SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Andrzej Nowak - biografia

Andrzej Nowak urodził się 12 listopada 1960 roku w Krakowie, jest polskim pisarzem, historykiem, publicystą i profesorem nauk humanistycznych. Autor związany jest z krakowskim Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Instytutem Historii PAN, a w latach 1991-2012 pełnił stanowisko redaktora naczelnego czasopisma Arcana. Od 2016 roku Andrzej Nowak jest również członkiem Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej. Jako znany sowietolog posiada w swoim dorobku wiele książek poświęconych tej tematyce oraz kilkanaście innych publikacji. 

Kariera i działalność naukowa 


Andrzej Nowak w 1982 roku ukończył studia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1991 jest zatrudniony na etacie w Instytucie Historii PAN w Warszawie, gdzie przygotował rozprawę pt. Polityka wschodnia Józefa Piłsudskiego 1918–1920, która wraz z dorobkiem naukowym była podstawą nadania mu w 2002 stopnia naukowego doktora habilitowanego. Obecnie jest kierownikiem Zakładu Historii Europy Wschodniej i Studiów nad Imperiami XIX i XX wieku w IH PAN. W 2011 roku Andrzej Nowak otrzymał tytuł naukowy profesora. Wykładał historię Polski i Rosji na wielu światowej sławy uniwersytetach, w tym: Harvard, Columbia, Cambridge i Uniwersytet Tokijski. 

Andrzej Nowak – nagrody i osiągnięcia


Andrzej Nowak otrzymał liczne nagrody za swoją działalność literacką i naukową. W październiku 2015 roku został członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę, a cztery lata później, 11 listopada 2019 roku prezydent odznaczył Andrzeja Nowaka Orderem Orła Białego w uznaniu za wybitne działania na polu historii, za propagowanie wartości patriotycznych oraz monumentalne „Dzieje Polski”. Rok później pisarz otrzymał Nagrodę Mediów Publicznych w kategorii słowo za Dzieje Polski, został również uhonorowany Złotym BohaterONem w kategorii osoba publiczna, przyznawanym przez Polskie Radio.

Twórczość Andrzeja Nowaka


Andrzej Nowak zajmuje się głównie historią polityczną i myślą polityczną Europy Wschodniej  XIX-XX wieku, jest również znawcą historii stosunków polsko-rosyjskich. Zasłynął ze swojej działalności publicystycznej, współpracował m.in. z  Rzeczpospolitą, Dziennikiem, Gazetą Polską, Znakiem, Gościem Niedzielnym i tygodnikiem Do rzeczy. Do najważniejszych dzieł Andrzeja Nowaka należy zaliczyć słynną serię książek historycznych — Dzieje Polski, która otrzymała wiele nagród literackich, w tym  nagrodę Książki Roku 2014 Magazynu Literackiego Książki i Biblioteki Narodowej oraz Nagrodę Literacką im. Józefa Mackiewicza. Książki Andrzeja Nowaka i wiele więcej, znajdziesz na naszej stronie!

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 40 książek, których autorem jest: Andrzej Nowak. Dostępne formaty: miękka, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: historia, albumy, nauki społeczne, literatura faktu, publicystyka, nauki humanistyczne, Popularnonaukowe, historia, biografie, wspomnienia, eseje, felietony i publicystyka, literatura faktu i reportaż, nauki humanistyczne, Książki na prezent 🎁, nowości, Literackie nowości 2023.

Na książki autora Andrzej Nowak mamy rabaty sięgające do 38%.
... ...
Zobacz więcej produktów