry McCurdy zdiagnozowano raka piersi. Kobieta przeszła kilka poważnych operacji, chemioterapię i przeszczep szpiku kostnego. Na jakiś czas udało się opanować chorobę. Jenette McCrudy oraz jej trzej starsi bracia nie chodzili do szkoły, matka uczyła ich samodzielnie w domu. Tymczasem parter Debry pracował na dwóch etatach. Po śmierci matki w 2013 roku Jennette McCurdy dowiedziała się, że nie była jego córką. Na jaw zaczęła też wychodzić toksyczność relacji Jennette z matką, o której dziewczyna stopniowo opowiadała światu. 

Jennette McCurdy i początki jej kariery telewizyjnej


W 2000 roku w wieku ośmiu lat Jennette McCurdy rozpoczęła karierę aktorską w Mad TV. Pojawiła się w wielu serialach telewizyjnych, w tym:  CSI: Crime Scene Investigation, Malcolm in the Middle, Lincoln Heights,  Will & Grace, Zoey 101, True Jackson, VP,  Law and Order SVU, Medium, Judging Amy, The Inside, Karen Sisco, Over There i Close to home. W 2003 roku zagrała w filmie Hollywood Homicide. Dwa lata później Jennette McCurdy roku była nominowana do nagrody Young Artist Award w kategorii Najlepszy występ w serialu telewizyjnym – młoda aktorka z gościnnym udziałem za rolę w filmie Strong Medicine. W 2008 roku została ponownie nominowana do tej nagrody za rolę Samanthy w serialu iCarly oraz Dory Sorenson w filmie Ostatni dzień lata. Jennette McCurdy była również nominowana do nagrody Teen Choice Award 2009 za rolę w serialu iCarly. 

Kariera muzyczna Jennette McCurdy 


W czerwcu 2008 roku Jennette McCurdy ogłosiła, że pracuje nad swoim debiutanckim albumem. Pierwszy singiel zatytułowany So Close został wydany 10 marca 2009 roku. Kilka miesięcy później ukazał się również jej cover piosenki Amandy Stott Homeless Heart, który został wydany na cześć zmarłego z powodu raka mózgu przyjaciela Jennette McCurdy. Część dochodu została przekazana na rzecz Cody Waters Foundation. W połowie 2009 roku Jennette McCurdy otrzymała kontrakt płytowy od dwóch wielkich wytwórni – Big Machine Records oraz Capitol Records Nashville. Podpisała kontrakt z drugą z nich.  16 kwietnia 2010 roku w Internecie ukazały się próbki wybranych piosenek z nadchodzącego debiutanckiego albumu  w stylu country Jennette McCurdy.  Klipy z piosenkami zostały udostępnione fanom do głosowania na ten, który ich zdaniem powinien być jej pierwszym radiowym singlem. Najwięcej głosów otrzymała piosenka Not That Far Away, którą już miesiąc później można było usłyszeć w radiu. Wkrótce po wydaniu swojego pierwszego albumu Jennette McCurdy odeszła od wytwórni, powołując się na konflikt interesów, związany z nową serią, w której została obsadzona. 

Książka Jennette McCurdy – opowieść o toksycznej relacji z matką


Po latach Jennette McCurdy ujawniła, że była wykorzystywana emocjonalnie i seksualnie przez swoją matkę. Okazało się, że artystka nie zaczęła kariery aktorskiej z własnej woli. Matka zmuszała ją do brania udziału w castingach już od szóstego roku życia, by wesprzeć finansowo rodzinę i zrealizować niespełnione marzenia sławie. Matka Jennette McCurdy miała obsesję na punkcie uczynienia z córki gwiazdy. Przyczyniła się w ten sposób do wywołania u dziewczyny zaburzeń odżywiania, wprowadzając ograniczenie spożycia kalorii w diecie zaledwie jedenastoletniej Jennette. Wyszło również na jaw, że do szesnastego roku życia Debra McCurdy przeprowadzała na córce „badania pochwy i piersi”. Dotykając Jennette, kobieta tłumaczyła, że to badanie przesiewowe w kierunku raka. Nigdy nie pozwalała również córce samodzielnie się kąpać. W swojej książce Jennette McCurdy opisuje toksyczny wpływ matki na jej zdrowie psychiczne i przebieg kariery. Cieszę się, że moja mama umarła to ostateczne wyjawienie sekretów życia prywatnego znanej artystki.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 4 książek, których autorem jest: Jennette McCurdy. Dostępne formaty: twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: literatura faktu, publicystyka, biografie, wspomnienia, Książki na prezent 🎁, bestsellery, bestsellery wszech czasów, Top 100 Gandalfa, Bestsellery.

Na książki autora Jennette McCurdy mamy rabaty sięgające do 34%.
... ...