Piotr Zychowicz książki, ebooki i audiobooki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Piotr Zychowicz - biografia

Piotr Zychowicz, historyk i publicysta, urodził się 27 kwietnia 1980 roku w Warszawie. Ukończył studia na wydziale historii Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2000 do 2012 roku pracował dla dziennika Rzeczpospolita, gdzie rozpoczynał jako dziennikarz, by dojść do stanowiska zastępcy szefa działu zagranicznego. Publikował dla tygodnika Uważam Rze, był zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika Uważam Rze. Historia. Obecnie, od 2013 roku jest zastępcą redaktora naczelnego tygodnika Do Rzeczy oraz redaktorem naczelnym miesięcznika Do Rzeczy. Historia. Od kwietnia 2013 prowadzi magazyn historyczny Kontra na antenie stacji TV Republika. Piotr Zychowicz jest jednym z inicjatorów zorganizowanej przez tygodnik Rzeczpospolita głośnej akcji Przeciwko polskim obozom, za którą otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Press. Akcja ta piętnowała nazywanie nazistowskich obozów koncentracyjnych mianem polskich. Na Gandalf.com.pl znajdiesz wiele popularnych pozycji z kategorii Piotr Zychowicz książki oraz Piotr Zychowicz ebooki, które rzucają całkiem nowe światło na wydarzenia historyczne, które zmieniły losy świata.

Piotr Zychowicz - autor bestsellerów historycznych


Na swoim koncie Piotr Zychowicz ma wiele książek o tematyce historycznej, które zyskały miano bestsellerów. Do tematów, które szczególnie interesują autora, należą: II Wojna Światowa, zbrodnie reżimu bolszewickiego oraz geopolityka Europy XX wieku. Piotr Zychowicz niejednokrotnie wywołał burzę, przedstawiając koncepcje historyczne diametralnie różne od tych powszechnie przyjętych w środowisku naukowym. Zapewne to nieszablonowe podejście do historii sprawia, że obok Piotr Zychowicz - książki nie da się przejść, pozostając obojętnym. Pozycje te zmuszają do refleksji i dyskusji, opisując alternatywne scenariusze i koncepcje historyczne. Za dwie głośne pozycje, Pakt Ribbentrop–Beck i Obłęd ’44 Magazyn Literacki KSIĄŻKI wyróżnił Piotra Zychowicza nagrodą historycznej Książki Roku. Także duża popularność wśród czytelników jest dowodem na, to, że polemika z ogólnie przyjętymi założeniami historycznymi jest im potrzebna.

Piotr Zychowicz - nowe spojrzenie na historię


Piotr Zychowicz potrafi w sposób błyskotliwy i interesujący pisać o historii. W swoich książkach często porusza kwestie, które wywołują niemałe kontrowersje wśród czytelników. Niejednokrotnie wywołuje do tablicy najważniejsze punkty zwrotne w historii Polski i Europy, stawiając pytanie, co by było, gdyby podjęto diametralnie inne decyzje? Jak potoczyłaby się historia? Najgłośniejsze Piotr Zychowicz - książki Obłęd 44, Żydzi Opowieści niepoprawne politycznie, Skazy na pancerzach czy Opcja niemiecka wywołały poruszenie i fale dyskusji wśród historyków i czytelników, którzy zmierzyli się z całkowicie nowymi teoriami i analizami faktów historycznych. Z kolei najnowsze wydawnictwo Nadchodzi III wojna światowa porusza bardzo aktualny temat zagrożenia wybuchem kolejnego konfliktu na skalę światową. Gandalf.com.pl oferuje szeroki wybór Piotr Zychowicz książki w formie tradycyjnej oraz Piotr Zychowicz ebooki, które ułatwiają czytanie w dowolnym miejscu i czasie.
z2